OBÓZ MŁODZIEŻOWY WYSPA EVIA WYLOT Z KRAKOWA:


Zalety:


- Atrakcyjny program pobytu
- świetny hotel z basenem,
- hotel przy plaży,
- bezpłatne wi-fi w hotelu,
- animacje

WYSPA EVIA Wyspa znana i nieznana: położona najbliżej Aten, druga co do wielkości po Krecie – rozległa i długa, a przez to miejscami nieodkryta. Zajmuje zachodnią część Morza Egejskiego. Zabytkowy most łączy Evię z lądem w odległości zaledwie 40 metrów od Półwyspu Bałkańskiego. To niejedyna możliwa przeprawa na wyspę – prom uczyni nas szczęśliwymi gośćmi na Evii. Evia to różnorodność zaskakujących krajobrazów. Zjawiskowe plaże na wschodzie i zachodzie wyspy, malowniczo położone zatoczki nadmorskie,a wewnątrz tego wyspiarskiego lądu góry oraz wpisane w ten krajobraz lasy i rzeki.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel Venus Beach *** od razu przyciąga uwagę turystów. Położony bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży, oferuje zakwaterowanie w wygodnych bungalowach położonych w ogrodzie z bujną roślinnością. Błękit morza za oknami, zachody słońca nad basenem i pejzaż, jak z planu filmowego. Hotel położony jest 2 km od miejscowości Nea Styra. Na terenie hotelu znajduje się, bar, bar na plaży, ogród, restauracja, tawerna. Grupa zakwaterowana jest w klimatyzowanych bungalowach 3,4 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) wyposażonych w łazienki, TV, lodówkę. Na terenie obiektu znajduje się basen, tenis stołowy, boisko do siatkówki. Internet dostępny bezpłatnie w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

WYŻYWIENIE:


Śniadanie bufet - jajka gotowane lub jajecznica, kiełbasy, dżemy, nutella, pieczywo, warzywa, soki, woda, kawa, herbata
Lunch i kolacja bufet - jeden rodzaj mięsa lub ryby, 2 typy dodatków tj. ryż, makaron, ziemniaki pieczone, frytki, sałatka, owoce.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku. Odprawa. Wylot zgodnie z rozkładem lotów. Posiłek w samolocie. Przylot do Aten. Transfer autokarowy do hotelu. Zakwaterowanie.

2-8 DZIEŃ Śniadanie. Pobyt w uroczej miejscowości NEA SPYRA , realizacja programu obozu: wypoczynek aktywny i mniej aktywny, plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, animacje. Grecki Wieczór. Wycieczki w fakultatywne: Meteory, Ateny

8 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas na ostatni spacer i zakupy, Posiłek. Przejazd do Aten. Wylot do Polski.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


Wycieczki fakultatywne są organizowane przy określonej liczbie chętnych na danym turnusie na miejscu.

METEORY - KLASZTORY ZAWIESZONE W CHMURACH
Meteory nazwane przez Greków wiszącymi klasztorami to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony – święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga oraz dowiemy się, jak to możliwe, że na takich wysokościach udało się wybudować te niesamowite obiekty…
45 euro ( płatność w biurze 40 euro)

ATENY - KOLEBKA CYWILIZACJI
Ateny- miasto będące kolebką europejskiej kultury. W trakcie całodniowej wycieczki podziwiać będziemy największą świątynie czasów starożytnych Zeusa Olimpijskiego, Łuk Cesarza Adriana, stadion olimpijski Kalimarmaro, Ateńską Triadę czyli Akademię, Uniwersytety i Bibliotekę Narodową. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie Akropol Ateński. Ze wzgórza Filopaposa, a także Pnyksu i Aeropagu obejrzymy Partenon, Propyleje, Świątynię Nike Zwycięskiej, Erechtejon oraz Odeon Herodos Attyka. Nie zabraknie również czasu na spacer starymi dzielnicami miasta tj. Plaka, Anaftiotika oraz Monastiraki, znajdujących się w sąsiedztwie Agory Greckiej, Forum Rzymskiego oraz Biblioteki Hadriana. 45 euro. ( płatność w biurze 35 euro)

WIEK UCZESTNIKÓW:


12 - 18 lat

CENA ZAWIERA:


- Przelot z Krakowa do Aten
- 7 noclegów w hotelu w pokojach 3,4 osobowych
- wyżywienie 3 razy dziennie, woda do posiłków,
- opieka wychowawców i kierownika, ratownika podczas kąpieli, rezydenta,
- realizacja programu wg opisu powyżej, Grecki wieczór ponadto konkursy, gry i zabawy integracyjne, zawody sportowe, animacje, plażowanie
- transfer z lotniska autokarem
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł i bagaż – 800 zł,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł

CENA NIE ZAWIERA:


- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, opłat lokalnych oraz przewodników ok 45 euro (całość),
- obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 10 EUR pobieranej w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi),
- świadczeń nie wymienionych w ofercie,Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
02-07-2020 09-07-2020 8 dni od   2305 zł/os WYBIERAM
2305 zł/os PAX REZERWUJ
09-07-2020 16-07-2020 8 dni od   2305 zł/os WYBIERAM
2305 zł/os PAX REZERWUJ
16-07-2020 23-07-2020 8 dni od   2305 zł/os WYBIERAM
2305 zł/os PAX REZERWUJ

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Rozkład lotów i godzina zbiórki będą podane na 2 dni przed wylotem i przekazane uczestnikom w postaci komunikatu wyjazdowego

- Zakwaterowanie dzieci/młodzieży odbywa się w pokojach według kryterium płci i wieku oraz w miarę możliwości życzeń dzieci. Z tych też względów zastrzegamy sobie możliwość zwiększania bądź zmniejszania liczby łóżek w pokojach (w granicach określonej oferty).

- Plan zakwaterowania powstaje na kilka dni przed wyjazdem grupy. Prosimy aby zgłaszać prośby dotyczące zakwaterowania dzieci, które chciałyby dzielić pokój ze znajomymi dziećmi mailowo lub telefonicznie w miarę jak najwcześniej abyśmy mogli uwzględnić Państwa życzenia.

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania i realizacji może ulec zmianie, a decyzje o kolejności podejmuje kierownik.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, warunki drogowe, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).