WYCIECZKA SZKOLNA PROMEM - PETERSBURG, TALLIN, RYGA - 7DNI:


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd w kierunku Tallina.

2 dzień
Przyjazd do Tallina. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki - Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). Lunch
Przeprawa promem Tallin-Helsinki (przeprawa do Helsinek i Petersburga bez autokaru).
Zaokrętowanie na prom do Petersburga, przeprawa Helsinki-Petersburg. Na promie możliwość skorzystania z oferowanych atrakcji – restauracje, bary, dyskoteki, sklep bezcłowy.
Nocleg na promie

3 dzień
Śniadanie, odprawa graniczna, wyokrętowanie z promu, transfer do hotelu.
Zwiedzanie Petersburga - zabytkowy sobór Św. Mikołaja, Teatr Maryjski, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata.
Rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zwanego „Wenecją Północy” (miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów).
Obiadokolacja, nocleg w hotelu

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do Peterhofu - Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. (bez zwiedzania wnętrz pałacowych). Powrót do Petersburga.
Po południu: zwiedzanie kolekcji Ermitaża .
Obiadokolacja, nocleg w hotelu

5 dzień
Śniadanie. Twierdza Pietropawłowska z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, krążownik Aurora. Spacer po Newskim Prospekcie - katedra Kazańska, cerkiew Zbawiciela na Krwi (z zewnątrz). Czas wolny na zakupy.
Po obiadokolacji transfer na prom, zaokrętowanie, przeprawa Petersburg -Tallin
Nocleg na promie.

6 dzień
Śniadanie na promie, przypłynięcie do Tallina.
Przejazd do Rygi. Krótki spacer po Starym Mieście - kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia.
Czas wolny na obiadokolację we własnym zakresie.
Wyjazd do Polski.

7 dzień
Przyjazd w godzinach rannych.

CENA:

Dla grupy min. 44 uczniów do 18 lat + 3 opiekunów gratis 1639,00 zł/os
Dla grupy min. 40 uczniów do 18 lat + 3 opiekunów gratis 1699,00 zł/os
Dla grupy min. 30 uczniów do 18 lat + 2 opiekunów gratis 1899,00 zł/os

CENA ZAWIERA:

2 noclegi na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych
2 noclegi w hotelu w Petersburgu
przejazd autokarem
opiekę pilota
wyżywienie : 4 śniadania i 3 obiadokolacje 1 lunch
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
opłaty wjazdowe do Rosji

CENA NIE ZAWIERA:

opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016r. (Dz.U. Z 2016r. Poz.1334) w wysokości 10zł/os;
opłat za bilety wstępu, transport komunikacja miejską w trakcie zwiedzania, przewodników miejscowych
dopłata do kabiny 3-os 90,00 zł /os
dopłata do kabiny 2-os 200,00 zł /os

CENY BILETÓW:

Koszt biletów wstępu, przewodników –ok. 80 Eur

Orientacyjne koszty biletów wstępu
TALLIN
Przewodnik 2 €
Wieża Kien in Kok 5 €, uczniowie, studenci 3 €
Kościół św. Ducha 1,50 €, uczniowie, studenci 0,5 €
PETERSBURG
Przewodnik 12 € na 3 dni
Twierdza Pietropawłowska - 7 € , młodzież do 16 lat 3,5 €
Sobór Św. Isaaka – 7 € , młodzież do 16 lat 3,5 €
Peterhof (park) – 12 € , młodzież do 16 lat 6 €
Rejs ok. 11 €, młodzież do 16 lat ok. 8 €
Ermitaż 17 €, młodzież do 16 lat ok. 9 €
Słuchawki Tour guide 6 €
Komunikacja miejska 10 €
RYGA
Przewodnik 3 €- Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważne paszporty, wiza nie jest wymagana w przypadku pobytu w Petersburgu do 72 godzin.

- Przedstawiona kalkulacja dotyczy grup młodzieżowych oraz terminów:
12.04 – 18.04.2018, 18.04 – 24.04.2018, 26.04 – 02.05.2018, 02.05. - 08.05.2018, 10.05 – 16.05.2018, 16.05. - 22.05.2018, 24.05 – 30.05.2018, 30.05 – 05.06.2018, 07.06 – 13.06.2018, 13.06 – 19.06.2018, 21.06 – 27.06.2018

- Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny są małe (powierzchnia 8m2), urządzone funkcjonalnie, bez okna). Zapewniona jest pościel i ręczniki. W Petersburgu grupa nie wykwaterowuje się z kabin.

- Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK SILIA oraz SPL pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji, wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie).

- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol