KOLONIA LETNIA - BURZENIN - PROGRAM MUNDIALOWY:


ZALETY:


- doskonała infrastruktura sportowa,
- ciekawe programy tematyczne,
- malowniczy teren w otoczeniu lasów i rzeki Warty,
- smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

BURZENIN:


Burzenin – miejscowość letniskowa położona na skraju Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Otoczenie lasów i sąsiedztwo Warty to tylko kilka składników tego malowniczego terenu który sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

ZAKWATEROWANIE:


Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” położony jest w sosnowym lesie na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Do dyspozycji uczestników położonym na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie sosnowego lasu.Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz pokoje przechodnie
(3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się kryty basen, odkryty basen, jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, tor przeszkód, tor łuczniczy, strzelnicę pneumatyczną, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, dwa boiska do kometki, boisko do siatkówki plażowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę ręczną zamiennie na dwa korty tenisowe, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na organizację ogniska, drewniane altany.

WYŻYWIENIE:


Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się
i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną. Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE:


Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.

Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.

Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.

Rafting – około 2,5 godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok ośrodka. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.

Letnie kino pod gwiazdami- dwa razy w turnusie wieczorny pokaz filmowy.

Basen kryty i odkryty – 2 wejścia w turnusie.

Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło).

Ponadto - ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki.

KOLONIA Z PAKIETEM PIŁKARSKIM:


Zapoznanie z zasadami gry w piłkę nożną, sędziowaniem i trenowaniem; postawy gry fair play; taktyka w grze; linia spalonego; stałe fragmenty gry.

Trening czyni mistrza! Tablica wyników kolonistów z wszystkich rywalizacji- nagrody dla najlepszych! Konkurs rzutów karnych; „turbostrzelec” na kolonii (żonglerka piłką, wkręcanie piłki do bramki z rożnego, strzał karnego z zamkniętymi oczami, strzał z połowy do bramki); turniej dwa na dwa (dwóch na dwóch na małe bramki); zajęcia poprawiające kondycję i motorykę; doszkalanie i nauka odpowiedniego prowadzenia; drybling.

Kolonijne eliminacje do Mistrzostw Europy w piłce nożnej– „Puchar Europy” w kolonijnej piłce nożnej – rozgrywki; wielkie losowanie reprezentacji; wykonywanie makiety stadionu drużyny piłkarskiej, projektowanie koszulki własnej drużyny piłkarskiej – każdy z uczestników musi posiadać biały T-shirt;

„Najlepszy trener” – analiza taktyki reprezentacji; zakłady wyników (dobre wyniki nagradzane punktami na tablicy); odpowiednia dieta dla sportowców – tematy zdrowego trybu życia.

Najbardziej popularni piłkarze na świecie – zapoznanie z sylwetkami piłkarzy takimi jak: Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Lionel Messi, Neymar i innymi; cechy dobrego piłkarza.

FIFA, UEFA, najsłynniejsze ligi i kluby piłkarskie świata – prezentacja multimedialna.

Elementy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piłkarska Cieszynka – wymyślanie własnego gestu radości z sukcesu sportowego.


WIEK UCZESTNIKÓW:


7-16 lat

CENA ZAWIERA:


- zakwaterowanie 9/10 noclegów,
- wyżywienie (4 posiłki dziennie),
- kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, instruktorów, ratownika,
- transport autokarem lub busem,
- realizację programu wg opisu,
- ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:


- dodatkowych atrakcji fakultatywnych,
- świadczeń nie opisanych w ofercie.

FAKULTATYWNIE:


Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów (80 zł/os.)

Quady (10 min.) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quadu oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie (17 zł/os.).

Paintball

- Wariant A – GRA dla dzieci powyżej 14. roku życia - gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek (45 zł/os.) każde następne doładowanie 100 kulek (15 zł/os.).

- Wariant B – STRZELANIE na strzelnicy paintballowej - 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB (15 zł/os.), 100 kulek doładowania (15 zł/os.).

- Wariant C – MAŁY PAINTBALL dla uczestników poniżej 14 roku życia - gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 36 kulek (15 zł/os.), 36 kulek doładowania (10 zł/os).

Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora (15 zł/os.)

Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów (10 zł/os.)

Tor łuczniczy – 10 strzałów (10 zł/os.)

Dodatkowe wejście na basen kryty – 15 zł / os. / 45 min.)

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
02-07-2020 12-07-2020 11 dni od   1485 zł/os WYBIERAM
1485 zł/os PAX REZERWUJ
12-07-2020 22-07-2020 11 dni od   1485 zł/os WYBIERAM
1485 zł/os PAX REZERWUJ
22-07-2020 01-08-2020 11 dni od   1485 zł/os WYBIERAM
1485 zł/os PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).