WYCIECZKA SZKOLNA SKANDYNAWIA (NORWEGIA I DANIA) - 6 DNI:


SKANDYNAWIA - region północnej Europy obejmujący Szwecję, Norwegię i Danię. Przepiękna przyroda, liczne zatoki, fiordy i polodowcowe jeziora, a także czyste powietrze przyciągają turystów. Region ten jest ciekawy również ze względu na swoją historię. Kojarzona jest z Wikingami, legendami nordyckimi jak również znanymi na całym świecie duńskimi baśniami Hansa Christiana Andersena.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom do Ystad.
Wieczór rozrywki i nocleg na promie.

2 dzień
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie w Ystad. Przejazd mostem Øresund malowniczą przeprawą łącząca stolicę Danii – Kopenhagę ze szwedzkim Malmö. Kopenhaga - to miasto na wszystkie pory roku. Pierwotnie osada rybacka, która urosła do rangi stolicy, pomimo nękających ją nieszczęść. Na trasie spaceru m.in. Pałac Christiansborg, port Nyhavn, Opera Królewska, Pałac Królewski Amalienborg. Zaokrętowanie na prom do Oslo.
Rozrywka i nocleg na promie.

3 dzień
Wyokrętowanie w Oslo. Oslo wita przyjezdnych „lodowcowym” budynkiem Opery swoją kameralną atmosferą przyjaznej stolicy. Najlepiej rozpocząć zwiedzanie od wjazdu i wejścia na wieżę skoczni Holmenkollen, choć to podobno atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Na trasie zwiedzania - Katedra w Oslo, sala ratusza w Oslo – miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, Twierdza Akershus – narodowy symbol Norwegii, Park Vigelanda z rzeźbami Gustava Vigelanda.
Przejazd na nocleg do hotelu.

4 dzień
Przejazd w rejon Stavanger, gdzie czekają zapierające dech w piersiach krajobrazy fiordów, gór i ciągnące się wzdłuż wybrzeża piaszczyste plaże. Lysefjord jest jednym z piękniejszych norweskich fiordów, otoczony stromymi, granitowymi górami o jasnym kolorze, ciągnie się na długości 42 kilometrów i w najgłębszym miejscu liczy sobie 422 metry. Turyści odwiedzają tu plażę Sola, wioskę Florli czy znane na całym świecie Preikestolen „Skalna półka".
Zaokrętowanie i nocleg na promie do Hirtshals.

5 dzień
Wyokrętowanie i przejazd do Polski.

6 dzień
Powrót w godzinach porannych

CENA:

od 1699 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1779 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1979 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem LUX
3 noclegi na promach – kabiny 4os wewnętrzne
1 nocleg w hotelu** w Norwegii
4 śniadania
opieka pilota
ubezpieczenie KL 10000 € , NNW 7000 zł , BP 800 zł ( TU Signal Iduna )

CENA NIE ZAWIERA:

obiadokolacji
biletów wstępów i przewodników lokalnych
opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) 10zł/os

WSTĘPY:

Skocznia Holmenkollen – 130 NOK
Twierdza Akershus – 60 NOK
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol