WYCIECZKA DLA FIRM DO WŁOCH:


TRASA:

Padwa-Rimini-San Marino-Asyż-Rzym-Wenecja

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd nocą (Czechy, Austria) do Włoch.
2 DZIEŃ
przyjazd do Padwy w godzinach rannych, miasta uniwersyteckiego, gdzie studiował Kopernik i Kochanowski, związanego z życiem i działalnością św. Antoniego, zwiedzanie m.in. Bazylika Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, spacer po historycznym centrum Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytet. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Rivierze Adriatyckiej
3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Mirabilandii- największy na Rivierze Adriatyckiej Park Rozrywki podzielony na 7 obszarów tematycznych, około 40 atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także restauracje i bary. Mrożące w żyłach krew kolejki górskie, liczne karuzele, zjeżdżalnie wodne, a ponadto przedstawienie kaskaderów z Akademii Policyjnej, kino trójwymiarowe, pokazy skoków do wody i wiele innych atrakcji.
LUB
wycieczka do San Marino -zwiedzanie najstarszej republiki świata z pięknymi krajobrazami na okolicę. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, taras widokowy, Plac Rządowy,
przyjazd na obiadokolację i nocleg na Rivierze Adriatyckiej
4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Asyżu miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki MB Anielskiej z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka z grobem Św. Franciszka oraz freskami Giotta. Spacer przez centrum historyczne do Kościoła Św. Klary.
Przejazd w kierunku Rzymu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu
5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Rzymu Spacer śladami starożytnych Rzymian Panteon - jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości , Capitol - od czasów antycznych uważany za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Koloseum - najsłynniejszy amfiteatr świata, Łuk Konstantyna. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.
6 DZIEŃ
śniadanie, przejazd do Watykanu zwiedzanie Placu i Bazylika św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II , możliwość wejścia na kopułę bazyliki.
Kontynuacja zwiedzania Rzymu zamek i Plac Anioła, część barokowa miasta Plac Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego , Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi, czas wolny. Nocny przejazd do Wenecji
7 DZIEŃ
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta . Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Pałac Dożów - siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande.
Wyjazd w kierunki Polski w godzinach wieczornych
8 DZIEŃ
Powrót do Polski w godzinach południowych.

CENA:

informacja w biurze poprzez przycisk "Poproś o przygotowanie oferty"

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem LUX
4 noclegi w hotelach **/***
4 śniadania, 4 obiadokolacje
Ubezpieczenie Signal Iduna
Opieka pilota
Rezerwacje wstępów
Wszystkie opłaty drogowe i parkingi

WSTĘPY:

Cena nie obejmuje kosztów wstępu lokalnych przewodników oraz przejazdów komunikacją miejską w Rzymie

Orientacyjne koszty biletów wstępu:


Wenecja:

Tramwaj wodny w Wenecji 7 Euro (1 strona ) x 2 – OPŁATA OBOWIĄZKOWA
Pałac Dożów, bilet ulgowy – 8 € ( uczniowie i studenci do 25 roku życie, na podstawie legitymacji)
Pala d'Oro w bazylice św. Marka, bilet zniżkowy dla grupy > 15 osób – 1 €
Dzwonnica/ Campanilla
Bilet zniżkowy dla grupy > 15 osób – 4 €

Asyż:

Bazylika Św. Franciszka – 1,5 Euro słuchawki, 1,00 Euro wstęp + przewodnik ok. 40-60 Euro za grupę

Rzym:

Komunikacja miejska – metro, autobus:

Bilet jednorazowy - 1,5 €
Bilet całodzienny - 6,5 €
Rzym antyczny – możliwość zamówienia przewodnika ( ok. 200 Euro/grupę )
Forum Romanum – gratis
Colosseum www.colosseo-roma.it
Bilet gratis– dla dzieci i młodzieży do 18 lat i osób powyżej 65 lat
Panteon – gratis

Watykan:

Koszt przewodnika ok. 200 €/grupę
Kopuła bazyliki św. Piotra z windą - 7,5 €
Muzea Watykańskie - 8 € bilet ulgowy, 12 € normalny

Mirabilandia - 20€

Ceny biletów wstępu są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.