OBÓZ MŁODZIEŻOWY - ALBANIA - DURRES:


ATUTY:


- hotel z 3 basenami i prywatną plażą,
- piaszczyste plaże,
- ciekawy i intrygujący kraj,
- interesujące wycieczki fakultatywne,
- niskie ceny produktów i usług

DURRES:


W Durres znajdziecie przede wszystkim szerokie piaszczyste plaże, ciepłą wodę południowego Adriatyku oraz wyjątkowo przyjemny klimat. Jest to też jeden najbardziej znanych albańskich kurortów, w którym znajdziecie również liczne zabytki z okresu panowania ilirskiego, rzymskiego i weneckiego. Zapewniamy ciekawy program, ekstra kadrę, zawody sportowe, konkursy i imprezy tematyczne. Można także będzie skorzystać z oferty dodatkowych wycieczek fakultatywnych.

ZAKWATEROWANIE:


Kompleks Wypoczynkowy Kolaveri *** położony jest zaledwie 200m od piaszczystej plaży w dzielnicy Golem. W kompleksie znajduje się: hotel, dwa budynki apartamentowe oraz domki wille. W ramach kompleksu znajdują się dwie restauracje, dwie kawiarnie, kompleks trzech basenów, dyskoteka, bar plażowy, sklep, parking, plac zabaw dla dzieci. Dla gości kompleksu bezpłatne leżaki oraz parasol na hotelowej plaży. Na terenie całego obiektu bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Strona obiektu www.kolaveriresort.al/sq/home
Zakwaterowanie w apartamentach dwupokojowych oraz trzypokojowych. Apartament dwupokojowy z łazienką dla 5,6 osób składa się z 2 pokoi, łazienki, aneksu kuchennego, lodówka, klimatyzacja, TV.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadanie w formie bufetu, lunch serwowany, obiadokolacja trzydaniowa (zupa + wybór dwóch mięsnych dań + sałata + deser lub owoc). Turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończy się obiadem w dniu wyjazdu.

SKRÓCONY HARMONOGRAM WYJAZDU:


1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

2 dzień
Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, aklimatyzacja.

3 – 10 dzień
Program pobytu - plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, lunch, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w kierunku kraju.

12 dzień
Przejazd przez Czechy lub Słowację (postój na posiłek płatny we własnym zakresie). Przyjazd do Polski.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 Lat

CENA ZAWIERA:


- 9 noclegów w kompleksie wypoczynkowym Kolaveri ***,
- 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja),
- opieka wychowawców i kierownika, rezydenta,
- realizacja programu obozu - plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV),
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż – 800 zł,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- zwrotnej kaucji 10 EUR/os. (pobierana podczas drogi i zwracana w ostatnim dniu pobytu po sprawdzeniu pokoi),
- obowiązkową opłatę klimatyczną 10 EUR/os. (zbierana w autokarze),
- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


KRUJE – TIRANA
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Kruje, historycznej stolicy Albanii - Zamek Skanderbega, Muzeum Skanderberga, bazar.
Przejazd do Tirany, obecnej stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum miasta - Plac Skanderbega, meczet Ethnem Beya, Piramida (dawniej mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie rządów reżimu komunistycznego. Czas wolny. Powrót do hotelu w Durres.
CENA - ok. 30,00 EUR/os.

BERAT
Wycieczka półdniowa. Berat, nazywany jest Miastem Stu Okien. Po ciekawej historii pozostało wiele zabytków, z górującą nad okolicą średniowieczną twierdzą bizantyjską, meczetem z XV w, średniowiecznym Mangalem i dzielnicą jednopiętrowych zabytkowych domów. Zamek jest do dzisiaj zamieszkały, a w środku oczarowują budowle powstałe w XIII w. Ponadto wizyta w muzeum ikon Onufrego. Berat otrzymał miano miasta-muzeum, dzięki oryginalnej architekturze utrzymanej w nienaruszonym stanie przez wieki.
CENA - ok. 30,00 EUR /os.

