WYCIECZKA SZKOLNA W BESKID ŚLĄSKO-MORAWSKI:


BESKID ŚLĄSKO - MORAWSKI jest to rejon niezwykle interesujący, wabiący swymi pięknymi górami i licznymi zabytkami, pozostający ciągle jeszcze dla większości turystów prawdziwą "terra incognita". To także ziemia, której większą część łączą wielowiekowe związki z Polską.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Pierwszą atrakcją dnia będzie Muzeum Tatry Kopřivnice. Zgromadzono w nim ponad 60 wyjątkowych pojazdów tej słynnej światowej marki. W boczne sali można poznać historię i podziwiać trofea niezwykłych mistrzów sportu Emila i Dany Zatopków. Małżeństwo Zatopków to jeden z najsłynniejszych takich związków w świecie sportu - oboje urodzili się tego samego dnia i roku 1922 i żyli razem aż do śmierci Emila w 2000 r. Oboje zostali Mistrzami Olimpijskimi. Przejazd do Rožnowa. W największym i najstarszym skansenie w środkowej Europie możemy zapoznać się z zapomnianymi, tradycyjnymi rzemiosłami, sztuką i zwyczajami ludowymi mieszkańców Wołoszczyzny. Następnie wjazd na Przełęcz Pustevny, gdzie oprócz pięknej panoramy Beskidów znajduje się kompleks schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Przejazd do miasteczka Stramberk - urok tego górskiego miasteczka z zamkiem, rynkiem i drewnianymi chatami można porównać do polskiego Kazimierza Dolnego. Poznamy legendę Sztramberskich Uszu i skosztujemy tego jedynego w swoim rodzaju słodkiego przysmaku. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

CENA:

od 80 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 90 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 125 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską, przewodników lokalnych

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW:


normalny ulgowy atrakcja uwagi
150.00 Kč 95.00 Kč Kopřivnice - Muzeum Tatry
100.00 Kč 80.00 Kč Roznov - Skansen zniżka dla młodzieży, dzieci do 15 lat 50 CZK
200.00 Kč 150.00 Kč Pustevny - kolejka zniżka dla dzieci , młodzieży i seniorów pow. 65 lat

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także – na życzenie – przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi. Ewentualne podwyżki nie zależą od Biura Podróży INDEX. Dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

UBEZPIECZENIE – Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE – W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz w biurze.

ŁĄCZENIE GRUP – Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol