MOJA PIERWSZA KOLONIA - WISŁA:


WISŁA MALINKA położona 7 km od centrum Wisły w spokojnej części miejscowości. Doskonała baza wypadowa w Beskid Śląski, na trasie przy Pętli Beskidzkiej. Swą popularność niewątpliwie zawdzięcza mistrzowi świata w skokach narciarskich – Adamowi Małyszowi. Wisła jest gospodarzem licznych imprez, m.in. Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz wielu zawodów sportowych. Podczas pobytu w Wiśle warto zobaczyć Karczmę z XVIII wieku, która obecnie pełni rolę muzeum, klasycystyczny Kościół Ewangelicki z XIX wieku oraz Zameczek Prezydencki na Zadnim Groniu z 1930 r.

ZAKWATEROWANIE:


Pensjonat ”OGRODZISKO” – położony nad potokiem Malinka, na malowniczym stoku Cieńkowa. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienką. Do dyspozycji uczestników - sala wielofunkcyjna, tenis stołowy, plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce na ognisko.

WYŻYWIENIE:


3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Świadczenie zaczyna się obiadem; w ostatnim dniu śniadanie + gorący posiłek przed wyjazdem + woda na drogę powrotną.

RAMOWY PROGRAM:


Dzień 1
Wyjazd autokarem; przejazd do hotelu OGRODZISKO, obiad, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2 – 6
Realizacja programu m.in. wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia; specer na Cieńków do „Magicznego drzewa“ na jeden z wiślańskich grzbietów górskich skąd roztaczają się wspaniałe widoki na masyw Baraniej Góry, dolinę Wisły Malinki i Czarnego, zamek Prezydencki i Jezioro Czerniańskie; przejażdżka „BAJECZNĄ CIUCHCIĄ”; spacer do skoczni narciarskiej – imienia Adama Małysza, gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami; gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, wieczór filmowy; ognisko z pieczeniem kiełbasek; dyskoteka - na terenie ośrodka.

Dzień 7
Wykwaterowanie po śniadaniu czas wolny, gorący posiłek. Wyjazd w drogę powrotną.

PROGRAM ANIMACYJNY:


DZIEŃ PIERWSZY
Jestem samodzielny– wdrożenie uczestników do podejmowania samodzielnych kroków , zapoznanie z obiektem i terenem, poznanie kolegów i koleżanek , zabawy integracyjne.

DZIEŃ DRUGI
Jestem artystą – warsztaty plastyczne /rysowanie, wycinanie, klejenie, dostosowane do predyspozycji dzieci - każdy odnosi sukces/, pejzaż górski rysowany na rzecznych kamieniach, nauka tańca, pokaz talentów, wernisaż prac dyskoteka

DZIEŃ TRZECI
Zdobywcy „Złotych butów” – wycieczka piesza Pętlą Cieńkowską, podziwianie krajobrazu, składanie próśb i życzeń do „Magicznego drzewa”, Quiz turysty, gry i zabawy, podchody, spacer – Skocznia im. Adama Małysza

DZIEŃ CZWARTY
Przyjaciel zwierząt – wielbiciel przyrody – wycieczka „Bajeczną ciufcią” do Leśnego Parku Niespodzianek, zabawy, zagadki, pokazy. Spacer po Ustroniu.

DZIEŃ PIĄTY
Po góralsku – łamańce językowe – nauka śmiesznych wierszyków, inscenizacje, konkurs „jednego aktora”, warsztaty folklorystyczne, nauka piosenek biesiadnych i tańca góralskiego, ognisko z pieczeniem kiełbasek, układanki i rymowanki – quiz.

DZIEŃ SZÓSTY
Jestem mistrzem – olimpiada sportowa, podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów, nagrody dla „samodzielnych dzieciaków” /wszyscy uczestnicy/

DZIEŃ SIÓDMY
Wracamy do domu – wykwaterowanie, ostatni spacer po okolicy, ciepły posiłek, wyjazd.

PONADTO:


Konkurs wiedzy o baśniach i bajkach, wieczory z baśniami, wieczór filmowy spacery po okolicy, zabawy sportowe, zabawy integracyjne na co dzień, kąpiele słoneczne, zabawy w rzece, gry planszowe,

WIEK:


7-12 lat

CENA ZAWIERA:


- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym,
- zakwaterowanie - 6 noclegów,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN,
- wycieczki wg programu,
- bilety wstępu do Leśnego Parku Niespodzianek.

CENA NIE ZAWIERA:


- świadczeń nie wymienionych w ofercie

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Dojazd własny -
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 10:30 -
Lędziny plac autobusowy przy KWK Ziemowit 11:00 -

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).