APOLLONIA – VLORA – ORIKUM
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Apollonii - starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Obok ruin Apollonii znajdują się wzniesione w XII wieku - bizantyjska świątynia oraz klasztor, w którym obecnie jest muzem. Następnie zwiedzanie Vlory, jednego z największych miast Albanii i drugiego największego portu. Nad miastem wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba - siedziba muzułmańskiej sekty bektaszytów. Zwiedzanie muzeum, meczetu Muradiuta z 1542r. Następnie przejazd do punktu widokowego „Zimna Woda” z pięknym widokiem na morze Jońskie i dalej przejazd przez Orikum, małe miasteczka na południe od Vlory . Powrot do Durres.
CENA - ok. 35,00 EUR/os.

SZKODRA – LEZHE
Wycieczka całodniowa. Zwiedzanie Szkodry. Centrum miasta obejmuje reprezentacyjny deptak z kawiarniami, hostelami, klubami i galeriami oraz trzy główne obiekty sakralne w mieście (tworzą trójkąt) – kościół, cerkiew i meczet. Zwiedzanie muzeum archeologicznego i etnograficznego. Zwiedzanie twierdzy Rozafa. Zamek wznosi się u zbiegu rzek Bunes, Drin i Kir. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę i Jezioro Szkoderskie. Podczas powrotu postój w Lezhe, gdzie znajduje się miejsce pochówku i mauzoleum Skanderbega. Powrót do Durres.
CENA - ok. 30,00 EUR/os.

POGRADEC – św. NEUM – OHRYD
Wycieczka całodzienna. Przejazd do Podgradec, czas wolny, a następnie przejazd do Macedonii do monastyru św. Nauma z X w. - Klasztor został wybudowany przez św.Nauma w początkach X wieku. Św.Naum był uczniem świętych Cyryla i Metodego i wg legendy współtwórcą cyrylicy. Przejazd do Ochrydu - „Jerozolimy Bałkanów”, zwiedzanie m.in. monastyru św. Pantalejmona, cerkwi Bogorodzicy, twierdzy cara Samela, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruin amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkwi Św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkwi św. Jana z Kaneo, Cerkwi św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Wieczorem powrót do Durres.
CENA - ok. 45,00 EUR/os.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 07:15 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 05:00 50 PLN
Cieszyn McDonald's (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 07:45 -
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 04:15 80 PLN
Dąbrowa Górnicza parking przy Auchan, ul. Katowicka 05:00 50 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 04:45 50 PLN
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka ul. Podhalańska 03:45 70 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 06:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 02:30 100 PLN
Knurów miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 50 PLN
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 04:15 60 PLN
Lubin stacja benz. Orlen ul. Zielonogórska 00:15 130 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 22:15 - Wyjazd 1 dzień wcześniej 160 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 01:45 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 03:45 80 PLN
Pawłowice miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia -
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 03:00 100 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 22:15 - Wyjazd 1 dzień wcześniej 160 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 06:45 -
Radom dworzec PKP - parking, ul. Wł. Beliny-Prażmowskiego 00:45 120 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald's ul. Budowlanych 4 04:15 60 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 01:45 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 05:15 40 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 06:30 -
Warszawa parking PKiN obok Metro Centrum ul. Marszałkowska 23:45 - Wyjazd 1 dzień wcześniej 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 02:15 100 PLN
Zawiercie ul. Piastowska 1 MOK 04:45 -
Zielona Góra parking koło Palmiarni ul. Piaskowa 22:15 - Wyjazd 1 dzień wcześniej 150 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).

- Weź udział w Konkursie na Najlepszy Film z Wakacji z INDEX'em i wygraj kamerę sportową! Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdziesz na stronie www.indexpolska.com.pl/kolonie_obozy/pages/nagrywaj_wygrywaj