OBÓZ MŁODZIEŻOWY W HISZPANII - LLORET DE MAR - HOTEL SAMBA***:


ATUTY:


- Lloret de Mar popularna miejscowość z mnóstwem dyskotek
- hotel z basenem
- zwiedzanie Barcelony
- piaszczyste plaże
- przelot samolotem

HISZPANIA:


Hiszpania to nie tylko corrida, flamenco i zatłoczone plaże. To kraj zróżnicowanego krajobrazu i kultury. Południowa część Hiszpanii pozwala poczuć marokańską atmosferę, a zielona północ Półwyspu Iberyjskiego przypomina Irlandię. Różnorodność i oryginalność Hiszpanii ma swoje źródła w historii kraju, a jego zróżnicowanie przetrwało do dziś w języku, kulturze, kuchni i sztuce.

LLORET DE MAR:


LLORET DE MAR – kurort turystyczny położony na niezwykle pięknym wybrzeżu Costa Brava w Katalonii. Znajduje się 70 km od Barcelony i 40 km od Girony. Przepiękna żwirkowa plaża, lazurowa woda Morza Balearskiego, promenada, liczne kluby i puby, niesamowita atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów.

ZAKWATEROWANIE:


HOTEL SAMBA *** - obiekt położony ok. 700 m od centrum Lloret de Mar i ok. 350 m od plaży. Do dyspozycji uczestników pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami, balkonami i klimatyzacją. W hotelu znajduje się duży basen - leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, bar, restauracja, winda, sala TV, stół do tenisa stołowego, boisko do siatkówki, odpłatnie - sejf, automaty do gier, bilard, sala do gier. Na terenie obiektu prowadzone są animacje

WYŻYWIENIE:


Trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu w restauracji hotelowej, woda niegazowana do posiłków (kuchnia hiszpańska). Pierwszy kolacja w formie "zimnej płyty", ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

PROGRAM RAMOWY:


1 dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków Balice. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Barcelony ok. godz. 21:20. Planowany przylot na lotnisko w Barcelonie ok. godz. 00:10. Transfer do Hotelu SAMBA 3* w Lloret de Mar. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w formie „zimnej płyty”, nocleg.

2-10 dzień
Pobyt w Lloret de Mar (łącznie 10 noclegów). Realizacja programu, m. in. piesze wycieczki po Lloret de Mar, korzystanie z basenu na terenie hotelu pod opieką ratownika (10:00-19:00), bezpłatne korzystanie z leżaków i parasoli przy basenie, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, konkursy, gry i zabawy, korzystanie z infrastruktury hotelu tj. boisko do siatkówki, ogród, kącik internetowy (odpłatnie), mini sala gier (bilard, liczne automaty do gier - odpłatnie), animacje dla młodzieży w hotelu w ciągu dnia, m. in. Petanca – gra sportowa z użyciem metalowych piłek, zabawy na basenie, aquagym – ćwiczenia sportowe w wodzie, volleyball – rozgrywki w piłce siatkowej, dardos – indywidualna lub zespołowa gra – rzuty lotkami do celu, lekcje tańca hiszpańskiego oraz animacje po kolacji, m.in. muzyka CD, nauka tańca hiszpańskiego, Show Tropical, karaoke, pokaz papug. Wieczorne dyskoteki w hotelu lub wyjścia na dyskoteki w klubach (wejście na dyskoteki od 16 lat, wymagany dokument tożsamości, wstęp ok. 15 EUR jednorazowo lub karnet do jednej dyskoteki ok. 30 EUR - min. 5x). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych).

11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, odebranie suchego prowiantu. Przejazd do BARCELONY – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m. in. słynna ulica La Rambla, baśniowy Parc Guell, Sagrada Familia (z zewnątrz), Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim, fakultatywnie Camp Nou (bilet wstępu płatny dodatkowo +25 EUR). Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Barcelony o godz. 18:45. Planowany przylot na lotnisko Kraków Balice o godz. 21:25.

CZAS NA ZABAWĘ - DYSKOTEKI:


Tropics – jedna z najbardziej znanych dyskotek w Lloret de Mar, 2 sale taneczne, laser show oraz piana party.
Revolution – różne gatunki muzyki- soul, R&B, rap, pop, trance, dancehall.
Prive de Magic – 4 sale, różne rodzaje muzyki m. in. pop i latino.
Colossos – 3 sale, muzyka grana przez najlepszych Dj-ów, laser show.
X-TRA Disco – rytmy house i funky.
Disco Londoner – muzyka R&B, hip-hop oraz garage.

UWAGA - Wejścia do dyskoteki (od 16 lat, wymagany dokument tożsamości, wstęp ok. 15 EUR jednorazowo lub karnet do jednej dyskoteki ok. 30 EUR – min. 5x).

WIEK UCZESTNIKÓW:


13-19 lat

CENA ZAWIERA:


- 10 noclegów,
- wyżywienie,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, hiszpańską opiekę medyczną,
- przelot samolotem w klasie ekonomicznej,
- opłatę za bagaż rejestrowany do 23 kg oraz bagaż podręczny do 5 kg,
- opłaty lotniskowe,
- opłatę za transfer lotnisko - hotel - lotnisko,
- ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:


biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w Barcelonie,
napoi do posiłków (oprócz wody),
wejść do dyskotek,
transferów do Krakowa z poszczególnych miast,
świadczeń nie wymienionych w ofercie

TRANSPORT:


Samolot - linie lotnicze VUELING. Przelot Kraków - Barcelona El Prat - Kraków.

Dopłata za wyjazdy z miast: Katowice +50 zł, Warszawa +200 zł, Wrocław +170 zł, Łódź +170 zł, Poznań +200 zł.

Uwaga! Transfery są realizowane przy min. 6 os.! Realizacja potwierdzana przed wyjazdem! Miejsca i godziny zbiórek potwierdzane przed wyjazdem!

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


1. Rejs do Tossa de Mar – rejs statkiem ze szklanym dnem, do słynnego kurortu na wybrzeżu Costa Brava, znanego z jednej z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznej starówki Vila Vella i fortyfikacji obronnych z XII w. Uroku dodaje zabytkom ich otoczenie - skalne urwiska, piaszczyste, złociste plaże i lazurowe morze zapraszające do beztroskiego odpoczynku. Cena ok. 25 EUR + własne wydatki.
2. Water World – jeden z największych parków wodnych w Europie znajdujący się w Lloret de Mar. Liczne atrakcje wodne - baseny, rwące rzeki, zjeżdżalnie speed i kamikadze, spowodują, iż zabawa w parku wodnym dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Cena ok. 30 EUR + własne wydatki.
3. Marineland – to dwa parki w jednym- delfinarium i morskie ZOO oraz park wodny. Dla zwiedzających organizowane są pokazy pływackie delfinów. W zoo zgromadzono wiele gatunków ptaków, a stojąc w tunelu pod powierzchnią wody zobaczyć można pływające pingwiny i lwy morskie. W parku wodnym można korzystać z rozmaitych zjeżdżalni i basenów. Cena ok. 30 EUR + własne wydatki.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego oraz jedną sztukę bagażu podręcznego wg warunków przewoźnika,
2. Godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy,
3. Osoby powyżej 16-tego roku życia zobowiązane są do zapłaty taksy turystycznej w wysokości 5 EUR/pobyt.
4. Sugerowane kieszonkowe - drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi to ok. 100-140 EUR.

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).