WYCIECZKA SZKOLNA PROMEM RYGA, SZTOKHOLM, TALLIN - 5 DNI:


Rejs przez Archipelag Sztokholmski składający się z ponad 20 tysięcy wysp i wysepek oraz sam Sztokholm - jedna z najpiękniejszych europejskich stolic położony na 14 wyspach i stałym lądzie, który potrafi zaskoczyć i zachwycić, gdzie z powierzchni szwedzkiej stolicy zaledwie jedną trzecią stanowi teren zabudowany, reszta to szlaki wodne, lasy i parki. A do tego Ryga i Tallin, kolejne dwie stolice które koniecznie trzeba zobaczyć.
Polecamy rejsy statkiem czy promem jako doskonałą formę podróży
WYGODNĄ - odpoczywamy w nowoczesnych kabinach, a nie siedzimy w autokarze
WESOŁĄ – mamy do dyspozycji dyskoteki, baseny, kasyna, sklepy
SMACZNĄ - bogate śniadanie i kolacja w postaci szwedzkiego stołu zaspokoją głód nawet tych najgłodniejszych a każdy niejadek znajdzie coś na swój gust
CIEKAWĄ - poznajemy nowe miejsca, regionalne obyczaje, kulturę, i historię której nie odkryjesz w książkach.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku granicy z Litwą i dalej na Łotwę. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

2 dzień
Przyjazd do Rygi w godzinach rannych. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Spacer rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych - najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu.
Obiadokolacja na statku w formie bardzo bogatego bufetu z napojami, nocny rejs.

3 dzień
Śniadanie bufetowe na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla, a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Następnie udamy się na wyspę Djurgarden, gdzie zwiedzimy Muzeum Vasa, w którym znajduje się wydobyty w 1961 z dna morskiego i doskonale odrestaurowany okręt wojenny. Po zwiedzaniu wrócimy do portu i zaokrętujemy się na statek do Tallina.
Obiadokolacja na statku w formie bardzo bogatego bufetu z napojami, nocny rejs.

4 dzień
Śniadanie bufetowe na statku, w godzinach rannych wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Zwiedzanie Starówki zaczniemy od Górnego Miasta, od wzgórza Toompea, gdzie zobaczymy zamek z placem zamkowym, następnie Basztę Długi Hermann „Pikk Hermann”, Estoński Parlament „Rigikogu”, Estoński Prawosławny Sobór moskiewskiego Patriarchatu, dwa tarasy widokowe, z których zobaczymy przepiękną panoramę na Dolne Miasto, baszty, port i zatokę. Następnie przejdziemy pod mury obronne oddzielające Górne i Dolne miasto i Basztę „Kiek in de Kök". Spacerem docieramy do Dolnego miasta, gdzie zobaczymy min. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy z Ratuszem, Aptekę Magistracką - najstarszą nieprzerwanie funkcjonującą aptekę w Europie, Kamieniczkę Wielkiej Gildii, Kamieniczkę Bractwa Czarnogłowych, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata i tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, romantyczną uliczkę Św. Katarzyny, z Klasztorem Dominikańskim, mury obronne, Basztę Viru. Po zwiedzaniu czas na posiłek i ostatnie, pamiątkowe zakupy. Po zwiedzaniu czas na posiłek i ostatnie, pamiątkowe zakupy.
Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

5 dzień
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

DODATKOWE UWAGI:


Przedstawiona kalkulacja dotyczy grup młodzieżowych do 17 lat

ZAKWATEROWANIE:

na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Kabiny są małe (powierzchnia 8m2), urządzone funkcjonalnie, bez okna). Zapewniona jest pościel i ręczniki.
Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK SILIA oraz SPL pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką w euro i koronach szwedzkich.

