WYCIECZKA SZKOLNA DO LONDYNU - SAMOLOT - 4 DNI:


LONDYN królewski, stolica imperium, potęgi morskiej i kolonialnej wciąż żyje pomiędzy nowoczesnymi biurowcami, klubami i centrami handlowymi, a stary Big Ben odlicza godziny obok znaku trzeciego tysiąclecia – London Eye. To miasto, w którym obok tego co tradycyjnie angielskie znajdziemy to, co najbardziej światowe, tworząc niepowtarzalny klimat. Zapraszamy w podróż po królewskim mieście.
"Gdy człowiek jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem, bo Londyn ma wszystko, co życie może zaoferować" dr Samuel Jonson

RAMOWY PROGRAM:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem, wylot do Londynu w godzinach rannych . przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum, spacer po mieście i zwiedzanie. Przez Most Westminsterski przejdziemy wprost do dzielnicy Westminster, gdzie skupia się całość brytyjskiej władzy. Zobaczymy Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie – nieprzerwanie od 950 lat miejsce koronacji wszystkich władców Anglii i Wielkiej Brytanii; ulicą Whitehall, tworzącą centrum dzielnicy rządowej, mijając Downing Street - siedzibę premierów brytyjskich, dotrzemy do Trafalgar Square z Kolumną Nelsona. Czas wolny na wizytę w National Gallery z imponującą kolekcją malarstwa europejskiego. Na koniec przejażdżka na London Eye - największym na świecie diabelskim kole. Powrót do hotelu i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, c.d. zwiedzania miasta. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Następnie spacer od Hyde Parku do Pałacu Buckingham – dowiemy się co nam pozostawił Wellington oraz jak mieszka i pracuje królowa. Przez St. James's Park i dzielnicę St. James's (by sprawdzić czym dla Anglików jest tradycja i co dla tutejszej arystokracji znaczy prawdziwa elegancja) dotrzemy do Piccadilly Circus, gdzie zaczyna się londyński West End – dzielnica wszelkiej rozrywki, podzielona na Soho, Covent Garden i Chinatown. Tam każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha - najlepsze kina, rewie i teatry (w tym słynna Opera i Teatr Królewski) oraz kulinarna podróż na krańce świata. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień
śniadanie. Przejazd Do centrum Londynu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Figur Woskowych Maddame Tussaud's – to niepowtarzalna okazja by przytulić swojego ulubionego celebrytę. Zamiennie proponujemy wizytę w Museum of London, gdzie w interaktywny sposób można poznać historię i sekrety tego wyjątkowego miasta. Od St. Paul's Cathedral po twierdzę Tower of London rozciąga się the City - najstarsza część miasta, a obecnie dzielnica londyńskiej finansjery. Twierdza Tower of London to świadek niemalże tysiącletniej historii miasta, pełniąca rozmaite funkcje od królewskiej rezydencji po królewskie więzienie; wizyta w Skarbcu Koronnym pozostawi niezapomniane wrażenia. Most Tower Bridge to z kolei jedna z architektonicznych ikon współczesnego Londynu. Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich – kolebki morskiej potęgi Anglików, miejsca, gdzie wschód dosłownie spotyka się z zachodem. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do British Museum, gdzie podczas indywidualnego zwiedzania można odbyć prawdziwą podróż w czasie i przestrzeni, podziwiając zabytki kultury i sztuki powstałe w ciągu kilku tysięcy lat na wszystkich kontynentach. Na zakończenie Oxford Street, przy której znajdziemy największe domy towarowe, ponad 300 światowych marek i butiki mody, tworzące handlowe centrum Londynu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.

CENA ZA OSOBĘ:

od 1639zł

CENA ZAWIERA:

przelot tanimi liniami lotniczymi do Londynu/Luton ,
opłaty lotniskowe,
opłata za 1 bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 (bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem),
3 noclegi w hotelach**/***(pokoje 2,3-os. z łazienkami),
3 śniadania,
opiekę pilota,
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODRÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW7000 PLN , BP 800 PLN)

CENA NIE ZAWIERA:

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł/os
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską
Dopłat za bagaż cena uzależniona od linii lotniczych i terminu wyjazdu

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (obowiązujące od marca 2018r):

Metro 2017r - 3 dni = 12 £ dzieci do 16 lat, 3 dni = 24 £ dorośli
National Gallery - bezpłatny
British Museum - bezpłatny
Muzeum Historii Naturalnej - bezpłatny
Greenwich - bezpłatny
Opactwo Westminster - 7 £ (do 15 lat) 14 £ (16-25 lat) 17 £ dorośli
bilet grupowy, zniżka dla dzieci tylko do 15 lat
London Eye - 17 £ dzieci 20 £ dorośli
grupowy, zniżka dla dzieci tylko do 15 lat
Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds - 20 £ (do 15 lat) 23 £ (16-25 lat) 30 £ dorośli
grupowy, 1 /15 gratis,
zniżka dla dzieci do 15 lat
Tower - 12 £ (do 15 lat) 16 £ (16-25 lat) 20 £ dorośli
bilet grupowy,
Katedra Św. Pawła - 7 £ (do 17 lat) 14 £ (17-25 lat) 16 £ dorośli
bilet grupowy + 10,
zniżka dla dzieci do 17 lat
Rejs po Tamizie - 8 £ dzieci 12 £ dorośli
bilet grupowy,
zniżka dla dzieci do 15 lat
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol