REGION:


Andaluzja – najludniejszy i drugi pod względem wielkości region autonomiczny Hiszpanii, położony nad Morzem Śródziemnym, od północy otoczony pasmem górskim Sierra Nevada. Ciepły, śródziemnomorski klimat, wspaniałe krajobrazy, perły architektury i znakomita baza turystyczna przyciągają tutaj co roku miliony wczasowiczów z całej Europy. Andaluzja jest krainą o niezwykle bogatej kulturze, gdzie przeplatają się wpływy europejskie, arabskie i rzymskie. Można tu zobaczyć średniowieczne twierdze Maurów, muzułmańskie meczety, imponujące katedry katolickie i starożytne rzymskie mosty. Stąd wywodzi się taniec flamenco, tradycja hiszpańskiej corridy i słynne wino malaga. Andaluzja to kraina kontrastów – barwne i gwarne wybrzeże śródziemnomorskie graniczy z odludnymi obszarami górskimi, kolorowe nadmorskie kurorty sąsiadują z miasteczkami, gdzie „czas się zatrzymał”, gdzie jeszcze dziś można zobaczyć tradycyjną hiszpańską kulturę i zwyczaje. Andaluzja to wreszcie region niezwykle przyjazny turyście. Oferuje nowoczesną bazę hotelową, smaczną i obfitą kuchnię, zmodernizowane drogi i sprawną komunikację lokalną.

MIEJSCOWOŚĆ:


Benalmadena – nowoczesny kurort nadmorski z szeroką piaszczystą plażą, położony niedaleko Malagi, posiadający rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Tutaj turysta nie może się nudzić – do jego dyspozycji są liczne sklepy, kafejki, eleganckie restauracje, dyskoteki i centra handlowe. Miasto jest oazą zieleni, znajdziemy tu liczne parki, ogrody
i trasy spacerowe.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel San Fermin*** – obiekt o bardzo dobrym standardzie, położy w centrum Benalmadeny, około 300 metrów do plaży. Otoczony jest rozległym terenem zielonym z basenem, placem zabaw i barem. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych wyposażonych w pełny węzeł sanitarny, klimatyzację, telewizor i telefon. Na miejscu duża restauracja hotelowa, bar i parking. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu kilka sklepów, deptak i park.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy, Francję w okolice Besancon (ok. 1200 km). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2
Przejazd przez Francję (Lyon, Montpellier) do Avignon. Spacer po Avignon – średniowieczne miasto z piękną starówką. Przejazd przez północną Hiszpanię na wybrzeże Costa Brava, przyjazd do hotelu w okolicy Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na południe Hiszpanii. Przejazd przez Barcelonę, Walencję, Granadę (ok. 1050 km), po drodze krótki spacer po Walencji (w miarę wolnego czasu). Przyjazd do Benalmadeny w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu San Fermin, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – 11
Pobyt w Benalmadenie, wypoczynek aktywny i mniej aktywny, codziennie śniadanie i obiadokolacja w hotelu. W programie przewidujemy następujące wycieczki
- Ronda i Gibraltar – w trakcie tego wyjazdu zobaczymy prawdziwy hiszpański „interior”, słynne „pueblos blancos” (białe miasta) oraz przepięknie położone miasteczko Ronda, którego zabudowania rozłożone są na wysokich skalistych zboczach gór Sierra de Grazalema. W drugiej części wycieczki przejedziemy wybrzeżem Costa del Sol do Gibraltaru. W tej brytyjskiej enklawie zobaczymy wspaniałą panoramę Cieśniny Gibraltarskiej z wybrzeżami Afryki, starówkę, twierdzę oraz tablicę poświęconą gen. W. Sikorskiemu.
- Cordoba – całodniowa wycieczki do dawnej stolicy imperium Maurów na półwyspie Iberyjskim. Miasto, które niegdyś było największym i najbogatszym ośrodkiem miejskim zachodniej Europy szczyci się wspaniałymi zabytkami. Zwiedzimy między innymi słynny meczet Mezguita (obecnie katedra chrześcijańska), twierdzę Alkazar, dzielnicę muzułmańską i dzielnicę żydowską.
- Malaga „by night” – wieczorny spacer po stolicy regionu. Zobaczymy między innymi olbrzymią katedrę z XVIII w., stare miasto, w lokalnych tawernach spróbujemy znakomitego wina malaga.

Wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne)
- Afryka – Maroko - Przejazd autokarem do Tarify (miejsce spotkania wód Atlantyku i Morza Śródziemnego), rejs promem przez Cieśninę Gibraltarską do portu Tanger w Maroku. Objazd autokarem ulicami Tangeru, spacer po dzielnicy nowoczesnej i starym mieście, wizyta na targu arabskim. Cena ok. 65 euro obejmuje: transport autokarem do Tarify, rejs promem, zwiedzanie Tangeru z lokalnym przewodnikiem, obiad w restauracji, opłaty graniczne, obsługę pilota. Uwaga – konieczny ważny paszport !!
- Sewilla – wycieczka całodniowa do stolicy Andaluzji. Zobaczymy między innymi pałac Alkazar, katedrę gotycką, Plac Hiszpański, Park Marii Luizy, obiekty wystawy światowej Expo. Cena 100 zł (autokar, przewodnik)
- Koncert Flamenco – wieczorny wypad do Torremollinos na koncert Flamenco. Cena ok. 35 euro (przejazd, bilet wstępu, drink).

Dzień 12
Śniadanie we wczesnych godzinach rannych, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd z Benalmadeny. Przejazd przez Granadę, Walencję, na wybrzeże Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu koło Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd Lazurowym Wybrzeżem przez Francję, do Włoch. Po drodze postój w San Remo – spacer po słynnym kurorcie. Przejazd do hotelu w okolicach Genui, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum Genui, zwiedzanie miasta, czas wolny. Po południu rejs statkiem wycieczkowym do Portofino – dawnej wioski rybackiej, obecnie eleganckiego kurortu, przepięknie położonego nad Morzem Liguryjskim. W godzinach wieczornych (ok. 19.00) wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez północne Włochy.

Dzień 15
Nocny przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

WYŻYWIENIE:


Śniadania i obiadokolacje w hotelach w Hiszpanii podawane w formie bufetowej - bardzo obfity szwedzki stół z daniami klasycznej kuchni europejskiej oraz lokalnymi daniami śródziemnomorskimi.
Śniadania w hotelu tranzytowym we Francji i we Włoszech serwowane w wersji kontynentalnej (skromne danie w postaci ciepłego napoju oraz pieczywa z dodatkami). Śniadania w hotelu tranzytowym we Francji w formie suchego prowiantu.
Napoje do obiadokolacji (wino, woda mineralna, piwo) dodatkowo płatne.

CENA ZAWIERA:


Transport autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja, TV),
3 wycieczki autokarowe na miejscu - Malaga, Cordoba oraz Gibraltar / Ronda,
Obsługa pilota/przewodnika,
9 noclegów w hotelu „San Fermin” w Benalmadenie koło Malagi (klimatyzacja w cenie!),
2 noclegi tranzytowe w hotelach we Francji i we Włoszech,
2 noclegi tranzytowe w hotelach w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava,
Wyżywienie - 9 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelu „San Fermin”, 2 śniadania i 2 obiadokolacje w hotelach tranzytowych w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Brava, 1 kolacja i śniadanie w hotelu tranzytowym we Włoszech, 1 śniadanie (suchy prowiant) we Francji,
Opłaty drogowe i graniczne, lokalna opłata klimatyczna,
Ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:


Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu do Portofino, obsługi przewodników lokalnych (Cordoba, Gibraltar, Malaga), słuchawek-audioguide – łączna kwota ok. 120 euro,
Kolacji w pierwszym dniu (we Francji),
Napojów do obiadokolacji we wszystkich obiektach hotelowych,

ZNIŻKI:


Zniżki - dzieci do 10 lat w pokoju 3-os. - 510 zł

UWAGA:


Każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Uczestnicy wycieczki fakultatywnej do Maroka muszą posiadać paszport.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Chorzów przystanek autobusowy Chorzów Metalowców (przy palarni kawy POSTY, na trasie Bytom - Katowice 04:10 -
Katowice Mc Donalds przy A4 w kierunku Wrocławia 04:20 -
Piekary Śląskie ul. Popiełuszki, koło Domu Pielgrzyma 04:00 -
Wrocław Mc Donalds na Bielanach Wrocławskich., ul. Czekoladowa, koło Tesco i Galerii "Aleja Bielany" 06:30 -

UWAGI:


- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych