Wycieczka sakralna dla grup seniorów do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny - 7 dni

transport: Autokar

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

od 1609 zł /os. za 7 dni

symbol oferty: SGR-CHO-BIH-7DN

WYCIECZKA SAKRALNA DLA SENIORÓW - CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA – 7 DNI

Wycieczka do Medjugorie łączy w sobie możliwość kontemplacji, duchowego rozwoju, zwiedzania, a także odpoczynku nad ciepłym czystym morzem. Wycieczka obejmuje również zwiedzanie chorwackich zabytkowych miasteczek, parków narodowych, odpoczynek nad wybrzeżem Morza Adriatyckiego i podziwianie bajecznych krajobrazów .

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje i postój na posiłek we własnym zakresie. W godzinach wieczornych dojazd do Marija Bistrica, gdzie znajduje się największe i najważniejsze sanktuarium maryjne w Chorwacji, zwane „chorwacką Częstochową”. Czas na modlitwę przed cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
śniadanie. Przejazd do Plitwickiego Parku Narodowego o unikalnym układzie jezior kaskadowych w krystalicznym błękitno-zielonym kolorze. Przejdziemy trasą prowadzącą przez drewniane kładki łączące jeziora, wodospady i wąskie ścieżki, będziemy podziwiać otaczający nas krajobraz oraz podwodny świat. W czasie zwiedzania przewidziany jest również krótki rejs statkiem. Następnie ruszamy na Wybrzeże Dalmatyńskie z piękną plażą i bogatą historią. Po przyjeździe na miejsce noclegu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Szybenika, malowniczo usytuowanego nad Rzeką Krka. Zobaczymy tu unikatową architekturę i liczne zabytki dzięki którym Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, min: Katedra Sveti Jakov - najznakomitsza budowla miasta, średniowieczne uliczki, Twierdza św. Michała. Następnie odwiedzimy najpiękniejsze wodospady w Europie w Parku Narodowym Krka. Przejdziemy po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach do największej atrakcji parku– wodospadu Skradinski Buk. Podczas spaceru wokół kaskad i jezior z turkusową wodą zobaczymy bogactwo tutejszej przyrody – ryby, płazy, gady oraz ptaki.
Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Medjugorje, cudownego miejsca objawień Matki Boskiej. W czasie pobytu zwiedzimy Sanktuarium Maryjne oraz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. W godzinach popołudniowych będzie możliwość udziału w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo oraz czas wolny na prywatną modlitwę.
obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

5 dzień
Śniadanie, udział w Drodze Krzyżowej na Górę Kriżewac. Wycieczka do Mostaru leżącego nad Neretwą, rzeką graniczną w czasie wojny w latach 90-tych. Zwiedzanie miasta : Słynny Stary Most - wpisany na listę UNESCO, Stare Miasto - odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego, meczet Koski Mehmed-Paszy. Przejazd nad malowniczo położone, ukryte wśród lasów spektakularne wodospady Kravica. Ich wody opadają 25 metrów nad klifami, tworząc urzekający amfiteatr wodny. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg w Medugorje.

6 dzień
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy perły Wybrzeża Dalmatyńskiego. Pierwszy punkt programu to pełny zabytków Split. Zwiedzimy pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, na konstrukcji którego zbudowano średniowieczne miasto. Dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji Dioklecjana, to dziś uliczki i placyki starówki. Następnie pojedziemy do Trogiru, malowniczo położonego na wyspie miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W czasie spaceru zobaczymy Bramę morską, katedrę św. Wawrzyńca, gotycki pałac Cipiko, ratusz, średniowieczne mury miejskie, wąskie klimatyczne uliczki, urokliwe placyki z kawiarniami oraz charakterystyczny nadmorski deptak. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.Podobne oferty
Wycieczka dla Seniorów do Chorwacji - BP INDEX
  • Chorwacja > Split
  • Transport: Autokar
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  • Długość: 6 dni
od 999 zł/os.