WYCIECZKA SZKOLNA DO BAWARII - 5 DNI:


BAWARIA - region ten urzeka turystów zabytkowymi miastami, stolicą Monachium - „światową metropolią o wielkim sercu”, baśniowymi zamkami i alpejskimi wioskami, stanowi także w potocznym odczuciu kwintesencję Niemiec, czyli mężczyźni z kuflami piwa, w krótkich spodenkach, kapusta i kiełbaski czy krowy z dzwoneczkami.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Wyjazd do Niemiec w godz. wieczornych, przejazd nocny

2 dzień
Przyjazd w godzinach rannych do stolicy Bawarii - MONACHIUM, zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Pałac Nymphenburg, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, przejazd do Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na wysoką na 300 m Olympiaturm – wieżę olimpijską skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, czas wolny lub Świat BMW lub Stadion Alianz Arena.
Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wyjazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii Zamku Hohenschwangau, następnie spacer do "bajkowego" Zamku Neuschwanstein - zwiedzanie wnętrz najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya.
Przejazd do niewielkiej miejscowość Reutte w austriackich Alpach, gdzie znajduje się wyjątkowa atrakcja - najdłuższy wiszący mostem świata - Highline 179. Spacer przez most łączący ze sobą ruiny zamku Ehrenberg i fort Claudia.
Przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla.
Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstrasse z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, Stadion Olimpijski, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp Bawarskich - Zugspitze (2962 m n.p.m.) lub spacer malowniczą drogą do Wąwozu Partnachklamm, który zaliczany jest do najpiękniejszych w całych Alpach (czas przejścia - ok. 30 - 40 minut). Przejazd do Prien, rejs statkiem po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel, spacer do Zamku Herrenchiemsee - zwiedzanie wnętrz.

5 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych.

CENA:

od 709 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 749 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 879 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem LUX (WC, video, cafe bar, rozkładane siedzenia, klimatyzacja)
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE (KL 7 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
2 noclegi (pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami)
2 śniadania
2 obiadokolacje
opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu

ORIENTACYJNE CENY:

Monachium - wieża olimpijska dorośli 7 Eur , ulgowy do 16roku zycia 5 Eur
Świat BMW ( bezpłatnie ) Muzeum BMW dorośli 13 Eur, dzieci 10 Eur ,
Zamek Neuschwanstein dorośli 13.80 Eur, dzieci bezpłatnie + 1,80 Eur (oplata rezerwacyjna)
Most Highline dorośli 8 €, dzieci do 14 roku zycia 5 Eur
Wyjazd kolejką na Zugspitze dorośli 45 Eur, dzieci do 15 roku zycia 23,50 Eur
Wąwóz Partnachklamm 5 €, grupy szkolne 4 €, dzieci do 16 lat 2 €
Rejs statkiem po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel, 9.4 EUR , dzieci do 15 lat 4.7 EUR

Zestawy słuchawkowe 6 € ( dla chętnych na cały czas trwania wycieczki, proponujemy zwłaszcza dla większych grup)
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol