KOLONIA - RUNOWO - ADRENALINA TEAM - NAMIOTY:


Kultowa Kolonia i obóz młodzieżowy z elementami survivalu to propozycja dla dzieci i młodzieży spragnionej wrażeń i adrenaliny. Podczas pobytu uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i zostaną postawieni przed wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać. W lesie z mapą, na poligonie z paintballem, na jeziorze w kajaku i tratwie, czekać ich będzie wspaniała zabawa. Wiek uczestników: 10 - 17 lat.

MIEJSCOWOŚĆ - RUNOWO:


Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

HOLIDAY CAMP:


Ośrodek kolonijny "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII - wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym położony jest na 5 – hektarach. Goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „Runowskiej Plaży” - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego. W tym roku dodatkowo do dyspozycji wszystkich kolonistów jest kryta hala (600 m kw.)

ZAKWATEROWANIE:


Namioty są 6 osobowe - typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie (potrzebne własne śpiwory). Obok znajduje się miejsce na ognisko umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Murowane sanitariaty znajdują się 80 m od obozowiska. Cały teren obozowiska jest oświetlony z miejscem ogniskowym, boiskiem do piłki plażowej i ścianką wspinaczkową.

KULTOWY PROGRAM OBOZU:


- STRZAŁ ADRENALINY - Ognia! Paintball(100 kul), łuk, wiatrówka – różne typy broni, różne scenariusze zajęć, różne cele i zadania, ale jeden efekt – świetna zabawa. Poznaj techniki zwiadowcze, zdobywaj bazy i flagi, pokonuj przeciwnika, ćwicz celność i dokładność, zostań strzelcem wyborowym Adrenalina Team!

- NOC ADRENALINY - Ciemność, las, misja i… Adrenalina! Fabularyzowane gry terenowe i podchody nocne, pozwalają wcielić się w role szpiega, komandosa czy też najemnika, nauczą podstawowych technik zwiadowczych i dostarczą sporo emocji.

- LAS ADRENALINY - Na obszarach leśnych, poza zasięgiem cywilizacji, wyruszamy w podróż wyposażeni w mapę i kompas. Po drodze czekać nas będą zadania, niespodzianki i wyzwania. Rezerwat przyrody, Grodzisko Runowo, kilometry szlaków leśnych to doskonałe tło do pobudzania Adrenaliny.

- MORZE ADRENALINY - Woda to żywioł, z którym będziemy walczyć poznając tajniki nurkowania, pływania i spływania na zbudowanych przez nas tratwach bądź kajakach. Do naszej dyspozycji jest pobliskie jezioro, wykwalifikowana kadra oraz ciekawa rzeka. W trakcie obozu wyjedziemy na wycieczkę, aby na nadmorskiej plaży odpocząć i zregenerować siły.

- GÓRA ADRENALINY - Droga na szczyt nie zawsze jest prosta, ale za to dostarcza wiele wrażeń i emocji, a samo osiągnięcie celu jest powodem do dumy i satysfakcji. Czy to na ściance wspinaczkowej, moście tybetańskim czy Małpim Raju poznamy tajniki alpinizmu.

- EKSPEDYCJA ADRENALINY - Całodzienna wyprawa w teren, budowanie obozowiska, gotowanie na ogniu, nocleg w lesie, zadania wyzwania i Adrenalina dla każdego.

Walka ADRENALINY - Podejmij walkę i pokonaj własne słabości. Poznaj podstawy ratownictwa medycznego podczas kursu z pierwszej pomocy, naucz się technik samoobrony z instruktorem lub pokonywaj własne słabości na zajęciach wodnych na jeziorze.

WIEK UCZESTNIKÓW:


10 - 17 lat

ŚWIADCZENIA W CENIE:


1. Wyżywienie - Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską obejmuje cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem)
2. Noclegi w namiotach
3. Ubezpieczenie NNW PZU do 10000 zł;
4. Opieka - wychowawcy, animatorzy i instruktorzy survivalu oraz zajęć tematycznych; Całodobowo opieka medyczna - pielęgniarka lub ratownik medyczny w ośrodku, ratownik na kąpielisku;
5. Jednodniowa wycieczka nad morze do Łeby z plażowaniem i zwiedzaniem Lęborka;
6. Dyskoteki animacyjne , ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne;
7. Powyższy program w tym Paintball 150 kul na osobę, wyprawy nad jezioro i wiele innych;
8. Szkolenie z pierwszej pomocy połączone z grą terenową prowadzone na profesjonalnym
sprzęcie przez kadrę medyczną - Certyfikat

Każdy uczestnik zdobywać będzie odznaki Adrenalina Team I, II i III stopnia. Po zdobyciu kompletu sprawności otrzyma kultowy prezent - Bluzę lub chustę moro Adrenalina Team

FAKULTETY:


Dodatkowe zajęcia realizowane w formie zorganizowanej realizowane przy zebraniu min. 6 os na dany temat i dostosowywane do wieku oraz umiejętności uczestników. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku.
1. Konna sesja fotograficzna - Profesjonalna sesja z ulubionymi końmi oraz kubek pamiątkowy, cena: 100 zł.
2. Paintball Team - obejmuje 8 godzin zajęć dla uczestnika po 500 kul do wykorzystania na strzelnicy, polu paintballowym, w terenie i podczas gry terenowej - różne stopnie trudności, cena: 220 zł.

Wyjazd
Wyjazd Powrót Cena Uwagi Wariant
12-08-2018 23-08-2018 od   1350 zł/os WYBIERAM
1350 zł/os PAX REZERWUJ
MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Katowice McDonalds, ul. Górnośląska 40A (w kierunku na Kraków) 06:0 190 PLN
Kielce Parking hipermarketu Auchan, ul. Radomska 20C, wjazd między Praktikerem a Auchan. 05:00 190 PLN
Lublin Al. Zygmuntowskie, parking przy Hali MOSiR 05:00 190 PLN
Łódź Hipermarket E. Leclerc, Inflancka 45, przy stacji paliw Leclerc. Lub PKP 10:15 160 PLN
Opole A4 parking Prószków 07:00 190 PLN
Poznań Auchan ul. Głogowska 432, przy skrzyż. A2 i drogi nr 5, przy McDonalds. lub PKP 12:30 160 PLN
Radom McDonald przy LUKOIL ul. Wernera. 06:30 190 PLN
Toruń MOP „Nowa Wieś”, 3 km przed węzłem Toruń/Lubicz, tuż za bramkami opłat (kierunek na Gdańsk). 13:00 160 PLN
Warszawa Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej. 08:00 180 PLN
Wrocław McDonald przy stacji BP, Al. Karkonoska 63. lub PKP 08:00 190 PLN

TRANSPORT:


TRANSPORT:


- Transport zorganizowany wspólnie z B.T Cogito; za dopłatą, może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach z danego miejsca. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, terminu wyjazdu, przesiadek oraz środka transportu w wypadku małej liczby uczestników z danego miasta. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Szczegóły transportu drogą kolejową, zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem.
Na stacjach pośrednich koloniści dosiadają się do grup i konwojentów. Informacje szczegółowe o miejscach w wagonach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem na stronie organizatora.

Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Transport jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach z danego kierunku. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd autokaroów do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.

Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z
koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.

DODATKOWE INFORMACJE:


Co warto ze sobą zabrać!

• buty 2 pary w tym jedna za kostkę
• stare rzeczy do brudzenia na zajęcia survivalowe (dresy, moro itp.)
• latarka
• czapka
• chustka
• grube wełniane skarpety
• zwykłe skarpety
• kurtka nieprzemakalna
• kąpielówki
• klapki
• przybory toaletowe
• ręczniki
• spray na komary i owady
• Karimata, śpiwór
• Bidon lub manierka
• Mały plecak podróżny
• WAŻNA legitymacja szkolna OBOWIĄZKOWO!
• Podpisana zgoda na zajęcia paintballowe POBIERZ >
• Wypełniona karta uczestnika wraz z zaznaczoną dietą

UWAGI:


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Proponujemy zabrać z sobą ok. 100 zł kieszonkowego na własne potrzeby - pieniądze można zdeponować u wychowawców.

- Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu

- Podane miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od ilości chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach. Prosimy o kontakt z biurem, w celu potwierdzenia dokładnego miejsca i godziny na 2 dni przed wyjazdem.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).