BIESZCZADY OBÓZ SURVIVALOWY „SAMOTNY WILK”

Dzikie, pełne tajemnic Bieszczady czekają na młodych odkrywców pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. Spakuj plecak, zabierz narty i wyrusz z nami tropem dzikiego zwierza, siądź za sterami skutera śnieżnego, posiądź umiejętność przetrwania w trudnych zimowych warunkach... Kilka dni z nami w Krainie Wilka zapamiętasz lepiej niż dwa miesiące letnich wakacji.

ZAKWATEROWANIE:


Kompleks SKALNY SPA www.skalnyspa.pl położony w centrum uzdrowiska Polańczyk w zimowej scenerii Jeziora Solińskiego. Do dyspozycji ponad 200 miejsc w przytulnych pokojach 2, 3, 4 i 5 os. z pełnym węzłem sanitarnym , TV, internet Wi Fi. Na miejscu duża sala klubowa z kominkiem - GŁUCHA JAMA, w której istnieje możliwość gry bilard, piłkarzyki lub darta.
Ośrodek posiada kryty basen z brodzikiem oraz strefę SPA z kompleksem saun i łaźni, gabinetami masażu i kosmetyki oraz jacuzzi.

PROGRAM OBOZU „SAMOTNY WILK”:


BIAŁY PATROL - na nartach biegowych przecierać będziemy leśne ścieżki - wyruszymy niczym wojskowy patrol górski, trasą idealną do nauki i doskonalenia techniki biegania na nartach (wypożyczenie nart i butów w cenie obozu).

PROJECT IGLOO - wyprawa, która nauczy was jak przetrwać w surowych, zimowych warunkach. Program zajęć obejmuje: zasady doboru ubioru w warunkach zimowych, pierwsza pomoc, budowa igloo lub jamy śnieżnej pozyskiwanie wody, rozpalanie ogniska, przygotowanie obozowiska w warunkach zimowych.

ŚNIEŻNE SAFARI NA SKUTERACH - nie zapomnij o ciepłych butach i termosie z herbatą z sokiem malinowym, gdy zabierzemy Cię na niezapomnianą, pełną przygód przejażdżkę skuterem po bieszczadzkich bezdrożach. Każdy z uczestników naszego obozu będzie mógł wraz z instruktorem usiąść za sterami skutera.

KRAV MAGA - pokaz sztuk walki oficjalnie używanej przez Izraelskie Siły Obronne połączony z kursem samoobrony.

MISJA WOLF - samochodami terenowymi, uzbrojeni w GPS wyruszymy w teren. Celem misji jest odnalezienie śladów opuszczonej wioski i dawnych mieszkańców dzikiej doliny. Poznamy zasady poruszania się i przetrwania w trudnych, zimowych warunkach. Podczas misji nauczymy się tropić leśne zwierzęta. Po wyjściu z samochodów ubierzemy RAKIETY ŚNIEŻNE - dzięki nim dotrzemy do celu wyprawy oraz powrócimy do bazy.

SELEKCJA - przed nami trudne zadanie - zimowy tor przeszkód - do wykonania będą liczne zadania sprawdzające kondycję, siłę i spryt. Będziemy pokonywać przeszkody, zjeżdżać na linie z budynku, strzelać z replik karabinów (broń ASG), a wszystko to pod okiem prawdziwych komandosów. Tor ukończą tylko najlepsi !

WIECZÓR LEGEND I OPOWIEŚCI BIESZCZADZKICH - spotkamy się wieczorem przy wielkim ognisku. Podczas wspólnego smażenia kiełbasek bliżej poznacie ciekawą historię i legendy bieszczadzkie, których nikt inny Wam nie opowie.

ŚCIANA LODOWA - zajęcia na sztucznej ścianie wspinaczkowej - podczas tych zajęć przełamiemy barierę strachu i wytrzymałości, poczujemy się jak prawdziwi zdobywcy ośmiotysięczników.

DYSKOTEKA - FLUO PARTY - nudzą Cię zwyczajne dyskoteki? Masz ochotę naprawdę zaszaleć? W rytmie największych przebojów zabawimy się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży. Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

SPA REGENERACJA (2 x po 2 godziny) - regeneracja sił w strefie SPA naszego ośrodka. Do dyspozycji kryty basen z atrakcjami wodnymi, sauna, łaźnia parowa, jacuzzi, masaż i solarium.

NARTY I SNOWBOARD podczas zimowego obozu nie może zabraknąć wyjazdu na wyciąg narciarski. Proponujemy wizytę na stoku w Weremieniu oraz Ustrzykach Dolnych.


CENA ZAWIERA:

- przejazd autokarem LUX,
- 6 noclegów,
- 3 posiłki dziennie,
- ubezpieczenie NNW,
- opiekę kadry pedagogicznej,
- realizację programu SAMOTNY WILK

CENA NIE ZAWIERA:

- świadczeń nie opisanych w ofercie,
- dodatkowego PAKIETU DLA AKTYWNYCH – dopłata 100 zł od osoby,

Pakiet dla aktywnych

- ŚNIEŻNE SAFARI / BIESZQUADY- za mało skuterów? Zawsze możesz dokupić dodatkowe 15 min. jazdy skuterem lub pojazdem buggie po ośnieżonym torze terenowymi.

- WYPRAWA NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH - wyprawa do lasu w poszukiwaniu tropów mieszkańców lasu – dzików, jeleni, saren i wilków. Wyprawę poprowadzi przewodnik, który odkryje przed Wami ciekawe miejsca i ukryte ścieżki wiodące brzegiem Jeziora Solińskiego.

- WILKI PÓŁNOCY - PSIE ZAPRZĘGI - zabawimy się na śniegu w Bieszczadzkich Traperów - pionierów zasiedlających dzikie , górskie tereny. Pojedziemy po białym puchu saniami ciągnionymi przez gromadkę wesołych, kudłatych psów rasy Malamut. Właściciel tych sympatycznych zwierząt zdradzi przed nami tajniki tresury psów oraz techniki powożenia tym nietypowym zaprzęgiem.

- AQUA PARK AQUARIUS – wyjazd na basen w lesku – www.basen.lesko.pl (1,5 h)


MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 07:45 60 PLN
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 09:30 -
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 07:15 70 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 07:45 40 PLN
Jastrzębie-Zdrój dworzec autobusowy Arki Bożka, ul. Podhalańska 07:15 50 PLN
Katowice McDonald's ul. Ofiar Katynia 5 k. Praktiker 09:30 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 05:30 90 PLN
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 10:45 -
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 04:45 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 06:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 05:45 100 PLN
Poznań dworzec PKP - parking ul. Dworcowa 01:00 130 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 08:00 50 PLN
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 04:00 100 PLN
Rybnik stacja BP / McDonald's ul. Budowlanych 07:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 13:15 -
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 08:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 12:00 -
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 08:15 40 PLN
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 02:15 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 04:45 100 PLN

INFORMACJE PRAKTYCZNE:


- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!

- Każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec.html znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).