WYCIECZKA DO GRUZJI SAMOLOTEM - 8 DNI :


Gruzja - choć jest krajem niewielkim, zadziwia swoją różnorodnością. Imponujące krajobrazy ze szczytami Kaukazu i zieloną doliną Trusco na czele. Starochrześcijańskie świątynie i skalne miasteczko w Wardzi. Tętniące życiem kurorty nad Morzem Czarnym. Nowoczesne elementy architektoniczne w Tbilisi i Batumi. A to wszystko na powierzchni ponad 4 razy mniejszej od Polski.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem. Przylot na lotnisko w Kutaisi. Przejazd na nocleg w Kutaisi. Kolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Tbilisi - cerkiew Metechi (XIII w.) (stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w.), z której roztacza się fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacer wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna dzielnica w Tbilisi) do Bazyliki Anczyschati - najstarszej cerkwi miasta (VI w.). Kolacja, nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Wizyta w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - położona na wzgórzu w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Przejazd do Welistsikhe, obiad. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Mccheta - pierwszej stolicy i głównego centrum religijnego Gruzji. Zwiedzanie Monastyru Dżwari (VI w.) i Katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie według legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO. Przejazd do miasta Kazbegi - głównego miasta w regionie Khewi. Dalszy przejazd do Cerkwi Gergeti (XIV w.) lokalnymi samochodami 4x4. Sama góra Kazbeg (5047 m) jest trzecim co do wielkości szczytem Gruzji. Kolacja i nocleg w Gudauri.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie twierdzy Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na Jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego domu-muzeum. Zwiedzanie Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd nad Morze Czarnego do Batumi - czarnomorskiej perły Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Zwiedzanie miasta - Piazza, nadmorska promenada, ogród botaniczny malowniczo usytuowany na wzgórzach , delfinarium. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi, miasta którego historia sięga trzech tysięcy lat. Wizyta w XII- wiecznym kompleksie klasztornym Gelati, z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii, a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Dalej zwiedzanie katedry Bagrati z 1003 r. oraz Jaskinii Prometeusza – bogatej w stalaktyty, stalagmity ze skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 8
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Powrót do Katowic. Zakończenie imprezy.

CENA:


od 2900,00 PLN/os. dla grupy min. 45 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przelot tanimi liniami lotniczymi do Kutaisi
opłaty lotniskowe, opłata za 1 mały bagaż podręczny
opiekę pilota
7 noclegów w pensjonatach i hotelach
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
transfery na lotnisko
transport autokarem lub busem na terenie Gruzji


CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
70.00 EUR opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, napiwki, opłata klimatyczna, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów )
10.00 PLN opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Dopłat za bagaż - cena uzależniona od linii lotniczych i terminu wyjazdu