OBÓZ DLA AKTYWNYCH JEZIORO ŻYWIECKIE:


BON TURYSTYCZNY:


Informujemy Państwa, że za tę imprezę można zapłacić Bonem Turystycznym.

Warunkiem jest aby uczestnikiem imprezy było także Państwa dziecko. Szczegóły dostępne są na stornie www.indexpolska.com.pl/pages/polski_bon_turystyczny

ZARZECZE - urocza miejscowość turystyczna położona nad przepięknie usytuowanym Jeziorem Żywieckim. Miejscowość łączy ze sobą przepiękną panoramę gór oraz uroki jeziora. Znajduje się na pograniczu Beskidu Żywieckiego w pobliżu Góry Żar, na którą można wjechać kolejką linowo - torową. W okresie letnim funkcjonuje tam letnia zjeżdżalnia pontonowa. Działa tam też Górska Szkoła Szybowcowa i lotnisko sportowe. To dogodne miejsce do wypadów w Beskid Śląski i Żywiecki.

ZAKWATEROWANIE:


Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji NEPTUN. Ośrodek usytuowany jest nad samym brzegiem Jeziora Żywieckiego położonego na granicy Beskidu Małego i Kotliny Żywieckiej. Malownicze pasma Beskidów w połączeniu z jeziorem tworzą cudowny, niespotykany krajobraz, który sprawia iż Jezioro Żywieckie jest jednym z najpiękniejszych jezior w całej Polsce. Na dużym, ponad 5 hektarowym, ogrodzonym terenie czekają na Ciebie domki typu Brda dla 5 osób z łazienkami, wc. Restauracja z widokowym ogródkiem letnim, a także wiata grillowa. Na terenie Naszego ośrodka znajduje się: przystań żeglarska, basen z podświetlanym dnem, ziemne korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne, sala dydaktyczna, sala dyskotekowa

WYŻYWIENIE:


4 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Turnus rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 DZIEŃ Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy (rano) przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiad, odpoczynek i spacer, kolacja, nocleg.

2-10 DZIEŃ Realizacja aktywnego wypoczynku. Spływ kajakami, rowery wodne, korzystanie z podgrzewanego basenu, gry zespołowe na terenie ośrodka, konkursy sportowe, wjazd na Szyndzielnię, Wycieczki górskie na Klimczok i Skrzyczne, Wycieczka do Bielska Białej, Wycieczka na Górę Żar. Dla chętnych ABC Żeglarstwa lub ABC Windusrfingu (dodatkowo płatne).

11 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, przejazd do domu.


ATRAKCJE FAKULTATYWNE:


ABC ŻEGLARSTWA
Ciekawi Cię dlaczego jacht płynie pod wiatr? Jak działa ster? Co to jest takielunek? To znak, że pora wziąć udział w zajęciach z ABC Żeglarstwa. Nauczymy Cię wiązać węzły i bezpiecznie odpoczywać nad wodą. Poznasz podstawy żeglowania. Zajęcia z żeglarstwa są prowadzone przez sprawdzonych i doświadczonych instruktorów – żeglarzy na jachtach typu Venus i Omega. Zachęcamy młodzież do udziału w zajęciach ABC Żeglarstwa. 170 zł/os 10 godzin zajęć.

ABC WINDSURFINGU
Nie trać czasu na brzegu! Z nami poczujesz prawdziwy klimat surfingowego życia obozowego nad brzegiem jeziora. Szkolimy od pierwszego wejścia na wodę do pierwszych ślizgów. W międzyczasie nauka startów, zwrotów i pływania na halsie. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych, wykwalifikowanych osób i ratowników. Szkolenie odbywać się będzie na deskach windsurfingowych z żaglem, o parametrach przystosowanych każdorazowo do wieku i umiejętności uczestników oraz aktualnych warunków pogodowych. 160 zł/os 6 godzin zajęć.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-16 lat

CENA ZAWIERA:


- przejazd autokarem
- 10 noclegów w Ośrodku Sportów Wodnych NEPTUN, domki 5 osobowe
- programy Kolonie dla Aktywnych,
- całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (od obiadu w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu)
- atrakcyjny program pobytu
- korzystanie z infrastruktury obiektu: basen z podgrzewaną wodą, boiska wielofunkcyjne, rowery wodne i kajaki 3 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku (3 godz.)
- wjazd kolejka na Szyndzielnię, wycieczki górskie Klimczok, Skrzyczne, Góra Żar ( zdobywanie odznaki GOT)
- zwiedzanie z przewodnikiem Bielska Białej
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- opiekę kadry pedagogicznej, kierownika, ratownika
- opieka medyczna - pielęgniarka na miejscu + lekarz na telefon
- ubezpieczenie NNW Signal Iduna 3000 zł

CENA NIE ZAWIERA:


- ABC Żeglarstwa 10 godzin - 170 zł
- ABC Windsurfingu 6 godzin - 160 zł
- zjazdy tyrolką - zjazdy na linie nad zatoką Jeziora Żywieckiego
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł/os. (Składki doliczane są automatycznie w momencie dokonania rezerwacji.)
Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
17-07-2021 27-07-2021 11 dni od   1544 zł/os. WYBIERAM
1544 zł/os. PAX REZERWUJ
06-08-2021 16-08-2021 11 dni od   1544 zł/os. WYBIERAM
1544 zł/os. PAX REZERWUJ
WYBIERZ DZIEŃ WYJAZDU:


UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z COVID-19 (np. zachorowanie, kwarantannę czy izolację). Ubezpieczenie wynosi 5,5% wartości rezerwacji. Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia określone są w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).