WCZASY W BUŁGARII:


ZŁOTE PIASKI- legenda mówi, że kiedyś piraci ukryli w tym miejscu wielki skarb, ale natura ukarała ich za chciwość i zmieniła go w złoty piasek. Leżący. Najpopularniejszy region turystyczny Bułgarii słynie z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Gęste lasy piniowe porastają malownicze zbocza i kryją w sobie liczne mineralne źródła. Hotele korzystają z naturalnych skarbów rejonu i proponują swoim Gościom zabiegi relaksacyjne i lecznicze w centrach odnowy biologicznej. Przytulne restauracyjki i tawerny z widokiem na morze oferują znakomite bułgarskie dania i wina. Centra nadmorskich kurortów proponują dobrą zabawę wszystkim, niezależnie od wieku i upodobań.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL BONITA *** - Ten 15-piętrowy hotel jest położony w samym sercu Złotych Piasków, w odległości zaledwie 20 metrów od plaży. Obiekt oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w pomieszczeniach ogólnodostępnych, bezpłatny prywatny parking i pokoje ze wspaniałym widokiem na morze.
Hotel dysponuje restauracją, barem, sklepem, kantorem, wypożyczalnia samochodów, windą oraz sejfem w recepcji płatnym ok. 5 leva/dzień. Posiada 169 klimatyzowanych pokoi dwuosobowych z możliwością jednej dostawki. Pokoje wyposażone są w telewizję satelitarną, łazienkę, mini bar, telefon, balkon .
Plaża – długa i piaszczysta znajduje się 20 metrów od Hotelu. Leżaki i parasole dodatkowo płatne ok. 8 € za 2 leżaki i parasol
Śniadanie w formie bufetu serwowane jest w godzinach 07:30–10:00. Obiadokolacja w formie bufetu podawana jest w godzinach 18:00–20:00. Bar w holu jest czynny przez całą dobę.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


UWAGA! Podane ceny są orientacyjne. Wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób. Wszystkie wycieczki organizowane są przez lokalnych kontrahentów.

MALOWNICZY BAŁCZIK I KALIAKRA - Bałczik to malownicze miasteczko w północno - wschodniej Bułgarii. Zwane Białym Miastem ze względu na wapienne skały, na których powstało. Jego główną atrakcją jest drugi co do wielkości w Europie, ogród botaniczny. Tam, pośród wspaniałej, subtropikalnej roślinności, pięknych kwiatów i krzewów, znajduje się letnia rezydencja rumuńskiej królowej Marii. Ogromny ogród skrywa zabytkowe budowle, fontanny, kolumny, urzeka pięknem i bogactwem. Kolejny punkt wycieczki to Kaliakra - najdalej wysunięta w morze część Bułgarii. Skalisty przylądek o długości 2 km i wysokości przekraczającej 70 metrów zachwyca każdego. Uroku niewątpliwie dodaje mu obecność delfinów, które upodobały sobie wody wokół przylądka. Po drodze zwiedzimy też warsztat garncarski, a jeśli będziecie chętni, zorganizujemy tradycyjny wieczór bułgarski z nielimitowaną rakiją i winem, przekąskami oraz muzyką i tańcami na żarzących się węglach.
Cena wyjazdu ok. 48 EUR/osoba - wersja z kolacją, ok. 29 EUR/osoba - wersja bez kolacji

JEEP SAFARI Z PIKNIKIEM - Wyprawa terenowymi samochodami do Parku Przyrodniczego Złote Piaski to oferta dla osób szukających mocnych wrażeń. Jazda poza trasami, po dzikiej i zalesionej okolicy, na pewno każdemu podniesie poziom adrenaliny. W międzyczasie odwiedzimy wytwórnię rakiji, miejsce idealne do degustacji tego trunku, będzie można również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. W programie przewidziane są gry i zajęcia sportowe oraz piknik w lesie. Na jego menu składać się będą między innymi grillowane mięsa, warzywa, napoje i owoce, tradycyjna rakija i wino. Świetna zabawa gwarantowana!
Cena wyjazdu ok. 35 EUR/osoba

JACHT PIKNIK - Wypływamy z portu w godzinach porannych, łowimy ryby, plażujemy i kąpiemy się w morzu pod nadzorem ratowników. Na pokładzie jachtu zjemy obiad składający się przede wszystkim z trzech rodzajów ryb, rozmaitych sałatek, napojów bułgarskich, białego i czerwonego wina, a popołudniu bus odwiezie nas do hotelu.
Cena wyjazdu ok. 25 EUR/osoba

NESEBER - WIZYTÓWKA BUŁGARSKIEGO WYBRZEŻA - Wycieczka do tego urokliwego miasteczka jest punktem obowiązkowym podczas pobytu w Bułgarii. Wizyta w nim na długo zapadnie nam w pamięci. Miasto zostało założone ok. 3000 lat temu, zachowało się w nim ponad 40 cerkwi z różnych epok i kilkadziesiąt zabytków z epoki odrodzenia. Jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a od 1983 roku zabytki kultury zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Stara część miasta leży na uroczym półwyspie, wysuniętym w głąb morza. Nesebar jest wizytówką bułgarskiego wybrzeża.
Cena wyjazdu ok. 33 EUR/osoba

DELFINARIUM I WIZYTA W WARNIE - Warna to trzecie pod względem wielkości miasto w Bułgarii. Pod względem gospodarczym rywalizuje ze stolicą kraju, Sofią. W Warnie każdy znajdzie coś dla siebie, od plażowicza przez miłośnika historii, na pogromcy wampirów kończąc. W tym mieście nie można się nudzić. Niewątpliwą atrakcją Warny jest położone w Parku Nadmorskim Delfinarium - można w nim obejrzeć pokaz tresury delfinów. W tym samym parku znajduje się również duże akwarium z różnymi gatunkami ryb i nie tylko. Końcowym punktem wycieczki będzie odpoczynek przy muzyce w 4* gwiazdkowym hotelu w Warnie.
Cena wyjazdu ok. 28 EUR/osoba

WYŻYWIENIE:


Śniadanie w formie bufetu serwowane jest w godzinach 07:30–10:00. Obiadokolacja w formie bufetu podawana jest w godzinach 18:00–20:00. Bar w holu jest czynny przez całą dobę.

CENA ZAWIERA:


- transport autokarem
- 7 noclegów
- wyżywienie zgodnie z ofertą
- ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR
- opieka pilota na trasie przejazdu
- opiekę rezydenta na miejscu
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- wycieczek i atrakcji lokalnych

ZNIŻKI:


dziecko 4-10 lat z 2 osobami dorosłymi - ok 450 zł w zależności od terminu

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 06:15 50 PLN
Cieszyn McDonald's (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 06:45 50 PLN
Częstochowa Dworzec PKS 03:45 60 PLN
Katowice Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 05:00 -
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 03:30 50 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 00:05 90 PLN
Opole Stacja paliw Lukoil CH Karolinka 03:30 50 PLN
Piotrków Trybunalski Kargał las stacja paliw Lukoil obok Mc Donalda 02:30 80 PLN
Warszawa Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska 00:05 100 PLN
Wrocław Dworzec tymczaoswy Polbus 02:00 80 PLN

UWAGI:


- GODZINA I MIEJSCE WYJAZDU POTWIERDZANE JEST 3 DNI PRZED TERMINEM IMPREZY.

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych