WYCIECZKA DLA GRUP SENIORÓW DO WIEDNIA - 1 DZIEŃ

Wiedeń już w czasach średniowiecza pełnił znaczącą rolę w Europie. To jednocześnie miasto, które nieustannie kroczy do przodu, rozwija się i pozostaje otwarte na wszystko, co nowe. Zwiedzających naddunajska stolica przyciąga niezwykłym klimatem i ogromną ilością atrakcji.


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Wiednia. Zwiedzanie rozpoczniemy przejazdem bulwarami Ringstrasse podczas którego będzie można zobaczyć neogotycki ratusz, tetar narodowy, kościół wotywny, parlament oraz pomnik Marii Teresy, stojący między budynkami muzeów Historii Sztuki i Historii Naturalnej. Stąd już blisko do Hofburga - zimowej rezydencji Habsburgów. Następnie spacer po starym mieście odbywał się będzie ulicą Graben z kościołem św. Piotra w którym w samotności modliła się cesarzowa Sissi, plac Szczepana na którym znajduje się gotycka katedra św. Szczepana. Czas na kawę i sławny tort Sachera. Następnie spacer Kärtnerstrasse – wiedeńską aleją gwiazd na końcu której znajduje się Opera. Przejazd do letniej rezydencji cesarskiej rodziny Habsubrgów – Schonbrunn, Spacer po rozległym parku zwieńczonym arkadowym pawilonem zwanym Gloriettą. Wyjazd w godzinach wieczornych. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

od 119 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 145 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 215 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
opieka pilota
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
2.00 € opłaty za zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
€5.00 €5.00 Wiedeń -przewodnik
€15.00 €7.00 Wiedeń- Pałac Hofburg zniżka dla grup szkolnych ( 6-18 lat), studenci (19-25 lat )14 €
€6.00 €3.50 Wiedeń- Katedra Św. Stefana
€9.00 €4.00 Wiedeń- Opera
€9.00 €0.00 Wiedeń - Belweder wstęp bezpłatny dla młodzieży do 19 lat
€18.00 €8.00 Wiedeń- Pałac Schonbrunn zniżka dla grup szkolnych ( 6-18 lat), studenci (19-25 lat )16 €, wstęp do parku bezpłatny


PROGRAMY I OFERTY IMPREZ DLA SENIORÓW kierujemy do osób w wieku 50+ "młodych duchem", którzy marzą o zagranicznych wojażach w rozsądnej cenie. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważny oprócz zwiedzania jest odpoczynek przy dobrej kawie i specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: animacje, wieczorki integracyjne, dodatkowe posiłki, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.