OBÓZ MŁODZIEŻOWY NA SARDYNII:


SARDYNIA:


Sardynia - wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów.

ZAKWATEROWANIE:


Kemping Sos Flores*** położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax. Zakwaterowanie w 4 -5 osobowych mobilhomach z klimatyzacja czasową*, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni: w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami. Na terenie kempingu znajdują się: sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku i na wieczorne dyskoteki, parking, odpłatne korty tenisowe i boisko do piłki nożnej. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

*Klimatyzacja czasowa - każdy domek wyposażony jest w klimatyzację na karty magnetyczne: w cenie imprezy 3 godz. klimatyzacji dziennie

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1. Dzień
wyjazd z Krakowa (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy), przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie).

2. Dzień
Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8. Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18. Obiadokolacja, zakwaterowanie w domkach, nocleg.

3-9. Dzień
wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe.
- Wycieczka na plażę Orri: przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco.
- Wycieczka do Arbatax: zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.

10. Dzień
wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz.8. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15, przeprawa promem do Livorno ok. 21. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy.
Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wyjazdem grupy.

11. Dzień
przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-18 lat

CENA ZAWIERA:


- transport autokarem (klimatyzacja, WC, dvd, barek),
- zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu,
- wyżywienie 3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant w dniu wyjazdu,
- ubezpieczenie Signal Iduna - KL do 10 000 EUR, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN,
- opiekę - pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu,
- opiekę wychowawców, ratownika (dotyczy obozu)
- miejscową opiekę medyczną,
- program - wycieczka do Arbatax , Cala Moresca, Piza, plaża Orri
- składkę Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- obowiązkowej opłaty 50 EUR/os. (opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie)
- lokalnej taksy klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kortów tenisowych - płatne 10 EUR/h i z boiska do piłki nożnej płatne - 40 EUR/h.

Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową i ręczniki (wypożyczenie pościeli 5 EUR/os. za komplet na turnus, wypożyczenie ręczników 3 EUR/os.).

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Wycieczka do CAGLIARI (15 EUR/os.) – przy min 30 osobach płacących - Zwiedzanie starego miasta(Castello) z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari. a następnie plażowanie na plaży „Poeto” – najdłuższej miejskiej plaży w Europie (13 km).

GOLFO DI OROSEI (35 EUR/os.) - rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak - Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna - leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu, wizyta w Grotte del Bue Marino (wstęp ok. 8 EUR/os), gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych. Podczas postoju na Cala Luna i Cala Mariolu kąpiel w morzu.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS - dolna płyta ul. Warszawska 11:00 -
Częstochowa Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP 08:30 80 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS ul. Skargi 10:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Pl. Niepodległości 07:00 110 PLN
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 09:00 60 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 06:30 110 PLN
Opole Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja 07:45 80 PLN
Piotrków Trybunalski Mc Donald’s, ul. Słowackiego (centrum) 07:15 100 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem, ul. Broniewskiego 10:45 -
Radom dworzec PKP - parking, ul. Wł. Beliny-Prażmowskiego 04:45 120 PLN
Rzeszów ROSiR ul. Pułaskiego 05:30 120 PLN
Tychy stacja benz. BP koło Browaru 10:30 -
Warszawa PKiN, od ul. Emilii Plater 04:00 120 PLN
Wrocław CH Bielany, Mc Donald's 06:30 100 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).