WYCIECZKA SZKOLNA W KARKONOSZE I DO WROCŁAWIA 3 DNI:


Karkonosze – najwyższe pasmo górskie Sudetów. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Czech, Sudetów i Śląska. Karkonosze należą do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO i są chronione poprzez utworzenie na ich terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.
Wrocław to miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata!

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Świdnicy
– kościół Pokoju - wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Przejazd do Wałbrzycha
- zamek Książ.
Przejazd do Szklarskiej Poręby
– spacer po mieście,
- Skwer Radiowej Trójki,
- obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Karpacza
- wejście na Śnieżkę,
- schronisko ""Samotnia"",
- Świątynia Wang,
- obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Wrocławia
- Stare Miasto – ratusz, rynek, zabytkowe kamieniczki, Jaś i Małgosia, Jatki, Plac Solny,
- ZOO i Afrykarium.
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI MOŻNA TAKŻE ZOBACZYĆ (DO WYBORU):


Świdnica - kościół Pokoju.
Wałbrzych - Eksplorapark , zamek Książ.
Muzeum Motoryzacji w zamku Topacz.
Śnieżka, schronisko Samotnia.
Karpacz - świątynia Wang, Muzeum Karkonoskich Tajemnic.
Szklarska Poręba - wodospady Szklarki i Kamieńczyka, sztolnie w Kowarach, ""Western City"" - miasto prosto z Dzikiego Zachodu, Jelenia Góra.
Pławna - Zamek Śląskich Legend.
Świerzawa - Sudecka Zagroda Edukacyjna.

CENA:


od 350 PLN/os. przy grupie powyżej 55. uczestników
od 363 PLN/os. przy grupie powyżej 45. uczestników
od 440 PLN/os. przy grupie powyżej 30. uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi 2 śniadania, 2 obiadokolacje
opieka pilota/przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępu,
ubezpieczenie NNW - istnieje możliwość wykupienia.
prowiantu na drogę powrotną
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2 zł./os obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁATY FAKULTATYWNE:


prowiant na drogę powrotną (bułka, owoc, woda, batonik) - 20 zł./os.

PRZYKŁADOWE CENY WSTĘPU (stan na marzec 2020):


Świdnica kościół Pokoju - bilet ulgowy 5 zł./os.
Zamek Książ – trasa podstawowa, bilet ulgowy od 26 zł./os.
Kowary Park Miniatur - bilet ulgowy 25 zł./os.
Kowary sztolnie uranu - bilet ulgowy 23 zł./os.
Karkonoski Park Narodowy (wodospady) - bilet ulgowy 4 zł./os.
Wjazd kolejką linową na Kopę - bilet ulgowy 25 zł./os.
Jelenia Góra Muzeum Karkonoskie - bilet ulgowy 6 zł./os. ; karnet do zwiedzania 4 oddziałów: siedziby głównej w Jeleniej Górze, Muzeum Historii i Militariów, Muzeum Zamku w Bolkowie , Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie - karnet ulgowy – 15 zł./os.
Bolków zamek - bilet ulgowy 5 zł./os.
Panorama Racławicka – bilet ulgowy 23 zł./os., nauczyciel 3 zł./os.
ZOO z Afrykarium – bilet ulgowy grupowy 35 zł./os.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol