WYCIECZKA SZKOLNA WARSZAWA NIEPODLEGŁA - 2 DNI:


Warszawa piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy - jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Miasto, w którym ¼ obszaru zajmują tereny zielone, a zarazem miasto kultury – na każdy gust i każdą kieszeń.

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Warszawy
- Belweder,
- Łazienki Królewskie z pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego,
- pomnik Romana Dmowskiego przy parku Ujazdowskim,
- pomnik Ignacego Jana Paderewskiego w parku Ujazdowskim,
- sejm (z zewnątrz),
- Muzeum Wojska Polskiego,
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Warszawy
- spacer Krakowskim przedmieściem z Pałacem Prezydenckim,
- plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza,
- zamek królewski,
- stare miasto z grobem Paderewskiego w archikatedrze pod wezwaniem świętego Jana,
- stare Powązki i Powązki wojskowe.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA:


od 242 PLN/os. przy grupie powyżej 55. uczestników
od 256 PLN/os. przy grupie powyżej 40. uczestników
od 318 PLN/os. przy grupie powyżej 30. uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
1. nocleg
1. śniadanie i 1. obiadokolację
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1. opiekun na 15. uczestników)
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze
prowiantu na drogę powrotną
zestawów słuchawkowych
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE:


prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.
zestawy słuchawkowe - 12 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020):


Zamek królewski - bilet grupowy ulgowy 15 zł./os., do 16. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji 1 zł./os., obowiązkowy zestaw słuchawkowy 5 zł./os., przewodnik 200 zł./grupę do 30 os.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - bilet grupowy ulgowy 20 zł./os., do 16. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji 1 zł./os.
Muzeum Wojska Polskiego - bilet grupowy ulgowy 8 zł./os., przewodnik od 270 zł./grupę do 30. os.
Muzeum Sportu i Turystyki - bilet grupowy ulgowy 8 zł./os., przewodnik 80 zł./grupę do 30. os.
Muzeum Chopina - bilet grupowy ulgowy 11 zł./os., przewodnik 160 zł./grupę do 30. os.
Muzeum Narodowe - bilet grupowy ulgowy 10 zł./os., przewodnik od 140 zł./grupę do 30. os.
Przejazd metrem - bilet ulgowy 1,70 zł./os., bilet normalny 3,40 zł./os.
Muzeum Więzienia Pawiak - bilet ulgowy 5 zł./os., przewodnik od 100 zł./grupę do 30. os.
Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki - bilet grupowy ulgowy 10 zł./os.
Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej - bilet grupowy ulgowy 10 zł./os., przewodnik od 75 zł./grupę do 30. os.
Muzeum Domków dla Lalek - bilet grupowy ulgowy 13 zł./os., przewodnik 160 zł./grupę do 30. os.
Rejs statkiem po Wiśle - bilet ulgowy od 24 zł./os.
Galeria Figur Stalowych Pruszków - bilet grupowy ulgowy 15 zł./os.
Muzeum historii żydów polskich POLIN - bilet grupowy ulgowy 16 zł./os., do 16. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji 1 PLN/os., przewodnik od 120 zł./grupę max. 25. os.
Muzeum Powstania Warszawskiego - bilet grupowy ulgowy 15 zł.//os., przewodnik 150 zł./grupę max. 25. os.
Centrum Nauki Kopernik - bilet grupowy ulgowy 18 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol