WYCIECZKA SZKOLNA SKANDYNAWIA (NORWEGIA I DANIA) - 6 DNI:


Warto odwiedzić Królestwo Danii ze względu na fiordy, zatoki, przyrodę, ciszę, idylliczne małe wysepki, malownicze miasta i świetną smażoną rybę. Kraje skandynawskie przyciągają turystów licznymi specyficznymi cechami. Przewodniki turystyczne poświęcają sporo miejsca na opisanie konkretnych atrakcji oraz zabytków. Warto jednak przypomnieć, że nie tylko określone miejsca czynią Norwegię krajem tak atrakcyjnym na arenie międzynarodowej. Krajobrazy tego państwa to nie tylko słynne klify przy morskich wybrzeżach (linia brzegowa Norwegii należy do jednej z najdłuższych na świecie), czy nie mniej chwalone fiordy.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przejazd przez Niemcy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
w godzinach rannych przyjazd na przeprawę promową w Rostoku, zaokrętowanie na promie, przeprawa morska do duńskiego portu w Gedser (prom płynie ok. 2 godzin) , przejazd wyspami duńskimi do stolicy Danii.
Fakultatywnie – śniadanie na promie
Przejazd autokarem do Kopenhagi(ok. 150 km). Zwiedzanie najciekawszych miejsc Kopenhagi: Syrenka kopenhaska- najbardziej znany symbol miasta, uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, barokowy Pałac Amalienborg - oficjalna rezydencja duńskiej rodziny królewskiej, pomnik Króla Fryderyka V, Fontanna Gefion- największa i najpiękniejsza fontanna Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii., Ogród Botaniczny, osiemnastowieczna dzielnica portowa Nyhaven, Zamek Christiansborg - siedziba duńskiego parlamentu, budynek Borsen - stara giełda kopenhaska, Ratusz Miejski, spacer deptakiem Stroget - najdłuższą promenadą handlową północnej Europy.
W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na prom do Oslo.
Fakultatywnie obiadokolacja na promie.

3 dzień
Śniadanie na statku , przypłynięcie do Oslo w godzinach rannych. Oslo wita przyjezdnych „lodowcowym” budynkiem Opery swoją kameralną atmosferą przyjaznej stolicy. Na trasie zwiedzania zobaczymy: Katedra w Oslo, sala ratusza w Oslo – miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, Twierdza Akershus – narodowy symbol Norwegii, Park Vigelanda z rzeźbami Gustava Vigelanda.
Fakultatywnie - lunch w Oslo
W godzinach popołudniowych przejazd na nocleg w okolicach Stavanger( trasa około 450 km).

4 dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem ze Stavanger na czterogodzinny trekking w jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na świecie Preikestolen, czyli „Skalna półka” . Klif jest położony 604 metry nad Lysefjordem, a rocznie odwiedza go prawie 300.000 ludzi z całego świata.
Po południu powrót do Stavanger i zwiedzanie miasta: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger.
Wieczorem zaokrętowanie na prom, rejs nocny do Hirtshals w Danii.
Fakultatywnie : obiadokolacja bufetowa na promie

5 dzień
śniadanie na statku , wyokrętowanie w Hirtshals w godzinach rannych.
Przejazd do Hamburga, zwiedzanie miasta, min. Kościół św. Michała z 132 metrowa wieżą, z którego rozpościera się panorama miasta, przejście schodami Blankenese przez dawną wioskę rybacką, Stare Miasto, Ratusz.
lub
Przejazd do Legolandu . Całodzienna zabawa w Legolandzie - krainie klocków LEGO.
Legoland proponuje wiele różnorodnych atrakcji m. in.: Miniland ( najważniejsze obiekty architektoniczne świata – Statua Wolności, Wieża Eiffla- zbudowane są z klocków ) , lotnisko z samolotami kolejka wokół parku, mini łodzie, diabelski młyn, wieża widokowa, zjeżdżalnie wodne a także OCEANARIUM i KINO 4D, szkoła nauki jazdy dla dzieci. Przy każdej atrakcji, wydzielono obszar, gdzie dzieciaki mogą bawić się klockami,
wyjazd do Polski w godzinach wieczornych

6 dzień
Powrót w godzinach rannych.

CENA:

od 1509 PLN/os. przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1589 PLN/os. przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1859 PLN/os. przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
opiekę pilota
3 noclegi ( 2 na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych w kabinach wewnętrznych 4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic, 1 nocleg ze śniadaniem w hostelu w okolicach Stavanger )
3 śniadania ( 2 na statku , 1 śniadanie w hostelu)
przejazd szybkim promem Rostok- Gedser
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.

OPCJE DODATKOWE:


dopłata do kabiny 3. os. 100 PLN/os.
dopłata do kabiny 2. os. 240 PLN/os.
śniadanie na promie Gedser-Rostock 50,00 PLN/os. do lat 18, 70,00 PLN/os. pow. lat 18 lub śniadanie bufetowe dla wszystkich
obiadokolacja na promie Kopenhaga – Oslo 55,00 PLN/os. do lat 18 , 110,00 PLN/os. pow. lat 18
obiad w Oslo 90,00 PLN/os.
obiadokolacja na promie Stavanger-Hirtshals serwowana w formie bardzo bogatego bufetu: dania na ciepło i zimno, desery, napoje , wszystko bez limitu) 90,00 PLN/os. do lat 16 , 160,00 PLN/ os. pow. lat 16

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
95.00 kr. 0.00 kr. Kopenhaga- Pałac Amalienborg młodzież do 17 lat wstęp bezpłatny
120.00 kr. 120.00 kr. Kopenhaga- rejs kanałami
95.00 kr. 0.00 kr. Helsingør- zamek Kronborg młodzież do 18 lat wstęp bezpłatny
150.00 kr 75.00 kr Stavanger – Muzeum Ropy Naftowej znizka dla uczniów i studentów
399.00 kr. 149.00 kr. Billund - Legoland Cena ulgowa obowiązuje wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich do 15 lat oraz nauczycieli towarzyszących. Ceny wycieczek szkolnych są dostępne tylko w duńskie szkolne dni powszednie, tj. nie w weekendy, duńskie święta państwowe lub duńskie święta szkolne i tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.
€8.00 €8.00 Zestaw słuchawkowy Tour Guide na cały wyjazd

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol