WYCIECZKA SZKOLNA SZLAKIEM TATARSKIM NA PODLASIU 3 DNI:


Szlak Tatarski został poprowadzony na wschód od Białegostoku na malowniczym Podlasiu. Obejmuje miejsca związane z osadnictwem tatarskim oraz religią muzułmańską z czasów Wielkiego Księstwa Litewskiego, obecnie pamiątki tatarskie znaleźć można na terenie Polski, Litwy i Białorusi. Różnice kulturowe, religijne oraz bogata historia powodują, że obszar jest dość egzotyczny dla przeciętnego Polaka, tym bardziej, że tradycje tatarskie oraz religia, wciąż są tutaj żywe i tym bardziej zachęcając do odwiedzin.

1 dzień
Wyjazd w środku nocy, przejazd nocny do Kurowa
– siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego,
- wieże widokowe,
- spacer ścieżką przyrodniczą „Kładka wśród bagien” (na trasie spotykamy: trzcinowisko,turzycowisko, rzekę, łąkę i zarośla wierzbowe),
- Muzeum Wsi Białostockiej.
Przejazd do Białegostoku
- zwiedzanie ziem zamieszkiwanych niegdyś przez licznych polskich Tatarów,
- Pałac Branickich,
- kościół pod wezwaniem świętego Rocha,
Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Sokółki
- Muzeum Ziemi Sokólskiej,
kościół pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego z XIX w.,
- cerkiew prawosławna wybudowana w 1830 roku.
Przejazd do Bohonik
- meczet - budowla drewniana z 1900 roku,
- głaz upamiętniający 300-lecie osadnictwa tatarskiego,
- największy cmentarz muzułmański w Polsce.
Przejazd do Krynek
- układ urbanistyczny miasta z XVIII wieku,
- ruiny Wielkiej Synagogi,
- cerkiew prawosławna,
- kościół pod wezwaniem świętej Anny,
- cmentarz żydowski.
Przejazd do Kruszynian
- drewniany meczet muzułmański z dwoma wieżami - najstarszy w Polsce,
- cmentarz muzułmański (mizar) z najstarszym nagrobkiem z końca XVII wieku,
Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Osowca
– twierdza,
- fortyfikacja carskiej twierdzy z końca XIX wieku,
Przejazd do Biebrzańskiego Parku Narodowego
– spacer czerwonym szlakiem pieszym (3 km).
Przejazd do Tykocina
– synagoga.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZWIEDZIĆ:


Narwiański Park Narodowy - ścieżka przyrodnicza „Kładka wśród bagien”.

CENA:


od 386 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 409 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 514 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi
2 śniadania, 2 obiadokolacje
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze
prowiantu na drogę powrotną
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE

zestawy słuchawkowe - 18 zł./os.
prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020 r.):


Narwiański Park Narodowy - U: 2,5 zł./os.
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - U: 13 zł./os.
Muzeum Wsi Sokólskiej - U: 5 zł./os.
Meczet w Bohonikach - 100 zł./grupa
Meczet w Kruszynianach - 100 zł./grupa
Biebrzański Park Narodowy - U: 4 zł./os.,
Synagoga w Tykocinie - U: 10 zł./os.

"- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol"