WYCIECZKA DLA FIRM DO PARYŻA Z ZAMKAMI NAD LOARĄ:


PARYŻ:

Stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Proponujemy zatem wielostronne bezpośrednie skonfrontowanie atmosfery zabytków, atrakcji, rozrywek miasta z paryskim mitem i własnymi wyobrażeniami. Aby poczuć ten niepowtarzalny klimat zapraszamy do „Serca Europy”.

ZAMKI NAD LOARĄ:

Każdy chyba słyszał o słynnych zamkach nad Loarą. Siedziby królów, miejsca wypadów na polowania, mieszkania dla arystokracji francuskiej. Żyli w przepychu podczas gdy inni umierali z głodu, jeden z powodów wybuchu rewolucji francuskiej w późniejszym czasie. Dziś możemy podziwiać kunszt rzeźbiarzy, architektów, malarzy czy ogrodników tamtych osławionych lat.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Niemcy do Francji.
2 DZIEŃ
Przyjazd do Paryża w godzinach rannych, całodzienne zwiedzanie - przejście pod Wieżę Eiffela – wyjazd na wieżę, czas wolny, Plac Trocadero, centrum historyczne Paryża, Ile de La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, dzielnica łacińska - Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, Sorbona. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w Dolinę Loary do Amboise, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych i najważniejszych zamków w historii Francji wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, związany z życiem Leonardo da Vinci, imponująca budowla rozciąga się nad samym brzegiem Loary. Przejazd Chenonceau, zwiedzanie renesansowego zamku, jedynego w swoim rodzaju „zamku na rzece”, spacer wysadzaną platanami aleją do ogrodów zamkowych. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża, przejazd pod Łuk Triumfalny możliwość wyjścia na Łuk – panorama Paryża, Champs Elysees reprezentacyjna paryskiej aleja, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – dawny pałac królewski, a obecnie muzeum sztuki – zwiedzanie jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie. Wieczorem wyjazd do kraju.
5 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 799 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 839 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1009 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
2 noclegi w hotelach sieci Premiere Classe, pokoje 3 osobowe z łazienkami
2 śniadania
Ubezpieczenie KL, NNW (TU Signal Iduna)
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi.

WSTĘPY:

Karta Muzealna - Paris Museum Pass (Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Łuk Triumfalny, Panteon, Luwr) 48€
Wieża Eiffela 15,50€
Rejs po Sekwanie 14€
Zamek Chenonceau 13€
Przejazdy metrem ok. 10€

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.