OBÓZ MŁODZIEŻOWY WŁOCHY TOSKANIA:


ZALETY:


- Hotel o standardzie ***
- w cenie zwiedzanie Sieny, Pizy, Florencji, Rzymu
- cały dzień w wodnym Aquaparku
- Piaszczysta plaża

Połączenie wyjazdu turystycznego ze zwiedzeniem najciekawszych miast Włoch i jednocześnie z wypoczynkiem w okolicach Rzymu. To teren z licznymi plażami, deptakami i uroczymi miasteczkami. Można spędzić tu wakacyjny czas w przyjemnych hotelach lub wioskach turystycznych położonych w pobliżu morza i piaszczystej plaży. Teren który daje wiele możliwości turystycznych. Można stąd pojechać do Rzymu, Ogrodów Tovolli lub starożytnego miasta Osti.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL VILLA MARGHERITA*** znajduje się w centrum miejscowości Ladispoli i jest położony przy typowej dla tego regionu plaży z wulkanicznym piaskiem (ok 60 m od hotelu). Hotel oddalony jest ok. 40 km od centrum Rzymu. Obiekt posiada wewnętrzny ogród, wygodny basen wyposażony w leżaki i parasole oraz przestronny salon. Pokoje 2,3,4 osobowe rozmieszczone są na pięciu piętrach (niektóre z balkonami), umeblowane w prosty, funkcjonalny i wygodny sposób. Wszystkie pokoje wyposażone są w telefon, telewizor i połączenie Wi-Fi. Strona obiektu: http://www.villamargherita.srl

WYŻYWIENIE: 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia wloska)

PROGRAM OBOZU:


1 DZIEŃ Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrie do Włoch. Przerwa na posiłek ( we własnym zakresie)

2 DZIEŃ Dojazd do Florencji. Zwiedzanie stolicy Toskanii i kolebki renesansu. Zwiedzanie Piazza del Duomo, Katedra Santa Maria del Fiore, Piazza Signoria, Palaco Vecchio, most złotników Ponte Vecchio. Przejazd w okolice Pizy, Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Przyjazd do Pizy. Zwiedzanie Placu Cudów z jednym z najbardziej znanych włoskich zabytków krzywą wieżą. Przejazd do Sieny. Spacer po rynku w kształcie muszli, zwiedzanie Starego Miasta, Katedra. Krajobrazy Toskanii. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

3 -10 DZIEŃ Przejazd do Ośrodka. Realizacja programu pobytu. Plażowanie, gry i zabawy, zabawy integracyjne i animacyjne, korzystanie z infrastruktury hotelu baseny, boiska. Wycieczki fakultatywne oraz programowe. Całodzienna wycieczka do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. W kolejnym dniu wyjazd do Aquaparku.

10 DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Pożegnanie z morzem. Obiad. Pobranie suchego prowiantu. Wyjazd do Polski.

11 DZIEŃ Przejazd do Polski. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (płatny we własnym zakresie).

Wycieczki fakultatywne:


Wyspa Capri Rejs na ulubioną wyspę rzymskich cesarzy, nazywaną perłą Morza Tyrreńskiego. Czas wolny w miasteczku Anacapri z kaplicą św. Michała, willą Casa Rosa, galerią i pomnikiem rzymskiego cesarza Tyberiusza znalezionym na szczycie Lazurowej Groty. Możliwość wjazdu wyciągiem krzesełkowym na najwyższą górę na Capri: Monte Solaro, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na dwie zatoki. Po południu przejazd i czas wolny na zwiedzanie miasteczka Capri, uważanego za stolicę wyspy - 75 euro

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 lat

CENA ZAWIERA:


- 7 noclegów w hotelu ***
- 1 nocleg w hotelu *** w Montecatini ze śniadaniem i obiadokolacją,
- wyżywienie 3 posiłki dziennie w obiekcie docelowym (kuchnia włoska)
- realizacja programu – plażowanie, zawody sportowe, gry integracyjne i konkursy, korzystanie z basenu, dyskoteki,
- Zwiedzanie Florencji, Pizy, Sieny, Rzymu
- pobyt w Aquaparku,
- wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną, opiekę rezydenta i pilota w języku polskim, kierownika obozu,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł i bagaż – 800 zł,

CENA NIE ZAWIERA:


- obowiązkowej opłaty 50 euro obejmującej: bilet wstępu do Aquaparku, taksę klimatyczną, bilety do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej, przewodników
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- napoi do obiadokolacji (oprócz wody),
- dopłaty dla osób powyżej 18 r.ż. 150 zł
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
03-07-2021 13-07-2021 11 dni od   2080 zł/os. WYBIERAM
2080 zł/os. PAX REZERWUJ
17-07-2021 27-07-2021 11 dni od   2080 zł/os. WYBIERAM
2080 zł/os. PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).