WYCIECZKA DO LIZBONY SAMOLOTEM - WYLOT Z KATOWIC:


Lizbona - położona na zachodnim krańcu Europy stolica Portugalii. Lizbona potrafi zachwycić turystów i przybyszów z całego świata. Miasto jest pięknie położone na siedmiu wzgórzach, w miejscu gdzie rzeka Tag wpada do Oceanu Atlantyckiego tworząc szerokie rozlewisko zwane przez miejscowych „Słomianym Morzem”.
Bliskość oceanu właśnie sprawiła, że Lizbona była miejscem skąd wielu sławnych żeglarzy rozpoczynało swoje wyprawy w celu poznawania i odkrywania Nowego Świata. Mimo kilku wielkich trzęsień ziemi Lizbona zachowała do dziś charakter i atmosferę stolicy Imperium jakim była Portugalia w okresie wielkich odkryć geograficznych. Do dziś w Lizbonie zachowało się wiele symboli świadczących o morskiej potędze Portugalii.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


1 dzień
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem, wylot do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny w zależności od godziny przylotu, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. zwiedzanie Lizbony - klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, Zwiedzanie Lizbony. Spacer po centrum miasta - plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zamek św. Jerzego w Lizbonie położony jest w jednej z najstarszych części miasta i góruje nad nim. Spcer po Santa Maria de Belém – dzielnicy miasta, położonego w pobliżu ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego. Powrót hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do dzielnicy Expo - największego Oceanarium w Europie. Aktualnie żyje tam 25 tys. morskich stworzeń z całego świata. Następnie spacer po centrum tej części Lizbony - wodne ogrody, pawilon wiedzy, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie - klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

WYLOT/PRZYLOT:


Port lotniczy Katowice - Pyrzowice
Przelot tanimi liniami lotniczymi
W cenie bagaż podręczny
Godziny lotów - do potwierdzenia przed wyjazdem

OFERTA DLA SINGLI:


Istnieje możliwość zakwaterowania
- w pokoju z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) lub
- w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA:


- przelot tanimi liniami lotniczym (w cenie bagaż podręczny),
- 4 noclegi w hotelu,
- 4 śniadania,
- opiekę pilota,
- Ubezpieczenie (TU Signal Iduna),
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATY OBLIGATORYJNE:


70 EUR/os. płatne u pilota (komunikacja miejska, zwiedzanie, taksa miejska, realizacja programu)

DOPŁATY FAKULTATYWNE:


Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 50 EUR/os. (płatne u pilota)

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia
- 3 obiadokolacji - 200 zł/os.

UWAGI:


- Mały bagaż podręczny w cenie o wymiarach 40 × 30 × 20 cm. Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które mogą być użyte jako broń.

- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub na lotnisku po przylocie.

- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.

- Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania.

- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych