OBÓZ MŁODZIEŻÓWY CYPR - AYIA NAPA - Hotel FEDRANIA GARDENS**:


CYPR:


CYPR - trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, zwana Wyspą Afrodyty. Jej długie i burzliwe dzieje były ściśle uzależnione od strategicznego położenia u zbiegu Europy, Azji i Afryki. Dziś świadectwa historii można zaleźć na całej wyspie, przypominającej ogromne otwarte muzeum z dowodami obecności zdobywców i władców, kontrolujących wyspę na przestrzeni wieków. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w Pafos, Limassol, Nikozji, Larnace i Ayia Napa. O każdej porze roku Cypr przyciąga rzesze turystów, dla których ogromną atrakcją są piękne, słoneczne plaże, malownicze góry, bogactwo i różnorodność zabytków, ale także wspaniała kuchnia, bogate życie kulturalne, znakomite warunki do uprawiania sportów oraz legendarna już cypryjska gościnność.

AYIA NAPA:


AYIA NAPA - jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznej na Cyprze, położona w południowej części wyspy. Nazywana jest Cypryjską Ibizą, tętni życiem przez całą dobę dzięki licznym dyskotekom, klubom i restauracjom. Słynie ze wspaniałych piaszczystych plaż, malowniczych zatoczek, które sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych oraz beztroskiemu leżakowaniu.

ZAKWATEROWANIE:


Hotel FEDRANIA GARDENS ** - obiekt położony wśród zieleni w odległości 300 m od plaży i 1,5 km od centrum Ayia Napa. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją, TV-SAT, mini-lodówką i balkonem. Na terenie hotelu: basen odkryty (leżaki i parasole bezpłatne), taras słoneczny, pool bar, restauracja, dostęp do WiFi za dodatkową opłatą. Słynna plaża Nissi Beach znajduje się ok. 2 km od hotelu.

WYŻYWIENIE:


Dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu (do obiadokolacji woda). Pierwszy posiłek obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość dopłaty do trzech posiłków dziennie tj. śniadanie, lunch, obiadokolacja, dopłata +335 zł/os.

TRANSPORT:


Samolot / linie lotnicze WIZZ AIR. Przelot Katowice – Larnaka – Katowice.

RAMOWY PROGRAM OBOZU:


1 dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na 2 godziny przed wylotem). Planowany wylot samolotu do Larnaki o godz. 11:15. Planowany przylot na lotnisko w Larnace o godz. 15:25. Transfer do Hotelu FEDRANIA GARDENS ** w miejscowości Ayia Napa, zakwaterowanie w pokojach. Pierwszy posiłek obiadokolacja.

2-7 dzień
Pobyt w Ayia Napa (łącznie 7 noclegów). Realizacja programu, m.in. piesze wycieczki po okolicy, plażowanie, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, korzystanie z basenu na terenie hotelu, konkursy, wieczorne wyjścia na dyskoteki w klubach (od 15 lat; bilety wstępu płatne dodatkowo). Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).

8 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Larnaki o godz. 16:05. Przylot na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 18:35.

WIEK UCZESTNIKÓW:


14-19 lat.

CENA ZAWIERA:


- 7 noclegów,
- wyżywienie śniadanie i obiadokolacja,
- opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, cypryjską opiekę medyczną,
- przelot samolotem w klasie ekonomicznej,
- opłatę za bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny,
- opłaty lotniskowe,
- opłatę za transfer lotnisko - hotel - lotnisko,
- ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW do 15.000 zł, bagaż do 800 zł (Signal Iduna S.A.),
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uczestnik może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg oraz jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm wg warunków przewoźnika

CENA NIE ZAWIERA:


- wycieczek fakultatywnych,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia
- dopłaty do trzech posiłków dziennie tj. śniadanie, lunch, obiadokolacja, dopłata +335 zł/os.
- dopłata za wyjazdy z miast - Kraków +50 zł, Warszawa +160 zł, Wrocław +130 zł, Łódź +130 zł, Poznań +200 zł. Transfery realizowane przy min. 6 uczestnikach.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


MITY I LEGENDY CYPRU – wspaniałe połączenie historii, religii, archeologii i mitologii. W programie - Ktima Georgiadi – wizyta w sklepie z tradycyjnymi cypryjskimi produktami, Kurion – kompleks archeologiczny z odrestaurowanym greko-romańskim amfiteatrem, Skała Afrodyty – według podań w jej pobliżu wyszła na brzeg narodzona z piany morskiej grecka bogini Afrodyta, St. Paul’s Pillar, House of Dionysos ze słynnymi na całym świecie mozaikami, czas wolny w Pafos, Grobowce Królewskie – monumentalne grobowce sięgające czasów hellenistycznych i rzymskich, wpisane od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.

REJS PROTARAS – FAMAGUSTA BAY – rejs odbywa się w godzinach 09:00 – 14:00. Podczas rejsu czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Protaras, Ghost City of Famagusta, kompleks morskich jaskiń, zwanych Jaskiniami Piratów – w czasach starożytnych wykorzystywane były przez przemytników i piratów. Podczas rejsu tradycyjny cypryjski lunch w formie bufetu. Cena ok. 55 EUR + własne wydatki.

JEEP SAFARI – wycieczka półdniowa. Przygoda w terenie na wschodniej części wybrzeża. W programie majestatyczne jaskinie, naturalne mosty, zapomniane i unikalne kościoły. Będzie też czas na kąpiel morską. Cena ok. 40 EUR + własne wydatki.

Wycieczki realizowane przy min. 15 uczestnikach.

Wyjazd
Wyjazd Powrót Długość Cena Uwagi Wariant
05-07-2019 12-07-2019 8 dni od   2740 zł/os WYBIERAM
2740 zł/os PAX REZERWUJ
12-07-2019 19-07-2019 8 dni od   2740 zł/os WYBIERAM
2740 zł/os PAX REZERWUJ

UWAGI:


- Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

- Godziny wylotów do potwierdzenia na 48h przed rozpoczęciem imprezy!

- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf

- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

- Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

- Na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).