CHORWACJA:


Kraj rozpościera się od końca wschodnich krańców Alp aż po wybrzeże Morza Adriatyckiego tworząc bajeczny krajobraz: olbrzymich gór, tajemniczych wysp, ukrytych zatok z ciepłym czystym morzem i zabytkowymi pięknymi miasteczkami. Niepowtarzalny klimat sprawia iż jest to idealne miejsce do wypoczynku i czyni z Chorwacji jeden z najpiękniejszych turystycznie krajów Europy.

MIEJSCOWOŚĆ:


DRVENIK - Wieś rybacka w zatoce Donja Uvala na południowym wschodzie od miasta Makarska w cieśninie między kanałami Hvar i Neretva. Regularna linia promowa łączy ją z wyspą Hvar (Suczuraj). Wybrzeże otacza kilka zatok z piaszczystymi plażami. Na zaokrąglonym wierzchołku na północ od siedliska leżą resztki wieży i muru obronnego z XVII wieku. Jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, godna polecenia jest plaża w zatoczce Gornja Vala. Nie uświadczymy tam promów, panuje cisza i spokój. Jeśli nie przeszkadza nam obecność innych turystów i lubimy mieć wszystko na oku, warto udać się na plaże przy Dolna Vala. Szerokie zaplecze gastronomiczne pozwoli nam spędzić na plaży cały dzień, pluszcząc się w Adriatyku i obserwując promy, które przypływają z okolicznych miejscowości.

ZAKWATEROWANIE:


Pensjonat Ana położony jest w miejscowości Drvenik, 300 metrów od morza. Oferuje restaurację serwującą dania kuchni domowej. Do dyspozycji gości są klimatyzowane pokoje - 2 i 3 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem, WC, klimatyzację oraz balkon z meblami ogrodowymi. Pokoje 2 osobowe wyposażone są w łóżka małżeńskie. Widok w kierunku morza lub w kierunku gór.
Każdego ranka w obiekcie serwowane jest śniadanie w formie bufetu. Obiadokolacje są serwowane - wybór z 2 dań. Sklep spożywczy znajduje się około 100 metrów od obiektu a restauracja i bar oddalone są o ok 200 metrów.
Do dyspozycji Gości jest bezpłatny prywatny parking.

WYŻYWIENIE:


2 posiłki dziennie - śniadania bufet, obiadokolacja serwowana, napoje do posiłków

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
2 dzień
Przyjazd do Chorwacji, w godzinach popołudniowych,zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3-10 dzień
Wypoczynek, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku kraju, nocny przejazd przez Chorwację. Jeżeli czas pozwoli w drodze powrotnej wycieczka do Trogiru (przewodnik lokalny obowiązkowo płatny u pilota).
12 dzień
Przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:


1) DUBROWNIK (UNESCO) (perła Adriatyku)
Jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji,przez wieki miasto-republika! Ze średniowieczną starówką otoczoną potężnymi murami. Wyjazd ok. godz. 8.15 - rano po śniadaniu przejazd do Dubrovnika ok. 2 h 30 minut, postój po drodze ok 10.00 - 20 minut w Neum, toaleta, kawa lub zakup napoi we własnym zakresie (płacimy w euro lub w kunach) przyjazd do Dubrownika, ok 11.30 zwiedzanie z przewodnikiem w j.polskim(spacer historyczno-architektoniczny ok. 1 h 15 minut, czas wolny!. W czasie wolnym można wejść na mury obronne(wstęp 15 EUR/os.) oraz do muzeum: morskiego lub akwarium - wstęp ok. 7 EUR/os.,Katedry Wniebowzięcia N.M.P. (wstęp wolny), Pałac Rektorów (7 EUR),Klasztor Franciszkanów (7 EUR). Możliwość degustacji owoców morza(risotto z małżami,sałata z ośmiornicy,kalmary,małe ryby+ wino, voda mineralna -10 euro/os.
UWAGA! - czas wolny może być przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem!
Wyjazd z powrotem godz.15.00. W drodze powrotnej zakupy w Neum(BiH), przyjazd na kolację ok 18.00!. Czas trwania wycieczki ok 9 h.
Cena ok. 40 EUR + wstępy