WYŻYWIENIE:

obiad bufetowy na promie to bogaty bufet, pośród kilkudziesięciu potraw znajdziemy przysmaki wielu kuchni świata, wyśmienite desery oraz napoje bez limitu.
Istnieje możliwość domówienia dodatkowego obiadu pierwszego i ostatniego dnia wycieczki ,koszt ok. 8 eur/os/obiad

TOUR GUIDE – zestaw słuchawkowy umożliwia łatwy przekaz informacji przez przewodnika lub pilota wycieczki nawet w najbardziej zatłoczonych i gwarnych miejscach. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której nasi turyści mają problem z odbiorem wiadomości dotyczących zwiedzanego obiektu lub informacji o miejscach i godzinach zbiórek. Korzystanie z TOUR GUIDE SYSTEM umożliwia również skrócenie czasu zwiedzania, co ma niebagatelne znaczenie przy realizowaniu bogatego programu wycieczki. Polecamy szczególnie przy dużych grupach. Rezerwację systemu tour guide należy zgłosić najpóźniej 25 dni przed wyjazdem .

CENA:


od 789 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 849 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1039 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

CENA ZAWIERA:


przejazd autokarem LUX
opiekę pilota
2 noclegi na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych
2 śniadania, 2 obiadokolacje
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
gratis miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników)
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi

CENA NIE ZAWIERA:


10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
10.00 PLN obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Kosztów wstępów oraz przejazdów komunikacją miejską i ewentualnych przewodników lokalnych.
Dopłat do innych kabin niż w ofercie(dopłata do kabiny 3-os 60 PLN/os., dopłata do kabiny 2-os 160 PLN/os.)
dopłata dla osób pow. 18 lat 170 PLN/os

ORIENTACYJNE CENY BILETÓW (stan na marzec 2020r.):


normalny ulgowy atrakcja uwagi
€3.00 €3.00 Ryga przewodnik koszt zależy od liczebności grupy i terminu
€3.00 €3.00 Ryga Katedra
€15.00 €0.00 Sztokholm Museum Vasa ( 150 SEK) młodzież do 18 lat bezpłatnie
€9.00 €9.00 Sztokholm przewodnik ( ok. 60-90 SEK) koszt zależy od liczebności grupy i terminu
€5.00 €5.00 Tallin przewodnik koszt zależy od liczebności grupy i terminu
€1.50 €1.00 Tallin Kościół św. Ducha
€6.00 €6.00 Zestaw słuchawkowyTour Guide na cały wyjazd

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ są naszymi propozycjami. Możemy je dopasować do Państwa wskazówek, potrzeb, zainteresowań, wieku uczniów, a także profilu nauczania (np. plastyczny, humanistyczny, techniczny). Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: programy integracyjne, animacje, spektakle teatralne, dodatkowe posiłki, wyższy standard zakwaterowania, zwiedzanie z zestawem słuchawkowym tour guide.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy przyjechać na spotkanie do szkoły na prezentację oferty oraz podpisanie umowy.
W wyjątkowych przypadkach związanych z terminem rezerwacji, warunkami atmosferycznymi lub innymi zdarzeniami niezależnymi od organizatora program może ulec zmianie.

CENY WYCIECZEK kalkulowane są dla grup 55, 45 i 30 osobowych z Katowic i okolic z uwzględnieniem bezpłatnych miejsc dla opiekunów zgodnie z obowiązującymi przepisami (1 opiekun na 15 uczestników). Na życzenie dokonujemy przeliczenia ceny na wyjazdy z innych miast, dla mniejszej liczby uczestników lub większej liczby opiekunów.

BILETY WSTĘPU Podane ceny biletów są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od Biura Podróży Index, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. Niektóre obiekty pobierają opłaty za wstęp również od opiekunów. W wielu przypadkach zniżki dla grup szkolnych są udzielane po okazaniu listy uczestników ( nazwisko, imię, datę urodzenia, pieczęć i podpis szkoły.) Na życzenie koszt wybranych wstępów może być wkalkulowany do podstawowej ceny wycieczki.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą w podobnym przedziale wiekowym. O szczegóły prosimy pytać w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można jej dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zorientowania się czy jest odpowiednia liczba chętnych osób.

KONKURSY – Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nasze biuro konkursach na relacje ze szkolnych wycieczek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jednodniowa wycieczka dla całej klasy w Beskidy oraz miejsce na kolonii/obozie młodzieżowym. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/konkursy

NAGRODY DLA SZKÓŁ – Nagradzamy Stałych Klientów! Przy wykupieniu przez szkołę określonej liczby wycieczek nasze biuro przekazuje szkole bezpłatnie upominki. Szczegóły dostępne są na stronie www.indexpolska.com.pl/wycieczki_szkolne/pages/nagrody_dla_szkol