WYCIECZKA SZKOLNA DO WŁOCH - MIRABILANDIA, ASYŻ, RZYM, WATYKAN, WENECJA - 7 DNI:


Włochy to kraj, w którym mieszkańcy o kuchni wiedzą niemal wszystko, Rzym nazywany Wiecznym Miastem, Florencja, Wenecja, Mediolan, sielskie krajobrazy Toskanii, słoneczne wyspy, dziewicze plaże, sławne kurorty, wysokie góry – Włochy to idealne miejsce na wycieczkę szkolną

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych, nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Do historycznego centrum miasta dopływamy statkiem podziwiając malownicze krajobrazy Laguny Weneckiej. Po rejsie udajemy się w kierunku Morskiej Bramy Wenecji. Po drodze mijamy najbardziej romantyczny most Wenecji -Most Westchnień i Pałac Dożów - siedzibę władców Wenecji, perłę architektury z renesansowym dziedzińcem, arkadowymi loggiami i bogato zdobiona fasadą. Wreszcie docieramy do serca i symbolu miasta, czyli na Plac św. Marka. Zwiedzamy Bazylikę Św. Marka z pięcioma imponującymi kopułami i bogatymi dekoracjami, złoceniami i mozaikami , wewnątrz zobaczymy słynny złoty ołtarz - Pala d'Oro. Następnie w programie wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta oraz błękitną lagunę . Zwiedzanie zakończymy spacerem klimatycznymi wąskimi uliczkami do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Ravenny do Mirabilandii - największego parku rozrywki we Włoszech. Całodzienna zabawa i korzystanie z atrakcji parku. Park podzielony jest na siedem obszarów tematycznych, w których znajduje się około 40 atrakcji, a także restauracje i bary. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu ruszamy do Asyżu - miasta Św. Franciszka. W programie zwiedzania : Bazylika MB Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego, wizyta w Bazylice Św. Franciszka z grobem Św. Franciszka oraz freskami Giotta. Spacer przez centrum historyczne do Kościoła Św. Klary. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem i metrem do centrum Rzymu. Spacer śladami starożytnych Rzymian: Koloseum -najsłynniejszy amfiteatr świata, Forum Romanum, Capitol miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska. Następnie Plac Wenecki i pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd autokarem i metrem do Watykanu - najmniejszego państwa świata i siedziby papieża. Zwiedzanie zaczniemy od imponującego Placu św. Piotra z Bazyliką, w której od 2 tys. lat spoczywają szczątki pierwszego papieża - św. Piotra. W jej wnętrzu znajduje się również grób św. Jana Pawła II, słynna Pieta Michała Anioła zwana "najpiękniejszą rzeźbą przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Dla zainteresowanych proponujemy zwiedzanie Muzeów Watykańskich z jedną z największych zbiorów sztuki na świecie. Można tu zobaczyć eksponaty od antyku po wiek dwudziesty oraz Kaplicę Sykstyńską ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie wrócimy do Rzymu na dalsze zwiedzanie. Zobaczymy zamek i Plac Anioła oraz część barokową miasta: Piazza Navona - z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi oraz fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, Fontanna di Trevi.
Na zakończenie czas na drobne zakupy oraz posiłek we własnym zakresie. W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną.

7 dzień
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:


od 1099 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1189 PLN/os. przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1299 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota
4 noclegi w hotelu**/*** ( pokoje 3,4-osobowe z łazienkami )
4 śniadania, 4 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:

10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych, rejsów statkiem, opłaty klimatycznej.


ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
€22.00 Mirabilandia znizka dla grup szkolnych, dopłata do Mirabilandia Beach 8 €
€5.50 €5.50 Wenecja-przewodnik opłata obowiązkowa
€16.00 €16.00 Wenecja - statek opłata za przejazd w 2 strony , opłata obowiązkowa
€5.00 €5.00 Wenecja- Campanilla bilet grupowy
€5.00 €5.00 Asyż - Bazylika Św. Franciszka dodatkowo słuchawki 2 € jeśli nie są wykupione na cały wyjazd
€8.00 €8.00 Rzym- Komunikacja miejska
€15.00 €15.00 Rzym- Rzym i Watykan - przewodnik i słuchawki opłata za 2 dni
€18.00 €2.00 Rzym - Colosseum, Forum Romanum, Palatyn Grupy szkolne -opłata rezerwacyjna 2 €
€2.00 €2.00 Rzym- Panteon
€17.00 €8.00 Watykan- Muzea Watykańskie zniżka dla uczniów, studentów i grup pielgrzymkowych,
jeśli grupa liczy więcej niż 37 osób wymagany jest dodatkowy przewodnik za dopłatą 220 €

DODATKOWO PROPONUJEMY
€15.00 €2.00 Rzym- Castel San Angelo
€3.00 €3.00 San Marino- przewodnik

UWAGA! ZNIŻKI DLA GRUP SZKOLNYCH UDZIELANE SĄ PO OKAZANIU LISTY UCZESTNIKÓW (Z DATĄ URODZENIA) PODBITYCH PIECZĄTKA SZKOŁY.

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol