WYCIECZKA SAKRALNA DLA SENIORÓW - CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA – 7 DNI

Wycieczka do Medjugorie łączy w sobie możliwość kontemplacji, duchowego rozwoju, zwiedzania, a także odpoczynku nad ciepłym czystym morzem. Wycieczka obejmuje również zwiedzanie chorwackich zabytkowych miasteczek, parków narodowych, odpoczynek nad wybrzeżem Morza Adriatyckiego i podziwianie bajecznych krajobrazów .

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje i postój na posiłek we własnym zakresie. W godzinach wieczornych dojazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się największe i najważniejsze sanktuarium maryjne w Chorwacji, zwane „chorwacką Częstochową”. Czas na modlitwę przed cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
śniadanie. Przejazd do Plitwickiego Parku Narodowego o unikalnym układzie jezior kaskadowych w krystalicznym błękitno-zielonym kolorze. Przejdziemy trasą prowadzącą przez drewniane kładki łączące jeziora, wodospady i wąskie ścieżki, będziemy podziwiać otaczający nas krajobraz oraz podwodny świat. W czasie zwiedzania przewidziany jest również krótki rejs statkiem. Następnie ruszamy na Wybrzeże Dalmatyńskie z piękną plażą i bogatą historią. Po przyjeździe na miejsce noclegu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Szybenika, malowniczo usytuowanego nad Rzeką Krka. Zobaczymy tu unikatową architekturę i liczne zabytki dzięki którym Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, min: Katedra Sveti Jakov - najznakomitsza budowla miasta, średniowieczne uliczki, Twierdza św. Michała. Następnie odwiedzimy najpiękniejsze wodospady w Europie w Parku Narodowym Krka. Przejdziemy po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach do największej atrakcji parku– wodospadu Skradinski Buk. Podczas spaceru wokół kaskad i jezior z turkusową wodą zobaczymy bogactwo tutejszej przyrody – ryby, płazy, gady oraz ptaki.
Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Medjugorje, cudownego miejsca objawień Matki Boskiej. W czasie pobytu zwiedzimy Sanktuarium Maryjne oraz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. W godzinach popołudniowych będzie możliwość udziału w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo oraz czas wolny na prywatną modlitwę.
obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

5 dzień
Śniadanie, udział w Drodze Krzyżowej na Górę Kriżewac. Wycieczka do Mostaru leżącego nad Neretwą, rzeką graniczną w czasie wojny w latach 90-tych. Zwiedzanie miasta : Słynny Stary Most - wpisany na listę UNESCO, Stare Miasto - odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego, meczet Koski Mehmed-Paszy. Przejazd nad malowniczo położone, ukryte wśród lasów spektakularne wodospady Kravica. Ich wody opadają 25 metrów nad klifami, tworząc urzekający amfiteatr wodny. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg w Medugorje.

6 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

CENA:


od 1 169 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1 239 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1 489 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


Przejazd autokarem
6 noclegów w apartamentach lub hotelach
6 śniadań, 6 obiadokolacji
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
50.00 € opłaty programowej( przewodnicy, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, wjazdy do miast, opłata klimatyczna i administracyjna)
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (luty 2022):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
HRK150.00 HRK60.00 Krka Park Narodowy cena dla grup pow. 20 osob , zniżka dla grup do 18 lat (cena w miesiącach VI, VII, VIII, IX) ( IV, V,X 75 oraz 30 HRK )
HRK250.00 HRK120.00 Plitwicki Park Narodowy cena dla grup pow. 20 osob , zniżka dla grup do 18 lat (cena w miesiącach VI, VII, VIII, IX) ( IV, V,X 160 oraz 50 HRK )
€6.00 €5.00 Mostar - Meczet Koski Mehmed-Paszy
€10.00 €5.00 Kravica - wodospady Zniżki do 18 lat

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ DLA SENIORÓW kierujemy do osób w wieku 50+ "młodych duchem", którzy marzą o zagranicznych wojażach w rozsądnej cenie. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważny oprócz zwiedzania jest odpoczynek przy dobrej kawie i specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: animacje, wieczorki integracyjne, dodatkowe posiłki, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.