OBÓZ JĘZYKOWY W WIELKIEJ BRYTANII:


ZALETY:


Obóz dla osób, które chcą rozwinąć umiejętności językowe i poznać główne atrakcje #Mustsee Londynu. Miejsca znane z filmów i teledysków, światowej klasy muzea, królewskie parki i dzielnice w których bije serce miasta. Klasyka w najlepszym wydaniu!

PROGRAM JĘZYKOWY:


Uczestnicy obozu realizują praktyczne ćwiczenia w formie „project in English”, zdobywając informacje podczas zwiedzania oraz wykonując ciekawe zadania. Pozwala to przełamać barierę językową, a kontakt z rodziną brytyjską i anglojęzycznym przewodnikiem muzealnym daje szansę osłuchania się z językiem i poszerzenia znajomości słownictwa.
Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym.

ZAKWATEROWANIE:


Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Rodziny są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera z Anglii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 2-5 osobowych, możliwe łóżka piętrowe.

WYŻYWIENIE:


W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki: śniadania: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok lunch: 2 kanapki, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu) obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata.

PROGRAM RAMOWY:


1 DZIEŃ
Zbiórka, wyjazd wg rozkładu, przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ
Przeprawa promowa. Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. DOVER – białe wapienne klify.
LONDYN/GREENWICH – słynny park przez który przebiega Południk „0”, widok na Londyn ze wzgórza Greenwich. Przejście obok klipra herbacianego Cutty Sark. Przejazd kolejką DLR pod Tower of London, Doki Św. Katarzyny, Tower Bridge.

3 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – London Eye, spacer obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben'a, 10 Downing Street. Spacer parkiem Św. Jakuba pod Pałac Buckingham. Zwiedzanie Muzeum Victorii i Alberta z przewodnikiem anglojęzycznym.

4 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – Leadenhall Market – miejsce znane z filmu o Harrym Potterze, Muzeum Londynu, spacer obok Katedry Św. Pawła, przez Millenium Bridge, Tate Modern (dzień realizowany w każdym turnusie poza 10)

5 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – Galeria Narodowa z przewodnikiem anglojęzycznym, Plac Trafalgar, Plac Leicester, spacer po Covent Garden, Soho i China Town, Picadilly Circus.

6 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – przejazd przez dzielnice Knightbridge i South Kensington, do wyboru: Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, przejście obok Royal Albert Hall, spacer obok fontanny księżnej Diany, Hyde Park, Łuk Marmurowy.

7 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, spacer po Regent's Park, Oxford Street, Muzeum Brytyjskie.

8 DZIEŃ
Ćwiczenia językowe podczas zwiedzania. LONDYN – Teatr Szekspirowski The Globe z przewodnikiem anglojęzycznym. Rejs statkiem po Tamizie w kierunku Greenwich, ciepły lunch. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przeprawa promowa.

9 DZIEŃ
Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

UWAGA w terminie 24.08-31.08.2019 turnus skrócony - bez 4 dnia programu!

Uwaga - obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione.
Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Program wyjazdu prowadzony jest w języku polskim.


WIEK UCZESTNIKÓW:


13-18 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem i przeprawa promowa,
- zakwaterowanie - 6 noclegów w Londynie,
- wyżywienie - 3 × dziennie (6 śniadań, 6 packed lunch, 6 obiadokolacji),
- świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 2. dnia (niedziela), kończą się ciepłym lunchem przed wyjazdem z Londynu 8. dnia (sobota),
- ćwiczenia i konwersacje w języku angielskim w postaci gier i zabaw w terenie,
- opieka kierownika - pilota i wychowawców,
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż – AXA,
- materiały dydaktyczne – zeszyt ćwiczeń w języku angielskim.

CENA NIE ZAWIERA:


Koszt wstępów i realizacji programu (płatne na miejscu w Londynie; wiek liczony jest wg roczników):

- 90 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2003
- 105 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2003 i wcześniej
120 PLN - dopłata za specjalną dietę uczestnika (wegańską, bezglutenową, bezlaktozową)
Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bydgoszcz Parking przy hali “Łuczniczka”, ul. Toruńska 59 14:30 100 PLN
Gdańsk Parking przy ulicy Długie Ogrody od strony Bramy Żuławskiej 11:00 150 PLN
Gniezno Stacja Lotos, ul. Żwirki i Wigury 32 16:00 50 PLN
Grudziądz Stacja Circle K, Stare Marzy koło Grudziądza przy drodze nr 91 12:30 50 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 12:30 -
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 11:00 -
Lubin Stacje Orlen przy drodze nr 36, zgodnie z kierunkiem podróży 17:15 100 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 14:00 -
Opole Stacja Lotos, Posiłek 1A, 47-300 Rogów Opolski (zjazd z A4 na DK nr 45) 14:15 -
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 17:15 -
Toruń Stacja Orlen, ulica Łódzka 83 13:30 50 PLN
Warszawa Dworzec Zachodni PKS, st. 11, powrót na stanowisko przyjazdowe 12:00 -
Wrocław Parking przy ul. Ślężnej (róg ul. Kamiennej przy Wzgórzu Andersa) 15:45 -
Zielona Góra Stacja Orlen, ul. Sulechowska 18:30 -

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki

- autokary wyposażone w uchylne fotele, WC, klimatyzację, DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Przy niewielkiej liczbie uczestników z danego miasta istnieje możliwość dowózki busem. Sugerujemy zabranie ok. 5 EUR (bilon) na toalety w Niemczech.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Wyjazd z poszczególnych miast realizowany we wszystkich terminach przy minimum 5 osobach – informacja na 5 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość dowozu uczestników busem do głównego autokaru.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).