OBÓZ MŁODZIEŻOWY W CZARNOGÓRZE:


ZALETY:


- ośrodek blisko plaży,
- ośrodek z basenem,
- dobry punkt wypadowy na wycieczki fakultatywne,
- malownicza miejscowość u podnóża gór,
- wycieczka objazdowa po Czarnogórze.

CZARNOGÓRA:


Czarnogóra - kraj kontrastów, 293 km urozmaiconego wybrzeża z pięknymi piaszczystymi, żwirowymi i kamienistymi plażami, zabytkowymi miasteczkami i małymi wioskami rybackimi. W głębi lądu liczne jeziora, rzeki, kaniony (największy kanion Europy - Kanion Tary), wyżyny oraz malownicze, wysokie pasma Gór Dynarskich. Dziedzictwo kulturowe, to prawdziwa mozaika wpływów iliryjskich, greckich, rzymskich, bizantyjskich, weneckich oraz islamskich.

BAR-SUSAN:


BAR-SUSAŃ - miejscowość położona u podnóża masywu górskiego Rumia. Plaże kamienisto-żwirkowe w otoczeniu bujnej roślinności tworzą atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. To właśnie specyficzne położenie sprawia, iż jest to dobre miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Miejsce, które urzeka swym pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Idealne warunki do spędzania urlopów rodzinnych stwarzają przytulne kawiarenki i restauracje, gdzie można oddać się chwilom relaksu i skosztować regionalnych specjałów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest lunapark, port jachtowy i promowy, tradycyjny bazar z miejscowymi produktami, nowoczesne centra handlowe. Bar jest również doskonałą bazą wypadową dla wycieczek fakultatywnych. Warte odwiedzenia są przede wszystkim ruiny Starego Baru oraz Stara Maslina - najstarsze w Europie drzewo oliwne, które liczy sobie dwa tysiące lat.

ZAKWATEROWANIE:


Pensjonat Mijo - Kameralny, rodzinnie prowadzony obiekt, dysponuje łącznie ok. 50 miejscami. Odległość do plaży kamienisto - żwirkowej ok. 300 m, do centrum Baru ok. 15-20 minut spacerem. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe lub apartamenty 2 pokoje 2+3 osobowe z łazienką i klimatyzacją indywidualną. Większość pokoi posiada balkon. Na terenie obiektu znajduje się basen oraz miejsce stołówka gdzie wydawane są posiłki.

WYŻYWIENIE:


Wyżywienie serwowane będzie w pensjonacie. Śniadanie - pieczywo, masło, wędliny, ser, jajko, dżem, herbata, mleko z płatkami, kawa. Obiad - ciepłe danie (na przykład: pożywna zupa lub mięso z ziemniakami + jarzyna/sałatka lub makaron z mięsem) + deser. Obiadokolacja - jedno menu – obfite drugie danie (możliwość dokładek) jarzyna/sałatka. Całodzienny dostęp do wody mineralnej (naturalnej).

UWAGA! W terminach 01-14.07.2019 r. oraz 22.07-04.08.2019 r. oraz 12-25.08.2019 r. turnusy obejmują 11 noclegów. W terminach 12-24.07.2019 r. oraz 02-14.08.2019 r. turnusy obejmują 10 noclegów.

RAMOWY PROGRAM:


1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię lub Słowację, Węgry, Chorwację.

2 dzień
Przyjazd do hotelu w godzinach południowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, aklimatyzacja.

2-11/12 dzień
Wypoczynek, realizacja programu pobytu, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

12/13 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Lunch, wyjazd w kierunku kraju, nocny przejazd przez Chorwację, Austrię lub Węgry.

13/14 dzień
Przejazd przez Czechy lub Słowację (postój na posiłek) przyjazd w godzinach popołudniowych.

WIEK UCZESTNIKÓW:


12-18 lat

CENA ZAWIERA:


- 10 lub 11 noclegów w pokojach 2,3,4,5 osobowych lub studia z łazienkami
- 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja), pierwsze świadczenie - obiadokolacja, ostatnie - lunch,
– suchy prowiant na drogę powrotną,
- taksa klimatyczna,
- opieka wychowawców, pilota, rezydenta, ratownika na plaży miejskiej,
- ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż – 800 zł,
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:


- zwrotnej kaucji 10 EUR/os. (pobierana podczas drogi i zwracana w ostatnim dniu pobytu po sprawdzeniu pokoi),
- wycieczek fakultatywnych,
- dodatkowych napoi (poza wodą) do obiadokolacji
- klimatyzacja 20 EUR/pokój
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


- Zatoka Kotorska - Kotor, Budva - ok. 30 EUR/os.
- Ulcinj i Wielka Plaża - ok. 12 EUR/os.
- Albania - Szkodra ok. 35 EUR/os.
- Rafting na rzece Tara - ok. 65 EUR/os.
- Rejs stateczkiem - ok. 15 EUR/os.

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
12-07-2019 24-07-2019 13 dni od   1690 zł/os WYBIERAM
1690 zł/os PAX REZERWUJ
MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 11:15 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 09:00 50 PLN
Cieszyn McDonald's (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 11:45 -
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 08:15 80 PLN
Dąbrowa Górnicza DĄBROWA GÓRNICZA, parking przy Auchan, ul. Katowicka 09:00 50 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 08:45 50 PLN
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka ul. Podhalańska 07:45 70 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 10:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 06:30 100 PLN
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 08:15 60 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 02:15 160 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 05:45 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 07:45 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 07:00 100 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 02:15 160 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 10:45 -
Radom dworzec PKP - parking, ul. Wł. Beliny-Prażmowskiego 04:45 120 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald's ul. Budowlanych 4 08:15 60 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 05:45 120 PLN
Sosnowiec stacja benz. Shell / McDonald's, ul. Kresowa 09:15 40 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 10:30 -
Warszawa parking PKiN obok Metro Centrum ul. Marszałkowska 03:45 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 06:15 100 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki).

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).

- Weź udział w Konkursie na Najlepszy Film z Wakacji z INDEX'em i wygraj kamerę sportową! Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdziesz na stronie www.indexpolska.com.pl/kolonie_obozy/pages/nagrywaj_wygrywaj