REGION:


Andaluzja – najludniejszy i drugi pod względem wielkości region autonomiczny Hiszpanii, położony nad Morzem Śródziemnym, od północy otoczony pasmem górskim Sierra Nevada. Ciepły, śródziemnomorski klimat, wspaniałe krajobrazy, perły architektury i znakomita baza turystyczna przyciągają tutaj co roku miliony wczasowiczów z całej Europy. Andaluzja jest krainą o niezwykle bogatej kulturze, gdzie przeplatają się wpływy europejskie, arabskie i rzymskie. Można tu zobaczyć średniowieczne twierdze Maurów, muzułmańskie meczety, imponujące katedry katolickie i starożytne rzymskie mosty. Stąd wywodzi się taniec flamenco, tradycja hiszpańskiej corridy i słynne wino malaga. Andaluzja to kraina kontrastów – barwne i gwarne wybrzeże śródziemnomorskie graniczy z odludnymi obszarami górskimi, kolorowe nadmorskie kurorty sąsiadują z miasteczkami, gdzie „czas się zatrzymał”, gdzie jeszcze dziś można zobaczyć tradycyjną hiszpańską kulturę i zwyczaje. Andaluzja to wreszcie region niezwykle przyjazny turyście. Oferuje nowoczesną bazę hotelową, smaczną i obfitą kuchnię, zmodernizowane drogi i sprawną komunikację lokalną.

MIEJSCOWOŚĆ:


Benalmadena – nowoczesny kurort nadmorski z szeroką piaszczystą plażą, położony niedaleko Malagi, posiadający rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Tutaj turysta nie może się nudzić – do jego dyspozycji są liczne sklepy, kafejki, eleganckie restauracje, dyskoteki i centra handlowe. Miasto jest oazą zieleni, znajdziemy tu liczne parki, ogrody
i trasy spacerowe.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel San Fermin*** – obiekt o bardzo dobrym standardzie, położy w centrum Benalmadeny, około 300 metrów do plaży. Otoczony jest rozległym terenem zielonym z basenem, placem zabaw i barem. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych wyposażonych w pełny węzeł sanitarny, klimatyzację, telewizor i telefon. Na miejscu duża restauracja hotelowa, bar i parking. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu kilka sklepów, deptak i park.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy, Francję w okolice Besancon (ok. 1200 km). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2
Przejazd przez Francję (Lyon, Montpellier) do Avignon. Spacer po Avignon – średniowieczne miasto z piękną starówką. Przejazd przez północną Hiszpanię na wybrzeże Costa Brava, przyjazd do hotelu w okolicy Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na południe Hiszpanii. Przejazd przez Barcelonę, Walencję, Granadę (ok. 1050 km), po drodze krótki spacer po Walencji (w miarę wolnego czasu). Przyjazd do Benalmadeny w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu San Fermin, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – 11
Pobyt w Benalmadenie, wypoczynek aktywny i mniej aktywny, codziennie śniadanie i obiadokolacja w hotelu. W programie przewidujemy następujące wycieczki
- Ronda i Gibraltar – w trakcie tego wyjazdu zobaczymy prawdziwy hiszpański „interior”, słynne „pueblos blancos” (białe miasta) oraz przepięknie położone miasteczko Ronda, którego zabudowania rozłożone są na wysokich skalistych zboczach gór Sierra de Grazalema. W drugiej części wycieczki przejedziemy wybrzeżem Costa del Sol do Gibraltaru. W tej brytyjskiej enklawie zobaczymy wspaniałą panoramę Cieśniny Gibraltarskiej z wybrzeżami Afryki, starówkę, twierdzę oraz tablicę poświęconą gen. W. Sikorskiemu.
- Cordoba – całodniowa wycieczki do dawnej stolicy imperium Maurów na półwyspie Iberyjskim. Miasto, które niegdyś było największym i najbogatszym ośrodkiem miejskim zachodniej Europy szczyci się wspaniałymi zabytkami. Zwiedzimy między innymi słynny meczet Mezguita (obecnie katedra chrześcijańska), twierdzę Alkazar, dzielnicę muzułmańską i dzielnicę żydowską.
- Malaga „by night” – wieczorny spacer po stolicy regionu. Zobaczymy między innymi olbrzymią katedrę z XVIII w., stare miasto, w lokalnych tawernach spróbujemy znakomitego wina malaga.

Wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne)
- Afryka – Maroko - Przejazd autokarem do Tarify (miejsce spotkania wód Atlantyku i Morza Śródziemnego), rejs promem przez Cieśninę Gibraltarską do portu Tanger w Maroku. Objazd autokarem ulicami Tangeru, spacer po dzielnicy nowoczesnej i starym mieście, wizyta na targu arabskim. Cena ok. 65 euro obejmuje: transport autokarem do Tarify, rejs promem, zwiedzanie Tangeru z lokalnym przewodnikiem, obiad w restauracji, opłaty graniczne, obsługę pilota. Uwaga – konieczny ważny paszport !!
- Sewilla – wycieczka całodniowa do stolicy Andaluzji. Zobaczymy między innymi pałac Alkazar, katedrę gotycką, Plac Hiszpański, Park Marii Luizy, obiekty wystawy światowej Expo. Cena 100 zł (autokar, przewodnik)
- Koncert Flamenco – wieczorny wypad do Torremollinos na koncert Flamenco. Cena ok. 35 euro (przejazd, bilet wstępu, drink).

Dzień 12
Śniadanie we wczesnych godzinach rannych, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd z Benalmadeny. Przejazd przez Granadę, Walencję, na wybrzeże Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu koło Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd Lazurowym Wybrzeżem przez Francję, do Włoch. Po drodze postój w San Remo – spacer po słynnym kurorcie. Przejazd do hotelu w okolicach Genui, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum Genui, zwiedzanie miasta, czas wolny. Po południu rejs statkiem wycieczkowym do Portofino – dawnej wioski rybackiej, obecnie eleganckiego kurortu, przepięknie położonego nad Morzem Liguryjskim. W godzinach wieczornych (ok. 19.00) wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez północne Włochy.

Dzień 15
Nocny przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

WYŻYWIENIE:


Śniadania i obiadokolacje w hotelach w Hiszpanii podawane w formie bufetowej - bardzo obfity szwedzki stół z daniami klasycznej kuchni europejskiej oraz lokalnymi daniami śródziemnomorskimi.
Śniadania w hotelu tranzytowym we Francji i we Włoszech serwowane w wersji kontynentalnej (skromne danie w postaci ciepłego napoju oraz pieczywa z dodatkami). Śniadania w hotelu tranzytowym we Francji w formie suchego prowiantu.
Napoje do obiadokolacji (wino, woda mineralna, piwo) dodatkowo płatne.

CENA ZAWIERA:


Transport autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja, TV),
3 wycieczki autokarowe na miejscu - Malaga, Cordoba oraz Gibraltar / Ronda,
Obsługa pilota/przewodnika,
9 noclegów w hotelu „San Fermin” w Benalmadenie koło Malagi (klimatyzacja w cenie!),
2 noclegi tranzytowe w hotelach we Francji i we Włoszech,
2 noclegi tranzytowe w hotelach w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava,
Wyżywienie - 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelu „San Fermin”, 2 śniadania i 2 obiadokolacje w hotelach tranzytowych w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava, 1 kolacja i śniadanie w hotelu tranzytowym we Włoszech, 1 śniadanie (suchy prowiant) we Francji,
Opłaty drogowe i graniczne, lokalna opłata klimatyczna,
Ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:


Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu do Portofino, obsługi przewodników lokalnych (Cordoba, Gibraltar, Malaga), słuchawek-audioguide – łączna kwota ok. 120 euro,
Kolacji w pierwszym dniu (we Francji),
Napojów do obiadokolacji we wszystkich obiektach hotelowych,

ZNIŻKI:


Zniżki - dzieci do 10 lat w pokoju 3-os. - 510 zł

UWAGA:


Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Uczestnicy wycieczki fakultatywnej do Maroka muszą posiadać paszport.

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
22-06-2019 06-07-2019 15 dni od   3559 zł/os WYBIERAM
3559 zł/os 2OS REZERWUJ
3559 zł/os 3OS REZERWUJ
4459 zł/os SGL REZERWUJ
MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Chorzów przystanek autobusowy Chorzów Metalowców (przy palarni kawy POSTY, na trasie Bytom - Katowice 04:10 -
Katowice Mc Donalds przy A4 w kierunku Wrocławia 04:20 -
Piekary Śląskie ul. Popiełuszki, koło Domu Pielgrzyma 04:00 -
Wrocław Mc Donalds na Bielanach Wrocławskich., ul. Czekoladowa, koło Tesco i Galerii "Aleja Bielany" 06:30 -

UWAGI:


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych