OBÓZ NARCIARSKI W CZECHACH:


Nie tylko latem można się dobrze bawić! Na naszych zimowiskach poznacie piękne góry w zimowej szacie. Będziecie mieli okazję nie tylko poszaleć na śniegu, zwiedzić okolicę, ale też doskonale bawić się biorąc udział w naszych nowych zimowych programach tematycznych! A to wszystko w super atmosferze, pod opieką naszej najlepszej kadry! Zimowa przygoda czeka na Was!

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:


Valašské Klobouky znajdują się w Białych Karpatach. Jest to górzysta kraina, doskonale przygotowana do uprawiania sportów zimowych. Blisko stąd do kompleksów narciarskich - Skipark Dešná, Kohutek, Pustevny, Bila, w których znajduje się wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel JELENOVSKA *** - położony jest na wysokości 640 m n.p.m. Posiada 180 miejsc noclegowych o bardzo dobrym standardzie. Pokoje są w większości 2, 3, 4 osobowe z łazienkami i TV. W hotelu znajduje się restauracja, kawiarnia, snack-bar, taras zewnętrzny z kominkiem. Skorzystać tu można z masaży, whirpool, fitnessu, krytego basenu, sauny, bilardu, kręglarni, stołu do tenisa stołowego. Przy hotelu znajduje się nowy wyciąg narciarski o długości 400 m.
Strona www obiektu noclegowego www.jelenovska.cz

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 Dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez przejście graniczne w Cieszynie do Valasskich Kloubuków. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

2 Dzień - 6 Dzień
Realizacja programu pobytu. Nauka jazdy na nartach na wyciągu przy Hotelu Jelenovska. Wyjazdy na narty do ośrodka narciarskiego Kohutek w miejscowości Novy Hrozenkov lub do ośrodka narciarskiego na Słowacji Ski Čertov Javorniky. Popołudniami oraz dla dzieci nie jeżdżących na nartach bogaty program gier, zabaw, konkursów i zawodów sportowych, wycieczek pieszych po okolicy, korzystanie z basenu w ośrodku, dyskoteki, realizacja programu Zagraj z nami o Puchar Indexu!

7 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

PROGRAM "ZAGRAJ Z NAMI O PUCHAR INDEXU!":


Gry (i to nie komputerowe) wracają do łask w wielkim stylu. Niezależnie od tego czy interesują Cię gry planszowe, karcianki, strategiczne, czy przygodowe, na zimowisku każdy znajdzie coś dla siebie. Doblo, Dixit i Carcasonne, to tylko niektóre z propozycji gier, które przygotowaliśmy dla was na te ferie. A na końcu oczywiście Wielki Turniej o Puchar Indexu! Zajęcia będą realizowane popołudniami lub wieczorami i są niezależne od pogody.

STACJE NARCIARSKIE:


Ski Centrum Kohutka jeden z większych i piękniej położonych ośrodków narciarskich na Morawach. Położony w grzbietowej partii masywu Jaworników, tuz przy granicy ze Słowacją. Panują tu sprzyjające warunki klimatyczne, a śnieg utrzymuje się zazwyczaj do końca marca. W Kohutce do dyspozycji narciarzy jest ok. 7 km tras, 6 wyciągów orczykowych i 1 wyciąg krzesełkowy. Najdłuższa trasa ma ok. 1600 m długości. Strona www ośrodka www.kohutka.pl

Stacja Ski Čertov Javorniky jest położona na pograniczu słowacko-czeskim w Jawornikach, na wysokości 600-900 m.n.p.m. Ośrodek dysponuje 5 wyciągami a łączna długość tras narciarskich, to 5,4 km. Najdłuższa trasa ma ok 1800m długości. Strona www ośrodka www.skicertov.sk/zjazdovky

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-17 lat

CENA ZAWIERA:


- transport autokarem LUX,
- 6 noclegów w Hotelu Jelenovska ***,
- wyżywienie - 6 śniadań, 6 obiadów lub suchych prowiantów na narty, 6 kolacji,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka pilota, kadry pedagogicznej,
- codzienna nauka jazdy pod opieką instruktorów narciarskich,
- korzystanie z basenu, organizacja dyskotek, realizacja programu pobytu (konkursy, zabawy, zawody sportowe),
- po drodze zwiedzanie wołoskiej miejscowości Stramberk

CENA NIE ZAWIERA:


- karnetów narciarskich (Czechy ok. 150-200 CZK/dzień, Słowacja ok. 10-15 EUR/dzień)
- wypożyczenia sprzętu narciarskiego (ok. 250 CZK/dzień)

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 10:15 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 08:00 50 PLN
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 07:15 70 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 07:45 40 PLN
Jastrzębie-Zdrój dworzec autobusowy Arki Bożka, ul. Podhalańska 07:15 50 PLN
Katowice McDonald's ul. Ofiar Katynia 5 k. Praktiker 09:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 05:30 90 PLN
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 07:15 60 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 04:45 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 06:30 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 05:45 100 PLN
Poznań dworzec PKP - parking ul. Dworcowa 01:00 130 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 09:45 -
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 04:00 100 PLN
Rybnik stacja BP / McDonald's ul. Budowlanych 07:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 04:00 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 08:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 05:30 100 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 09:30 -
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 02:15 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 04:45 100 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć na zbiórkę wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!

- Każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT!!! Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec.html znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).