RAJD SZKOLNY W BESKID ŚLĄSKI 1 DZIEŃ:


Beskid Śląski - najdalej na zachód wysunięte pasmo Karpat Zachodnich. Beskid Śląski składa się z dwóch rozciągniętych południkowo pasm górskich, rozdzielonych doliną rzeki Wisły. Najwyższymi szczytami Beskidu Śląskiego są: Skrzyczne (1257m n.p.m.) i Barania Góra (1220 m n.p.m.). Na stokach Baraniej Góry znajdują się tereny źródliskowe Wisły.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do punktów wyjść na trasy
- wędrówka trasami na przełęcz Karkoszczonka,
- dojście do schroniska Chata Wuja Toma,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- zejście do autokaru.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnopopołudniowych.

TRASY DO WYBORU:


I - Dębowiec - czerwonym szlakiem przez Szyndzielnię, Klimczok i przełęcz Kowiorek na przełęcz Karkoszczonka (ok 3,5 godz.)
II - Bystra – zielonym szlakiem przez Kołowrót na Klimczok, przełęcz Kowiorek na przełęcz Karkoszczonka (ok. 3 godz.)
III - Bystra – czerwonym szlakiem przez Magurę, przełęcz Kowiorek na przełęcz Karkoszczonka (ok. 3,15 godz.)
IV - Wilkowice – niebieskim szlakiem przez Klimczok i przełęcz Kowiorek na przełęcz Karkoszczonka(ok.3,5 godz.)
V - Szczyrk – niebieskim szlakiem z centrum koło sanktuarium „Na Górce”przez przełęcz Kowiorek na przełęcz Karkoszczonka (ok.3,5 godz.)
VI - Brenna-Bukowa – żółtym szlakiem na przełęcz Karkoszczonka(ok.1,5 godz.)
VII – Brenna – zielonym szlakiem na Błatnią, następnie żółtym na Klimczok i czerwonym na przełęcz Karkoszczonka (ok. 4 godz.)
VIII – Brenna-Hołcyna – niebieskim szlakiem na Kotarz, następnie czerwonym przez Beskid Węgierski na przełęcz Karkoszczonka (ok. 4 godz.)

DODATKOWE UWAGI:


Z uwagi na specyfikę wycieczek górskich należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe. Uczestnicy powinni posiadać solidne obuwie oraz okrycie przeciwdeszczowe.

CENA:


od 45 zł/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 50 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 70 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opieka pilota-przewodnika
miejsca gratis dla opiekunów (1 na 15 uczestników)
opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


Biletów wstępu, ogniska (ok.14 zł/os),
ubezpieczenia NNW - istnieje możliwość wykupienia w biurze.

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki.

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol