WYCIECZKA SZKOLNA SZLAKIEM UNESCO - PRAGA, CZESKI KRUMLOV, MORAWSKI KRAS 4 DNI:


PRAGA - stolica naszych południowych sąsiadów - Czech już w średniowieczu uchodziła za najpiękniejsze miasto świata i nie bez przyczyny nazywana jest dzisiaj „Złotą Pragą”. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między sztuką romańską, gotycką, barokową, secesją i współczesnością.
Morawski Kras w pobliżu Brna należy do najwspanialszych regionów krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Oprócz historycznego centrum Pragi poznamy takie perełki szlaku Światowego Dziedzictwa UNESCO jest Czeski Krumlov i Telča,

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych do Morawskiego Krasu w pobliżu Brna. Przejazd kolejką lub spacer do jaskini Punkevni na zwiedzanie i przepłynięcie łodziami podziemną rzeką Punkvą przez malownicze groty. Wjazd kolejką linową nad przepaść Macocha (139m głębokości). Przejazd do miasta Telč (Lista światowego dziedzictwa UNESCO). Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Republiki Czeskiej nazywanego również Morawską Wenecją. Rynek, który wygląda jak z bajki Andersena czy romantyczny zamek stanowią jeden z najdoskonalszych przykładów włoskiego renesansu. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiadokolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. przejazd do Czeskiego Krumlova. Zwiedzanie z przewodnikiem zamku wybudowanego majestatycznie na skale, nad doliną rzeki Wełtawy, Zamek w Krumlowie ze względu na poziom architektoniczny, tradycję kulturową i wielkość, zaliczany jest do najznakomitszych zabytków środkowej Europy. Spacer historycznym centrum miasta o niepowtarzalnym średniowiecznym charakterze rozwieje wszelkie wątpliwości, dlaczego Czeski Krumlov został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa. Przejazd do Pragi na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Pragi zaczniemy od Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie z bogatą historią sięgającą 12 w., Sanktuarium Loretańskie z wierną kopią domu Matki Boskiej w Nazarecie - inspirowane legendą o cudownym przeniesieniu domu z Nazaretu do Loreto, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita (Kaplica św. Wacława i Krypta Królewska), Zamek Królewski, spacer Złotą Uliczką do wieży Daliborka, będąca częścią zamkowych umocnień, która niegdyś pełniła rolę więzienia (swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu więźniowi). Przejście na Małą Stranę - do 1784 było to samodzielne miasto położone u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym Rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Wyspa Kampa - to niejako półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem. Grupę różnokolorowych domków przecina Čertovka – ślepy kanał rzeki Wełtawy - miejsce to nazywane jest Praską Wenecją. Ściana J.Lennona. Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Udamy się na dalsze zwiedzanie Pragi. Przejdziemy Bramą Prochową obok perły praskiej secesji - Domu Miejskiego, Traktem Królewskim na rynek Starego Miasta. W panoramie historycznego placu dominują ratusz z zegarem Orloj, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. Warto udać się stąd na spacer do dzielnicy żydowskiej ze starym cmentarzem, ratuszem, synagogami oraz odbyć niezapomniany rejs po Wełtawie. Kontynuując zwiedzanie przejdziemy obok Teatru Stanowego i Karolinum - najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej na Plac Wacława, na Nowym Mieście z konnym pomnikiem św. Wacława oraz Muzeum Narodowym. Wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

DODATKOWE UWAGI:


- hotel pobiera w dniu przyjazdu kaucję w wysokości 10 euro/os. Kaucja zwracana jest w dniu wyjazdu z wycieczki jeżeli w pokojach nie odnotowano zniszczeń.
- dodatkowe propozycje - Zamek Pernstein, zamek Konopiste, śladami Davida Cernego, Muzeum Skody
- NOWOŚĆ: Gra miejska w Pradze + 20 zł/os .

CENA:


od 585 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 605 PLN/os. przy grupie powyżej 40 uczestników
od 679 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
3 noclegi
3 śniadania, 3 obiadokolacje
opieka pilota
rezerwacja wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:


2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
250.00 Kč 125.00 Kč Praga - Hradczany - trasa B (Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Katedra św. Wita ) zniżka dla dzieci do 16 lat, uczniów, studentów i seniorów pow. 65 lat
210.00 Kč 180.00 Kč Morawski Kras- Jaskinia Punkwy( rejs + zwiedzanie ) zniżka dla uczniów, studentów i seniorów pow. 65 lat, dzieci w wieku od 6 do 15 lat 140 KCZ
100.00 Kč 70.00 Kč Morawski Kras- Kolejka na Przepaść Macochy zniżka dla uczniów, studentów i seniorów pow. 65 lat
160.00 Kč 110.00 Kč Telcz - zamek zniżka dla uczniów do 18 lat i seniorów pow. 65 lat
210.00 Kč 150.00 Kč Czeski Krumlow - zamek zniżka dla uczniów do 18 lat i seniorów pow. 65 lat
DODATKOWO PROPONUJEMY
250.00 Kč 250.00 Kč Praga - rejs statkiem po Wełtawie
150.00 Kč 80.00 Kč Praga - Biblioteka klasztoru na Strahovie
250.00 Kč 180.00 Kč Praga - Wieża TV Żiżkov zniżka dla dzieci do 16 lat, uczniów, studentów, 160 KCZ dzieci do 14 lat
32.00 Kč 16.00 Kč Praga - Petrzin wjazd kolejką zniżka dla dzieci do 14 lat
120.00 Kč 65.00 Kč Praga - Petrzin wieża zniżka dla dzieci do 14 lat, uczniów, studentów,
100.00 Kč 60.00 Kč Praga - Kościół Ś. Mikołaja
250.00 Kč 200.00 Kč Praga - ZOO
200.00 Kč 170.00 Kč Praga - Miejski Dom Reprezentacyjny zniżka dla dzieci do 18 lat, uczniów, studentów do 26 lat i seniorów pow. 60 lat
50.00 Kč 50.00 Kč Zestaw słuchawkowy Tour Guide za dzień zwiedzaniaPROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol