WYCIECZKA SZKOLNA DO HISZPANII Z WENECJĄ I MONAKO - 9 DNI:


Wycieczka do jednych z najpiękniejszych i pełnych słońca miejsc na południu Europy - na Costa Brava w Hiszpanii. Dodatkowo poczujesz klimat Włoskiej Wenecji miasta liczącego ponad 100 wysp oraz Księstwa Monaco. Zachwyca tutaj wszystko - piękne plaże, skaliste zatoczki, błękitne wody Morza Śródziemnego i pyszna kuchnia. Zobaczymy również stolicę Katalonii - Barcelonę.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w godzinach popołudniowych, Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy

2 dzień
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Do historycznego centrum miasta dopływamy statkiem mijając malownicze krajobrazy Laguny Weneckiej. Ruszamy w kierunku Morskiej Bramy Wenecji, po drodze mijamy najbardziej romantyczny most Wenecji - Most Westchnień oraz Pałac Dożów - siedzibę władców Wenecji, perłę renesansowej architektury. Docieramy na Plac św. Marka - serce i symbol miasta. Zobaczymy tu Bazylikę Św. Marka z pięcioma imponującymi kopułami, bogatymi dekoracjami, złoceniami i mozaikami. Dla zainteresowanych proponujemy zwiedzanie wnętrz i słynnego złotego ołtarza - Pala d'Oro. Następnie w programie mamy wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta oraz błękitną lagunę. Zwiedzanie zakończymy spacerem klimatycznymi wąskimi uliczkami do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande.
Po zwiedzaniu proponujemy czas na drobne zakupy oraz posiłek we własnym zakresie,
Następnie kontynuujemy podróż w kierunku Hiszpanii , nocny przejazd przez Francję.

3 dzień
W godzinach rannych przyjazd na Wybrzeże Costa Brava.
Tego dnia czeka nas odpoczynek po podróży i plażowanie, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie.
Jedziemy autokarem do Barcelony. Zwiedzanie zaczniemy od symbolu Barcelony - Katedry Sagrada Familia, arcydzieła Antonia Gaudiego. Następnie ruszymy do Parku Güell, skąd rozpościera się jeden z najpiękniejszych panoramicznych widoków Barcelony. W tym niezwykłym parku zobaczymy fantazyjne budynki ,egzotyczną przyrodę oraz odpoczniemy na najdłuższej ławce świata. Dalej ruszamy autokarem na objazd miasta, w trakcie którego zobaczymy kolejne dzieła Gaudiego: Casa Batllo, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz Casa Mila ze słynnym dachem i kamienną fasadą.
Następnie przejedziemy pod Stadion FC Barcelona i Muzeum FC Barcelony. Stadion nagrodzony przez UEFA 5 gwiazdkami, spełniający najwyższe światowe standardy, robi wrażenie nie tylko na kibicach futbolu.
Następnie czeka nas spacer od Dzielnicy Portowej obok statuy Krzysztofa Kolumba na Las Ramblas – najpiękniejszą i najstarszą ulicę Barcelony, pełną handlarzy, kwiatów. Na zakończenie przejdziemy wąskimi uliczkami do najstarszej dzielnicy miasta Barri Gotic z katedrą św. Eulalii - jedną z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii.
Wieczorem wracamy do hotelu na obiadokolację i nocleg .

5 dzień
Śniadanie. Ruszamy na wycieczkę do Montserrat , w trakcie której będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o niespotykanych kształtach. Na wysokości 720 m zwiedzimy klasztor Benedyktynów i sanktuarium Czarnej Madonny z cudowną figurką la Morenetą.
Po południu jedziemy do malowniczo położonej miejscowości nadmorskiej -Blanes, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, w którym znajduje się ok. 7.000 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych.
Wracamy do hotelu na obiadokolację i nocleg

6 dzień
Po śniadaniu płyniemy statkiem wzdłuż dzikiego i malowniczego wybrzeża Costa Brava do Tossy de Mar- perełki tego regionu. Ruszamy spacerem przez średniowieczne centrum Tossy - Vila Vella -malowniczo otoczone ruinami fortyfikacji, klimatycznymi uliczkami, gwarnymi placykami i domkami z kamienia, zwiedzamy ruiny zamku w Tossa de Mar. Nie zabraknie też czasu na odpoczynek na jednej z malowniczych plaż Tossy.
Po rejsie wracamy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie.
Spacer po Lloret de Mar - słynnym katalońskim kurorcie na Costa Brava ze wspaniałymi plażami, krystalicznie czystym morzem i licznymi rozrywkami. Zobaczymy Gotycki kościół św. Romy z kolorową mozaikową kopułą, ratusz, pomnik Sardany-narodowego tańca Katalonii, promenadę i zamek Castell d'en Plaja. Dla chętnych wycieczka do ogrodów św. Klotyldy – zachwycające ogrody położone na klifie lub odpoczynek na jednej z plaż.
Przed podróżą powrotną czas na drobne zakupy oraz posiłek we własnym zakresie,
W godzinach wieczornych wyjazd do Francji na Lazurowe Wybrzeże.

8 dzień
Przejazd przez Riwierę Francuską do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie.
W czasie całodniowego pobytu w Monako zobaczymy między innymi : Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace, Ogrody Egzotyczne, Oceanarium oraz Port Herkulesa z luksusowymi jachtami. Na koniec wizyta w Monte Carlo słynącym ze wspaniałych kasyn i wyścigu Grand Prix F1 Monaco.
Po zwiedzaniu ruszamy w drogę powrotną przez przez Włochy, Austrię i Czechy.

9 dzień
Powrót do Polski. Planowany przyjazd w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 1039 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1139 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1519 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem
opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
4 noclegi w hotelu**/*** ( pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami )
4 śniadania, 4 obiadokolacje w formie bogatego bufetu
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwację wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Opłaty klimatycznej (ok. 1 Euro/doba) - płatne u pilota wycieczki
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):

normalny ulgowy atrakcja
€5.50 €5.50 Wenecja-przewodnik
€16.00 €16.00 Wenecja - statek
€4.00 €4.00 Wenecja- Campanilla
€7.00 €7.00 Blanes - ogród botaniczny Marimurtra
€6.00 €3.00 LLoret de Mar -Ogrody Św. Klotyldy
€26.00 €26.00 LLoret de Mar -Rejs statkiem do Tossa de Mar
€26.00 €24.00 Barcelona - Stadion FC
€8.00 €8.00 Barcelona - Park Guell
€19.00 €11.00 Monaco - Oceanarium + Pałac Grimaldich

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol