OBÓZ MŁODZIEŻOWY - ALBANIA - DURRES:


ATUTY:


- hotel z 3 basenami i prywatną plażą,
- piaszczyste plaże,
- ciekawy i intrygujący kraj,
- interesujące wycieczki fakultatywne,
- niskie ceny produktów i usług

DURRES:


W Durres znajdziecie przede wszystkim szerokie piaszczyste plaże, ciepłą wodę południowego Adriatyku oraz wyjątkowo przyjemny klimat. Jest to też jeden najbardziej znanych albańskich kurortów, w którym znajdziecie również liczne zabytki z okresu panowania ilirskiego, rzymskiego i weneckiego. Zapewniamy ciekawy program, ekstra kadrę, zawody sportowe, konkursy i imprezy tematyczne. Można także będzie skorzystać z oferty dodatkowych wycieczek fakultatywnych.

ZAKWATEROWANIE:


Kompleks Wypoczynkowy Kolaveri *** położony jest zaledwie 200m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie znajduje się: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki wille. W ramach kompleksu znajdują się dwie restauracje, dwie kawiarnie, kompleks trzech basenów, dyskoteka, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w wybranych miejscach. Strona obiektu www.kolaveriresort.al/sq/home
Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 5,6 osób składa się z 2 pokoi, łazienki, aneksu kuchennego, lodówka, klimatyzacja, TV.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadanie w formie bufetu, lunch serwowany, obiadokolacja trzydaniowa (zupa + wybór dwóch mięsnych dań + sałata + deser lub owoc). Pierwsze świadczenie – obiadokolacja w dniu rozpoczęcia turnusu, ostatnie świadczenie – śniadanie i suchy prowiant w dniu zakończenia turnusu.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 DZIEŃ Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

2 DZIEŃ Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, aklimatyzacja.

3 – 10 DZIEŃ Program pobytu - plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

11 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie, lunch, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w kierunku kraju.

12 DZIEŃ Przejazd przez Czechy lub Słowację (postój na posiłek płatny we własnym zakresie). Przyjazd do Polski.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Wycieczki fakultatywne są organizowane przy określonej liczbie chętnych na danym turnusie na miejscu.

KRUJE – TIRANA
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Kruje, historycznej stolicy Albanii - Zamek Skanderbega, Muzeum Skanderberga, bazar.
Przejazd do Tirany, obecnej stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum miasta - Plac Skanderbega, meczet Ethnem Beya, Piramida (dawniej mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie rządów reżimu komunistycznego. Czas wolny. Powrót do hotelu w Durres.
CENA - ok. 30,00 EUR/os.

BERAT
Wycieczka półdniowa. Berat, nazywany jest Miastem Stu Okien. Po ciekawej historii pozostało wiele zabytków, z górującą nad okolicą średniowieczną twierdzą bizantyjską, meczetem z XV w, średniowiecznym Mangalem i dzielnicą jednopiętrowych zabytkowych domów. Zamek jest do dzisiaj zamieszkały, a w środku oczarowują budowle powstałe w XIII w. Ponadto wizyta w muzeum ikon Onufrego. Berat otrzymał miano miasta-muzeum, dzięki oryginalnej architekturze utrzymanej w nienaruszonym stanie przez wieki.
CENA - ok. 30,00 EUR /os.

APOLLONIA – VLORA – ORIKUM
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Apollonii - starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Obok ruin Apollonii znajdują się wzniesione w XII wieku - bizantyjska świątynia oraz klasztor, w którym obecnie jest muzem. Następnie zwiedzanie Vlory, jednego z największych miast Albanii i drugiego największego portu. Nad miastem wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba - siedziba muzułmańskiej sekty bektaszytów. Zwiedzanie muzeum, meczetu Muradiuta z 1542r. Następnie przejazd do punktu widokowego „Zimna Woda” z pięknym widokiem na morze Jońskie i dalej przejazd przez Orikum, małe miasteczka na południe od Vlory . Powrot do Durres.
CENA - ok. 35,00 EUR/os.

SZKODRA – LEZHE
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Szkodry. Centrum miasta obejmuje reprezentacyjny deptak z kawiarniami, hostelami, klubami i galeriami oraz trzy główne obiekty sakralne w mieście (tworzą trójkąt) – kościół, cerkiew i meczet. Zwiedzanie muzeum archeologicznego i etnograficznego. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Zamek wznosi się u zbiegu rzek Bunes, Drin i Kir. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę i Jezioro Szkoderskie. Podczas powrotu postój w Lezhe, gdzie znajduje się miejsce pochówku i mauzoleum Skanderbega. Powrót do Durres.
CENA - ok. 30,00 EUR/os.

POGRADEC – św. NEUM – OHRYD
Wycieczka całodzienna. Przejazd do Podgradec, czas wolny, a następnie przejazd do Macedonii do monastyru św. Nauma z X w. - Klasztor został wybudowany przez św.Nauma w początkach X wieku. Św.Naum był uczniem świętych Cyryla i Metodego i wg legendy współtwórcą cyrylicy. Przejazd do Ochrydu - „Jerozolimy Bałkanów”, zwiedzanie m.in. monastyru św. Pantalejmona, cerkwi Bogorodzicy, twierdzy cara Samela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruin amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkwi Św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkwi św. Jana z Kaneo, Cerkwi św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Wieczorem powrót do Durres.
CENA - ok. 45,00 EUR/os.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 Lat

CENA ZAWIERA:


- 9 noclegów w kompleksie wypoczynkowym Kolaveri ***,
- 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja),
- opiekę wychowawców i kierownika, rezydenta,
- realizację programu obozu: plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV),
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł i bagaż – 800 zł,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł

CENA NIE ZAWIERA:


- zwrotnej kaucji 10 euro (pobierana podczas drogi i zwracana w ostatnim dniu pobytu),
- opłatę miejscowa i klimatyczna 20 euro
- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
30-06-2020 11-07-2020 12 dni od   1790 zł/os WYBIERAM
1790 zł/os PAX REZERWUJ
09-07-2020 20-07-2020 12 dni od   1790 zł/os WYBIERAM
1790 zł/os PAX REZERWUJ
18-07-2020 29-07-2020 12 dni od   1790 zł/os WYBIERAM
1790 zł/os PAX REZERWUJ
27-07-2020 07-08-2020 12 dni od   1790 zł/os WYBIERAM
1790 zł/os PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).