KOLONIA LETNIA - BURZENIN - PROGRAM ARTYSTYCZNY:


ZALETY:


- doskonała infrastruktura sportowa,
- ciekawe programy tematyczne,
- malowniczy teren w otoczeniu lasów i rzeki Warty,
- smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

BURZENIN:


Burzenin – miejscowość letniskowa położona na skraju Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Otoczenie lasów i sąsiedztwo Warty to tylko kilka składników tego malowniczego terenu który sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

ZAKWATEROWANIE:


Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” położony jest w sosnowym lesie na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz 5-osobowe pokoje przechodnie (3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się - jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, sala taneczna z lustrami, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną - boisko do piłki nożnej, dwa boiska do kometki, dwa boiska do siatkówki plażowej, boisko do gry w piłkę ręczną, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na ognisko, drewniane altany, 2 letnie baseny (3,60 x 7 m, głębokość 1,20 m), strzelnicę pneumatyczną, park linowy, ściankę wspinaczkową, pole i strzelnicę do paintballa, tor quadowy, wojskowy tor przeszkód, tor łuczniczy.

WYŻYWIENIE:


Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną. Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE:


Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.

Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów.

Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami.

Budowanie wieży – w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje.

Rafting – około 2,5 godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok ośrodka. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod opieką ratownika i kadry.

Letnie kino pod gwiazdami- dwa razy w turnusie wieczorny pokaz filmowy.

Basen kryty – 3 wejścia w turnusie.

Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło).

Ponadto - codziennie poranny jogging; korzystanie z basenu; wybory Miss i Mistera; super dyskoteki; ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem.

KOLONIA Z PAKIETEM ARTYSTYCZNYM:


- Zajęcia filmowo-teatralne -zwalczanie tremy; improwizacja; gestyka, ruch sceniczny – ćwiczenia mowy ciała; zajęcia z dykcji; odgrywanie ról; odgrywanie scenek obyczajowych.

- Zajęcia muzyczne - najbardziej znani muzycy – pogadanka na temat własnych idoli, poznanie różnych gatunków muzycznych (pop, rock, hip-hop, reggae itd.), poznanie podstawowych instrumentów muzycznych, „dlaczego instrumenty grają?”, karaoke, konkurs muzyczny, opracowanie kolonijnej piosenki.

- Zajęcia taneczne - tworzenie układu tanecznego zespołu cheerleaderek na kolonijny Puchar Świata; nauka podstawowych kroków tanecznych; taniec synchroniczny; tworzenie własnych choreografii tanecznych; zajęcia z aerobiku; projekcja filmu „Happy Fit”.

- Zajęcia plastyczne - zajęcia plastyczne z różnych technik: szkicowanie, farba, frotaż, malowanie gąbką, wyklejanie, origami; projektowanie i wykonywanie biżuterii; projektowanie kostiumu lub tworzenie własnej scenografii do zajęć filmowo-teatralnych.

- Zajęcia florystyczne - objaśnienie zasad kompozycji kwiatowych; zgromadzenie materiałów, z których będą tworzone kompozycje florystyczne; układanie kompozycji, mowa kwiatów. Prezentacja nabytych umiejętności.
Rodziców prosimy o spakowanie stroju wieczorowego na Pokaz Mistrzów.

WIEK UCZESTNIKÓW:


7-16 lat

CENA ZAWIERA:


- zakwaterowanie 10 noclegów,
- wyżywienie (4 posiłki dziennie),
- kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, instruktorów, ratownika,
- transport autokarem,
- realizację programu wg opisu,
- ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 7.000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:


- dodatkowych atrakcji fakultatywnych,
- świadczeń nie opisanych w ofercie.

FAKULTATYWNIE:


Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów (75 zł/os.)

Quady (10 min.) – przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quadu oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie (15 zł/os.).

Paintball

Wariant A – GRA dla dzieci powyżej 12. roku życia:

- gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt
(maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek (45 zł/os.),
- każde następne doładowanie 100 kulek (15 zł/os.).

Wariant B – STRZELANIE na strzelnicy dla dzieci poniżej 12. roku życia:

- 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB (15 zł/os.),
- 100 kulek doładowania (15 zł/os.).

Wariant C – MAŁY PAINTBALL dla dzieci młodszych poniżej 12 roku życia:

- gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt
(maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 36 kulek (15 zł/os.),
- 36 kulek doładowania (10 zł/os)

Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora (15 zł/os.).
Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów (10 zł/os.).
Tor łuczniczy – 10 strzałów (10 zł/os.).
Dodatkowe wejście na basen kryty – 15 zł / os. / 45 min.).

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Katowice miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia -
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży -
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 50 PLN
Poznań miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 50 PLN
Warszawa miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 50 PLN
Wrocław miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 50 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 6 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).