WŁOCHY - TOR SAN LORENZO - ARDEA - ONDA CAMPING VILLAGE 4*:


LACJUM - region środkowych Włoch, położony nad brzegiem Tybru. Od północnowschodniej strony osłania go pasmo Apeninów, od zachodu natomiast wybrzeże Morza Tyrreńskiego. Lacjum zwane jest kolebką zachodniej cywilizacji i kultury, legend i historii, antycznych dróg i zielonych wzgórz. Włoski region Lacjum to nie tylko bogata historia, przepiękne krajobrazy, łagodny klimat śródziemnomorski, ale również najwspanialsze miasto Europy – Rzym. Na obszarze Lacjum znajdziemy góry, jeziora, lasy, gaje oliwne i miejscowości pełne historycznych niespodzianek. Lacjum uważane jest za ziemię gladiatorów, imperatorów i papieży.

TOR SAN LORENZO - ARDEA - urokliwa nadmorska miejscowość z rozległą, piaszczystą plażą, przepiękną bujną roślinnością, położona w odległości ok. 35 km na południe od Rzymu. W bliskiej odległości znajduje się wszystko co region ma do zaoferowania – wspaniała architektura, pyszne jedzenie i piękne widoki z niezliczoną liczbą atrakcji i zabytków.

ZAKWATEROWANIE:


ONDA CAMPING VILLAGE 4* - wakacyjna wioska turystyczna położna na obszarze 7ha, wśród sosnowego parku w odległości 300 m od plaży. Zakwaterowanie uczestników w 4-osobowych klimatyzowanych apartamentach z łazienką, aneksem kuchennym oraz werandą (stolik z krzesłami). Na terenie obiektu do dyspozycji: dwa baseny odkryte (konieczne czepki kąpielowe), boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej, koszykówki, plac do gry w bule, całodobowa recepcja, restauracja / pizzeria, bar, pool bar, supermarket, pralnia (dodatkowo płatna). W ciągu dnia i wieczorami animacje: aqua-aerobic, zawody sportowe, wieczorne dyskoteki i pokazy.

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie – śniadanie wzmocnione w formie bufetu, dwudaniowy obiad, dwudaniowa kolacja z deserem (kuchnia włoska; do obiadu i kolacji woda w karafkach). Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT:


Samolot / linie lotnicze WIZZ AIR. Przelot Katowice – Rzym-Ciampino – Katowice.

RAMOWY PROGRAM PODRÓŻY:


1 dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Rzymu-Ciampino o godz. 15:50. Planowany przylot na lotnisko w Rzymie-Ciampino o godz. 17:55. Transfer do ONDA CAMPING VILLAGE 4* w miejscowości Tor San Lorenzo - Ardea, zakwaterowanie w apartamentach. Pierwszy posiłek obiadokolacja.

2-7 dzień
Pobyt w Tor San Lorenzo - Ardea (łącznie 7 noclegów). Realizacja programu, m.in.: piesze wycieczki po okolicy, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, korzystanie z basenów na terenie kompleksu, konkursy, zajęcia sportowe, animacje, wieczorne dyskoteki i pokazy. Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).

8 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z apartamentów. Przejazd do RZYMU, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta (bez wnętrz, czas zwiedzania ok. 5h), w programie m.in.: Watykan, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Koloseum, Forum Romanum. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Rzymu-Ciampino o godz. 18:30. Przylot na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 20:30.

Podany program ma charakter ramowy i poszczególne punkty mogą ulec zmianie, zamianie lub wykreśleniu w zależności od warunków czasowych i pogodowych.

WAŻNE INFORMACJE:


- uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm wg warunków przewoźnika,
- godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy,
- osoby powyżej 18-tego roku życia zobowiązane są do zapłaty taksy turystycznej w wysokości 3,50 EUR/pobyt.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-19 lat

CENA ZAWIERA:


- 7 noclegów,
- wyżywienie 3 razy dziennie
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika,
- włoską opiekę medyczną,
- przelot samolotem w klasie ekonomicznej,
- opłatę za bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny,
- opłaty lotniskowe,
- opłatę za transfer lotnisko - hotel - lotnisko,
- zwiedzanie Rzymu z lokalnym przewodnikiem,
- ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:


- taksy turystycznej dla osób powyżej 18 r.ż.
- wycieczek fakultatywnych
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Dopłata za wyjazdy z miast: Kraków +50 zł, Warszawa +160 zł, Wrocław +130 zł, Łódź +130 zł, Poznań +200 zł. Transfery realizowane przy min. 6 uczestnikach.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


ZOOMARINE – połączenie lunaparku, cyrku wodnego, akwarium, delfinarium i aquaparku. Do tego sklepy, kino 4D oraz spektakle z delfinami, fokami i ptakami wodnymi. Cena ok. 50 EUR + własne wydatki.

RAINBOW MAGICLAND – park rozrywki w okolicach Rzymu, w miejscowości Valmontone. Całość podzielona jest tematycznie i oferuje wiele atrakcji, wśród których znaleźć można liczne karuzele, szybki rollercoaster (100 km/h w 3 sekundy!), wysoką na 73 m wieżę swobodnego spadania, tajemniczy szlak Caliostro, który pozbawi nas wszelkich punktów orientacji, pokaz walki rzymskich zapaśników, pokazy samochodowych ewolucji. Czeka również magiczny świat Oceanii oraz zamek słynnych wróżek Winx. Na terenie parku znajduje się planetarium z kinem 4D oraz teatry. Cena ok. 65 EUR + własne wydatki.

Wycieczki realizowane przy min. 20 uczestnikach.

ZOOMARINE

Połączenie lunaparku, cyrku wodnego, akwarium, delfinarium i akwaparku. Do tego sklepy, kino 4D oraz spektakle z delfinami, fokami, ptakami wodnymi. O rozmachu imprezy niech świadczy fakt, że parking dla gości ma 5000 miejsc!

Bilety:

– normalny - 25 euro
– ulgowy - 18 euro (dzieci i młodzież od 10 do 18 lat)
– ulgowy niepełnosprawni - 10 euro
– gratis dla dzieci poniżej 100 cm wzrostu.

Rzym ma wreszcie swój duży lunapark na miarę paryskiego Disneylandu!
30 km na południowy-wschód od stolicy Włoch, w miejscowości Valmontone, 26 maja 2011 r. został oficjalnie oddany do użytku megapark rozrywki RAINBOW MAGICLAND. Po kilku latach budowy, na prawie 70 hektarach łąk komunalnych powstało największe w środkowej Italii wesołe miasteczko z 35 atrakcjami dla odważnych, dla rodzin i małych dzieci.  Na kochających silne zastrzyki adrenaliny czekają: szybki rollecoaster (100 km/h w 3 sekundy!), wysoka na 73 m wieża swobodnego spadania i tajemniczy szlak “Caliostro”, który pozbawi was wszelkich punktów orientacji i wywoła silny lęk wysokości i przestrzeni.

Bilety
Dorośli - 35,00 euro
Młodzież od 10 do 18 lat oraz over 65 - 28,00 euro
Dzieci do 10 lat włącznie i do 100 cm wzrostu - wstęp gratis
Bilet wieczorny (po 17:00) - 22 euro
Abonament 1 sezon - 60,00 euro


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Rozkład lotów i godzina zbiórki będą podane na 48 godz przed wylotem i przekazane uczestnikom w postaci komunikatu wyjazdowego

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).

- Weź udział w Konkursie na Najlepszy Film z Wakacji z INDEX'em i wygraj kamerę sportową! Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdziesz na stronie www.indexpolska.com.pl/kolonie_obozy/pages/nagrywaj_wygrywaj