WYCIECZKA SZKOLNA DO PARYŻA I LE MONT SAINT MICHEL:


PARYŻ:

Stolica Francji, kolebka kultury europejskiej, miasto o niepowtarzalnej atmosferze, niezliczonych zabytkach. Nieustannie dyktuje wszelkie mody, przyciąga, wyzwala wyobraźnię, pobudza talent artystów. Proponujemy zatem wielostronne bezpośrednie skonfrontowanie atmosfery zabytków, atrakcji, rozrywek miasta z paryskim mitem i własnymi wyobrażeniami. Aby poczuć ten niepowtarzalny klimat zapraszamy do „Serca Europy”.

LE MONT SAINT MICHEL:

Skalista wyspa w Zatoce Świętego Michała, w południowo-zachodniej Normandii, na której wzniesione zostało Sanktuarium Michała Archanioła. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Normandii. Wiele budowli na wyspie zaklasyfikowano jako pomnik historii, miasto stanowi część Światowego Dziedzictwa UNESCO.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Niemcy do Francji.
2 DZIEŃ
Śniadanie, przyjazd do Paryża, całodzienne zwiedzanie - przejście pod Wieżę Eiffela, wyjazd lub wejście na wieżę, czas wolny, Plac Trocadero, centrum historyczne Paryża, Ile de La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre Dame, Saint Chapelle, pałac Sprawiedliwości, Conciergerie, dzielnica łacińska - Pałac i Ogrody Luksemburskie, Panteon – miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, Sorbona. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie, przejazd do jednej z najwspanialszych budowli we Francji - niezwykłego Opactwa Benedyktynów położonego na wysepce połączonej groblą ze stałym lądem - Le Mont Saint Michel, fascynującego swoją urodą i bogactwem historii, zwiedzanie Tour du Roi, spacer Grand Rue do budynków opactwa Kościoła, Refektarza, La Merveille, wizyta na tarasie widokowym, z którego rozciąga się widok na zatokę regularnie zalewaną jednymi z najwyższych w Europie przypływów. Obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w kierunku Wersalu - zwiedzanie kompleksu pałacowego oraz spacer po ogrodach, obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ
Śniadanie, przyjazd pod Łuk Triumfalny możliwość wyjścia na Łuk – panorama Paryża, Champs Elysees reprezentacyjna aleja, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – dawny pałac królewski, a obecnie muzeum sztuki – zwiedzanie jednej z najbogatszych kolekcji rzeźby i malarstwa na świecie. Przejazd na Montmartre, zwiedzanie - Bazylika Sacre Coeur, możliwość podziwiania panorama Paryża, spacer po wzgórzu Montmartre, plac du Tertre - siedziba paryskich artystów. Plac Pigalle, Moulin Rouge. Wyjazd w godzinach wieczornych do Polski.
6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA:

od 1039 zł/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1069 zł/os przy grupie powyżej 40 uczestników
od 1289 zł/os przy grupie powyżej 30 uczestników

UWAGA: MNIEJSZE GRUPY ŁĄCZYMY !!!
Jeśli mają Państwo problem z zebraniem pełnej grupy proponujemy połączenie z inną grupą zainteresowaną wyjazdem na taką samą wycieczkę.

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem LUX
3 noclegi
3 śniadania, 3 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
opieka pilota/przewodnika
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
podatek VAT

WSTĘPY:

METRO - 1 przejazd to 1,80 Euro
LUWR - (Musee du Louvre) osoby w wieku 18-25 lat, wstęp gratis
EIFFEL TOWER - Wieża Eiffel'a III poziom osoby powyżej bilet szkolny 12-24 lat około 14,5 Euro
REJS PO SEKWANIE - 11 Euro
NOTRE DAMME - bezpłatnie
PANTHEON - młodzież do 17 lat wstęp gratis, płatna jest opłata rezerwacyjna 60 Euro za grupę do 50 osób, młodzież powyżej 17 lat 4,5 Euro
ZAMEK W WERSALU - (CHATEAU DE VERSAILLES) osoby poniżej 18 lat gratis oraz obywatele UE do 26 lat , w trakcie koncertów i weekendów wstęp do ogrodów płatny 7,5 Euro
LE MONT SAINT MICHEL- wstęp dla grup szkolnych 60 Euro/ grupę pow. 35 osób, 30 Euro/grupę do 35 osób )
- REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób. Prosimy o odpowiedź telefonicznie lub drogą mailową z potwierdzeniem lub anulowaniem rezerwacji.

- PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Dostosowujemy je do Państwa wskazówek i potrzeb. Wysyłamy je bezpłatnie, a także - na życzenie - przyjeżdżamy do szkół na prezentację oferty oraz podpisanie umowy. W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grup 45, 40 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników oraz rezerwacje wstępów (jeśli jest to konieczne), a także wstępy w niektórych wycieczkach jednodniowych (szczegóły w biurze). Ceny wycieczek krajowych do Kotliny Kłodzkiej i w Bieszczady nie zawierają przewodników górskich. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską oraz ewentualnych przewodników lokalnych. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

- CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów.

- UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia - KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapytaj w biurze.

- DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE - W przypadku wyjazdów na wycieczkę krajową każdy uczestnik musi mieć ze sobą ważną legitymację szkolną. W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

- ŁĄCZENIE GRUP - Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły zapytaj w biurze.

- KONKURSY - Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody - wycieczki oraz wyjazdy na zimowiska/kolonie/obozy młodzieżowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/konkursy

- NAGRODY DLA SZKÓŁ - Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/nagrody_dla_szkol