WCZASY DLA GRUP SENIORÓW DO CHORWACJI (Riwiera Makarska - Gradac) – 10 DNI z NOCLEGAMI TRANZYTOWYMI

CHORWACJA to krystalicznie czyste morze, dziewicza przyroda, wspaniałe krajobrazy i bałkański klimat!

Na Riwierze Makarskiej znajduje się wszystko co jest potrzebne na spędzenie cudownych wakacji w Chorwacji. Słoneczne plaże pełne są plażowiczów, którzy delektują się czystym morzem i innymi atrakcjami. Znane w świecie i wciąż nagradzane kilometrowe plaże, należące do najładniejszych nad Adriatykiem, spokojne miejscowości na wybrzeżu pomiędzy morzem i wspaniałymi górami Biokovo, pokażą wszystkim odwiedzającym drogę do idealnego wypoczynku w centrum Dalmacji.

Na samym końcu Makarskiej Riwiery umieścił się Gradac, największa miejscowość Górnego Makarskiego Wybrzeża. Przepiękna plaża Gornja vala, na południe od portu, najdłuższa na Makarskiej riwierze, przyciąga wiele turystów. Gradac jest znaną miejscowością turystyczną i posiada wszystkie potrzebne usługowe i turystyczne obiekty oraz możliwości do relaksacji, wypoczynku i rekreacji.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych (dot. województw południowych), przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry.
Podczas przejazdu planowane postoje co 3-4h w miejscach z dostępem do toalety oraz możliwością zakupienia napoi, planowany również 1 dłuższy postój z możliwością zakupienia ciepłego posiłku.
W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, dalszy przejazd tranzytowy.
Przyjazd do na Riwierę Makarską, zakwaterowanie w miejscowości Gradac na Riwierze Makarskiej, czas wolny (możliwość plażowania), obiadokolacja, nocleg.

3 - 8 dzień
Śniadanie, czas wolny, możliwość plażowanie lub korzystania z wycieczek fakultatywnych, obiadokolacja, nocleg.

W wybrany dzień wyjazd na wycieczkę zawartą w programie
Wyjazd do Mostaru leżącego nad Neretwą rzeką graniczną podczas wojny w latach 90-tych. Zwiedzanie - Słynny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), z którego skaczą członkowie Klubu Skoczków, a poziom wody w zależności od przypływów morza znajduje się ok. 20 m pod sklepieniem mostu. Stare Miasto, odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego. Przejazd do Medjugorie – znane z objawień Matki Boskiej - Góra Objawień, Sanktuarium Maryjne. Przejazdy na zwiedzanie Wodospadów Kravica - zwane kawałkiem raju, grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych, wyjazd powrotny do Polski.
W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Podczas przejazdu planowane postoje co 3-4h w miejscach z dostępem do toalety oraz możliwością zakupienia napoi, planowany również 1 dłuższy postój z możliwością zakupienia ciepłego posiłku.

10 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, dalszy przejazd tranzytowy przez Węgry, Słowację.
Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA:


od 1519 PLN/os przy grupie powyżej 55 uczestników
od 1639 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
od 1939 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników

Możliwość dopłaty do pokoju 1 osobowego.

UWAGA ! Ceny w miesiącach VI,VII,VIII oraz początek IX ceny mogą być wyższe w związku z wysoką sezonowością cen w Chorwacji

ZAKWATEROWANIE:


Hotel **+/*** (zróżnicowany standard pokoi), położony w spokojnej okolicy, przy nabrzeżnej promenadzie, bezpośrednio przy najdłuższej, żwirowej plaży Riwiery Makarskiej. Bardzo blisko jest stąd również do centrum miejscowości Gradac z licznymi sklepami i restauracjami.
- Pokoje z klimatyzacją
- Wyżywienie 2 x dziennie w formie bufetu
- Możliwość korzystania z basenu zewnętrznego
- Muzyka na żywo 1 x na turnus
- Kolacja ze specjałami Dalmatyńskimi 1 x na turnus
- Uroczysta Kolacja przy świecach 1 x na turnus

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


SPLIT & TROGIR – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem !
Split, drugie co do wielkości miasto Chorwacji. To portowe miasto słynie przede wszystkim ze względu na znajdujący się tam Pałac Dioklecjana. Wraz ze starówką został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Trogir to miasto portowe, założone w III wieku p.n.e. które posiada przepiękną starówkę, której zwiedzanie wąskich uliczek zarówno w dzień jak i w nocy przenosi nas do odległej epoki. W 1997 roku starówka Trogiru wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
CENA przy min 25 os. 30 Euro / os.

SZYBENIK + Park Narodowy KRKa – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem !
Park Narodowy Krka (bilet wstępu dodatkowo płatny) - Park Narodowy tworzą liczne wodospady, kaskady i jeziora, spacer po parku, kąpiel pod wodospadem w krystalicznie czystej wodzie. Przejazd do Szybenika - katedra św. Jakuba - UNESCO, plac republiki, Pałac Książęcy i Biskupi, twierdza św. Michała.
CENA przy min 25 os. 30 Euro / os. + Bilet do Parku Narodowego ok. 20 Euro

REJS STATKIEM – Fish Picnic
W programie Rejs Statkiem wokół okolicznych wysepek, czas wolny na relaks i plażowanie, obiad w formie grilla.
CENA przy min 25 os. ok. 35 Euro / os. - obiad w cenie !

DUBROVNIK – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem !
Dubrovnik to miasto wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie wycieczki m.in. spacer z przewodnikiem uliczkami miasta - Brama Pile, Pałac Rektorów, wnętrza Katedry, najstarsza w Europie apteka mieszczącą się w Klasztorze Franciszkanów.
CENA przy min 25 os. 30 Euro / os.

PROGRAMY I OFERTY IMPREZ DLA SENIORÓW kierujemy do osób w wieku 50+ "młodych duchem", którzy marzą o zagranicznych wojażach w rozsądnej cenie. Na naszych wyjazdach pamiętamy o tym jak ważny oprócz zwiedzania jest odpoczynek przy dobrej kawie i specjałach lokalnej kuchni oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i możemy stworzyć program "szyty na miarę ". Poza podstawową ofertą proponujemy dodatkowe usługi takie jak: animacje, wieczorki integracyjne, dodatkowe posiłki, degustacje lokalnych specjałów, bilety do wybranych atrakcji, standard zakwaterowania dopasowany do potrzeb uczestników.
Oferty wysyłamy bezpłatnie i bez zobowiązań. W razie potrzeby możemy osobiście zaprezentować ofertę w Państwa siedzibie lub naszym biurze.
W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA (sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, KR 6 000 EUR, NNW 7 000 PLN, bagaż 800 PLN). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli kraj docelowy lub kraje tranzytowe leżą poza UE niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 90 dni od daty powrotu, w niektórych przypadkach również wiza ( np. Białoruś , Rosja). Aktualne informacje należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub w biurze INDEX.

ŁĄCZENIE GRUP Jeżeli mają Państwo małą grupę, a chcą jechać na wycieczkę w niskiej cenie, proponujemy połączenie z inną grupą. O szczegóły zapytaj w biurze.

REZERWACJI WYCIECZKI można dokonać telefonicznie lub drogą mailową lub osobiście. Dokonanie rezerwacji terminu wycieczki nie stanowi zobowiązania i jest bezpłatne. Dajemy Państwu niezbędny czas do zapoznania się z ofertą i zapisanie zainteresowanych uczestników wyjazdu.