MOJA PIERWSZA KOLONIA - WISŁA:


WISŁA MALINKA położona 7 km od centrum Wisły w spokojnej części miejscowości. Doskonała baza wypadowa w Beskid Śląski, na trasie przy Pętli Beskidzkiej. Swą popularność niewątpliwie zawdzięcza mistrzowi świata w skokach narciarskich – Adamowi Małyszowi. Wisła jest gospodarzem licznych imprez, m.in. Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz wielu zawodów sportowych. Podczas pobytu w Wiśle warto zobaczyć Karczmę z XVIII wieku, która obecnie pełni rolę muzeum, klasycystyczny Kościół Ewangelicki z XIX wieku oraz Zameczek Prezydencki na Zadnim Groniu z 1930 r.

ZAKWATEROWANIE:


Pensjonat ”OGRODZISKO” – położony nad potokiem Malinka, na malowniczym stoku Cieńkowa. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienką. Do dyspozycji uczestników - sala wielofunkcyjna, tenis stołowy, plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce na ognisko.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Świadczenie zaczyna się obiadem, a kończy w ostatnim dniu śniadaniem + gorący posiłek przed wyjazdem + woda na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


DZIEŃ 1 wyjazd autokarem z KATOWIC ul. Piotra Skargi, Dworzec PKS – godz. 10.30; z Lędzin, plac autobusowy przy KWK Ziemowit – godz. 11.00; przejazd do hotelu OGRODZISKO; obiad, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2 – 6 Realizacja programu m.in.: wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia; specer na Cieńków do „Magicznego drzewa“ na jeden z wiślańskich grzbietów górskich skąd roztaczają się wspaniałe widoki na masyw Baraniej Góry, dolinę Wisły Malinki i Czarnego, zamek Prezydencki i Jezioro Czerniańskie; przejażdżka „BAJECZNĄ CIUCHCIĄ”; spacer do skoczni narciarskiej – imienia Adama Małysza, gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami; gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, wieczór filmowy; ognisko z pieczeniem kiełbasek; dyskoteka - na terenie ośrodka.

DZIEŃ 7 Wykwaterowanie po śniadaniu czas wolny, gorący posiłek. Wyjazd w drogę powrotną.

PROGRAM ANIMACYJNY:


DZIEŃ PIERWSZY
Jestem samodzielny– wdrożenie uczestników do podejmowania samodzielnych kroków , zapoznanie z obiektem i terenem, poznanie kolegów i koleżanek , zabawy integracyjne.

DZIEŃ DRUGI
Jestem artystą – warsztaty plastyczne /rysowanie, wycinanie, klejenie, dostosowane do predyspozycji dzieci - każdy odnosi sukces/, pejzaż górski rysowany na rzecznych kamieniach, nauka tańca, pokaz talentów, wernisaż prac dyskoteka

DZIEŃ TRZECI
Zdobywcy „Złotych butów” – wycieczka piesza Pętlą Cieńkowską, podziwianie krajobrazu, składanie próśb i życzeń do „Magicznego drzewa”, Quiz turysty, gry i zabawy, podchody, spacer – Skocznia im. Adama Małysza

DZIEŃ CZWARTY
Przyjaciel zwierząt – wielbiciel przyrody – wycieczka „Bajeczną ciufcią” do Leśnego Parku Niespodzianek, zabawy, zagadki, pokazy. Spacer po Ustroniu.

DZIEŃ PIĄTY
Po góralsku – łamańce językowe – nauka śmiesznych wierszyków, inscenizacje, konkurs „jednego aktora”, warsztaty folklorystyczne, nauka piosenek biesiadnych i tańca góralskiego, ognisko z pieczeniem kiełbasek, układanki i rymowanki – quiz.

DZIEŃ SZÓSTY
Jestem mistrzem – olimpiada sportowa, podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów, nagrody dla „samodzielnych dzieciaków” /wszyscy uczestnicy/

DZIEŃ SIÓDMY
Wracamy do domu – wykwaterowanie, ostatni spacer po okolicy, ciepły posiłek, wyjazd.

PONADTO:


Konkurs wiedzy o baśniach i bajkach, wieczory z baśniami, wieczór filmowy spacery po okolicy, zabawy sportowe, zabawy integracyjne na co dzień, kąpiele słoneczne, zabawy w rzece, gry planszowe,

WIEK:


7-12 lat

CENA ZAWIERA:


- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym,
- zakwaterowanie - 6 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN,
- wycieczki wg programu,
- bilety wstępu do Leśnego Parku Niespodzianek.

CENA NIE ZAWIERA:


- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
30-06-2020 06-07-2020 7 dni od   1060 zł/os WYBIERAM
1060 zł/os PAX REZERWUJ
06-07-2020 12-07-2020 7 dni od   1060 zł/os WYBIERAM
1060 zł/os PAX REZERWUJ
12-07-2020 18-07-2020 7 dni od   1060 zł/os WYBIERAM
1060 zł/os PAX REZERWUJ
18-07-2020 24-07-2020 7 dni od   1060 zł/os WYBIERAM
1060 zł/os PAX REZERWUJ
03-08-2020 09-08-2020 7 dni od   1060 zł/os WYBIERAM
1060 zł/os PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).