WYCIECZKA SZKOLNA DO PARYŻA (ew + EURODISNEYLAND) - SAMOLOT: 4 DNI

PARYŻ – stolica i największe miasto Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Zwiedzając Paryż, można odnieść wrażenie, że atrakcje są tu praktycznie wszędzie. Nie bez powodu Paryż uznawany jest za jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w Europie.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, przelot do Paryża, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do centrum Paryża komunikacja miejską.
Całodzienne zwiedzanie : przejście przez Plac Trocadero pod Wieżę Eiffela – wyjazd na wieżę, czas wolny lub rejs statkiem po Sekwanie, centrum historyczne Paryża, Ile de La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, dzielnica łacińska: Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, Sorbona.
Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie,przejazd do centrum Paryża komunikacją miejską.
Dalsze zwiedzanie miasta : Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – dawny pałac królewski, a obecnie muzeum sztuki – zwiedzanie jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie (dla grupy szkolnej wstęp bezpłatny, konieczna rezerwacja z 4 -miesięcznym wyprzedzeniem, za dopłatą możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem).
Przejazd komunikacją miejską na Montmartre, zwiedzanie: Bazylika Sacre Coeur, możliwość podziwiania panoramy Paryża, spacer po wzgórzu Montmartre, plac du Tertre - siedzibie paryskich artystów, czas wolny, Plac Pigalle, Moulin Rouge.
Obiadokolacja, nocleg.
LUB
Śniadanie, całodniowa zabawa w Eurodisneylandzie - najpiękniejszym parku rozrywki w Europie lub zwiedzanie kompleksu pałacowo - parkowego - Wersal.
Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,
Przejazd komunikacją miejską do centrum zwiedzanie: La Defence - Le Grande Arc, spacer Champs Elysees reprezentacyjną paryską aleją pod Łuk Triumfalny możliwość wyjścia na Łuk – panorama Paryża.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

CENA:

od 1319 zł/os

ŚWIADCZENIA:

przelot tanimi liniami bagażem podręcznym
3 noclegi w hotelu – pokoje z łazienkami
3 śniadania, 3 obiadokolacje
transfery lotnisko - hotel - lotnisko
opieka pilota
Ubezpieczenie KL / NNW (TU Signal Iduna)
Zwiedzanie wg programu

CENA NIE ZAWIERA:

Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł /os
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych
napoi do obiadokolacji
bagażu rejestrowanego

WSTĘPY:

METRO - na cały program ok. 10 Euro
LUWR - (Musee du Louvre) osoby w wieku do 25 lat, wstęp gratis, płatna jest opłata rezerwacyjna 45 Euro za grupę do 25 osób
Dla chętnych możliwość zamówienia przewodnika polskojęzycznego w Luwrze za dopłatą ok. 10 Eur/os.
EIFFEL TOWER - Wieża Eiffel'a III poziom osoby powyżej bilet szkolny 12-24 lat około 14,5 Euro
REJS PO SEKWANIE - 11 Euro
NOTRE DAMME - bezpłatnie
PANTHEON - młodzież do 17 lat wstęp gratis, płatna jest opłata rezerwacyjna 60 Euro za grupę do 50 osób, młodzież powyżej 17 lat 4,5 Euro
WERSAL - Pałac i Ogród dla grup szkolnych bezpłatnie, płatna jest opłata rezerwacyjna 45 Euro za grupę do 25 osób
z wyjątkiem dni kiedy odbywają się koncerty i pokazy fontann -wstęp do ogrodów jest płatny 7,5 Eur/os
Petit oraz Grand Trianon i Osada Marii Antoniny – bilet normalny 10 euro, ulgowy 6 euro
Eurodisneyland wstęp dla grup szkolnych 1 park ok. 34€, 2 parki 43€- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol