WYCIECZKA DLA GRUP DO LWOWA Z ZAMKAMI ZŁOTEJ PODKOWY -3 DNI:


Lwów to miasto, w którym na każdym kroku natknąć się można na ślady dawnej polskości, a język polski w swej szczególnej odmianie, jaką jest gwara lwowska, jest wciąż w powszechnym użyciu. W przeszłości w mieście tym mieszkało wielu wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Adam Grottger. O tym, że znamy slogan "Nie ma jak Lwów" jest wciąż aktualny przekonują liczne rzesze naszych rodaków pragnących odwiedzić miejsce znane dotąd tylko z podręczników historii.
Na terytorium dzisiejszej Ukrainy można spotkać wiele polskich zamków, jedne z nich to ruiny, inne zostały odnowione i przerobione na muzea. Szczególnie popularny wśród turystów z Polski jest szlak zamków tzw. Złotej Podkowy, nazwany tak ze względu na położenie zamków względem Lwowa - otaczają go od strony wschodniej układając się zgrabnie w kształt podkowy właśnie.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na przejście graniczne z Ukrainą. Planowany przyjazd do Lwowa w godzinach południowych. Zwiedzanie najciekawszych zabytków Lwowa, miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. W programie między innymi spacer wokół lwowskiego Rynku, kilka jego najciekawszych kamieniczek ( kamienice Bandinellich, Czarna, Królewska, Dziedziniec włoski ), Ratusz otoczony empirowymi fontannami, apteka-muzeum, gdzie pracował Ignacy Łukasiewicz, Katedra Łacińska z piękną renesansową Kaplicą Boimów, katedra Ormiańska z bogato zdobionym wnętrzem mozaikami Mehoffera i zaułek ormiański. Spacer elegancką aleją Swobody od pomnika Mickiewicza do gmachu Teatru Wielkiego Opery i Baletu i dalej Wałami Hetmańskimi. Po zwiedzaniu czas na pamiątkowe zakupy lub filiżankę aromatycznej lwowskiej kawy.
Fakultatywnie: możliwość zamówienia obiadu dla całej grupy. Przejazd do hotelu na odpoczynek, i nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu ruszamy autokarem na szlak dawnych polskich zamków - Zamków Złotej Podkowy. Zwiedzanie zaczynamy od Oleska, gdzie zobaczymy zamek, w którym urodził się Jan III Sobieski i zwiedzimy bogatą ekspozycję obrazów, rzeźby, przedmiotów sztuki użytkowej zgromadzoną w muzeum zamkowym. Następnym punktem programu będą Podhorce. Dawna rezydencja Koniecpolskich zbudowana została z niemałym rozmachem, zainspirowanym zamkami nad Loarą. We wnętrzach panował przepych i niezwykłe bogactwo, przez co obiekt nazywano Wersalem Podola. Zobaczymy zagrożony zniszczeniem, jeden z najpiękniejszych polskich zamków oraz otaczający go parki i ogród we włoskim stylu z grotami, posągami, fontannami. Trzecim na szlaku Złotej Podkowy będzie zamek w Złoczowie należący niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Zobaczymy tu cytadelę górującą nad miastem wraz z bastionami na rogach fortyfikacji oraz odrestaurowany chiński pałac. Fakultatywnie ( obiadokolacja, wieczór integracyjny, spektakl w operze, Muzeum Piwa ). Nocleg w hotelu

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie najsłynniejszych cmentarzy Lwowskich: Cmentarz Orląt Lwowskich i Cmentarz Łyczakowski - obecnie muzeum rzeźby kamiennej i historii kultury pod gołym niebem, gdzie pochowano wybitne osoby kultury polskiej. Są tu groby między innymi Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Banacha, Seweryna Goszczyńskiego, Karola Szajnochy, Artura Grottgera. Objazd autokarem w trakcie, którego zobaczymy Sobór Przemienienia Pańskiego, polską szkołę, sobór Świętego Jury, kościół Św. Elżbiety, gmach dworca kolejowego. Na zakończenie wycieczki spojrzymy na Lwów z góry, przejdziemy spacerem na Wysoki Zamek z którego roztacza się malownicza panorama miasta. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych
Powrót w godzinach nocnych.

Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać paszporty ważne minimum 6 miesięcy

DODATKOWO PROPONUJEMY:


- Wieczorny spektakl w operze lwowskiej (w zależności od repertuaru)koszt około 30-40,00 PLN/os.
- Uroczysta kolacja z ukraińskimi specjałami i występem kapeli na żywo lub występem baciarów (2h) koszt ok. 80- 100,00 PLN/os.
- Zwiedzanie i degustacja piwa w lwowskim Muzeum Piwa- Lwiwiarnia , koszt 110 UAH
- Zwiedzanie szlakiem podziemi Lwowa – spacer z przewodnikiem piwnicami i kanałami miasta, podziemiami kościołów , zwiedzanie miejsc z filmu Agnieszki Holland. Czas trwania: 2 godz Koszt – 250 UAH/оs.

CENA:


od 389 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 419 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 519 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem
2 noclegi w hotelu ***(pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami)
2 śniadania,
opiekę pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


OPŁAT OBLIGATORYJNYCH
550 UAH opłaty programowej( przewodnik, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna)
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
2.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

OPŁAT FAKULTATYWNYCH
80.00 PLN dopłata do pakietu 2 obiadokolacji
Programu dodatkowego
Kosztu biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny głównych atrakcji (maj 2020):

normalny ulgowy atrakcja uwagi
грн. 40.00 грн. 40.00 Lwów Apteka -Muzeum góra(gratis),podziemia płatne
грн. 50.00 грн. 30.00 Lwów - Kaplica Boimów
грн. 2.00 грн. 2.00 Lwów- dziedziniec włoski
грн. 80.00 грн. 80.00 Lwów - Opera -zwiedzanie
грн. 3.00 грн. 3.00 Lwów Katedra Ormiańska
грн. 5.00 грн. 5.00 Lwów - Katedra Łacińska
грн. 50.00 грн. 30.00 Lwów Cmentarz Łyczakowski
грн.60.00 грн.50.00 Lwów Muzeum Piwa degustacja dodatkowo 50 UAH
грн.100.00 грн. 70.00 Zamek Olesko
грн.100.00 грн. 70.00 Zamek Złoczów
грн. 60.00 грн. 30.00 Zamek Podhorce

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: szkolenia biznesowe, szkolenia outdoor, imprezy integracyjne, obiadokolacje w wybranej przez Państwa formie, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników ( od standardu turystycznego na każdą kieszeń do luksusowych hoteli Wellness & Spa dla bardzo wymagających ). Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważna oprócz zwiedzania jest integracja, poznawanie atmosfery odwiedzanych miejsc, relaks przy dobrej kawie czy specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

BILETY WSTĘPU Ceny biletów wstępu podajemy orientacyjnie i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.