2) SPLIT (UNESCO) + OMIŚ
Wyjazd ok. godz. 7.30 po śniadaniu , przejazd do Splitu ok. 2 h. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w j. polskim - m. in. Katedra św.(wstęp 3 EUR). Dujmy, świątynia Jowisza, średniowieczne uliczki. Czas wolny - zakupy. Z powrotem postój w Omiś - dawnym miasteczku pirackim (dla chętnych rejs po rz. Cetinie + opcjonalnie degustacja np. grilowanej żaby). Czas trwania wycieczki ok. 7 h, powrót w godz. popołudniowych.
Cena - 35 EUR + opcjonalnie rejs 5 EUR

3) MEDJUGORJE + WODOSPADY KRAVICA
Medjugorje(Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach. Wyjazd ok godz. 8.15 po śniadaniu przejazd do Medjugorje( BiH ), wejście na Górę Objawień,wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim, przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli). Możliwość zakupu obiadu-bałkański grill:(cevapcici,kotlet lub karczek),lub młoda jagnięcina z rożna,wino lub piwo,lub sok =8,00 euro). Czas trwania wycieczki ok. 9 h
powrót w porze kolacji.
Cena - ok. 35 EUR

4) RAFTING
Dla lubiących aktywny wypoczynek:- przeprawa pontonem wzdłuż rz. Cetina. Wyjazd po śniadaniu ok. 8.00 lub ok.12.45. Uczestnicy mają kaski i kapoki,buty do wody,wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie). Czas trwania wycieczki ok. 6 h.
Cena - 30 EUR

5) WODOSPADY "KRKA" + TROGIR (UNESCO)
Wyjazd ok godz. 7.30 po śniadaniu, przejazd do P.N."KRKA". Spacer po Parku Narodowym KRKA, słynącym z pięknych kaskadowo ułożonych wodospadów (możliwość kąpieli). W drodze do P.N. "KRKA" spacer po malowniczej starówce Trogiru (m.in. Katedra św. Wawrzyńca). Czas na zakupy na lokalnym targu. Czas trwania wycieczki ok 10 h.
Cena - 40 EUR + wstęp do parku (95 kun chorwackich)

6) REJS WYSPA KORCULA
Z obiadem rybnym, sałatą,chlebem i sokiem. Wypłynięcie po śniadaniu. Przypłynięcie na wyspę (3 godz) do portu(ok. 3 km do m. Korcula). Transfer taksówką lub spacer do starego m. Korcula. Zwiedzanie m.in. dom Marko Polo(wstęp do muzeum ok.3 EUR/os.), Katedra św. Marka. Czas wolny - powrót ok. 17.00 -18.00.
Cena - 25 EUR

7) Wycieczka MOSTAR-POĆITELJ
Mostar - główne miasto Hercegoviny, bogata historia i architektura turecka! Wyjazd po śniadaniu godz 9.00 (lunch-paket za obiadokolację), przejazd do doliny Neretwy ,dalej kanionem rzeki do granicy, przejście graniczne( HR-BiH. Po przekroczeniu granicy przejazd do m. Pocitelj (dawna twierdza-miasto tureckie), spacer po miasteczku ok. 1h, zdjęcia,zakupy pamiątek. Przejazd do Mostaru - zwiedzania z przewodnikiem starego miasta, m.in. tureckie łaźnie, stary most turecki, meczet (wstęp ok. 5 EUR), czas wolny ok.1 h i powrót w godzinach popołudniowych do Drvenika.
Cena - 40 EUR

CENA ZAWIERA:


transport autokarem
9 noclegów w pensjonacie
wyżywienie 2 x dziennie
napoje do posiłków
Ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
opiekę pilota, rezydenta
klimatyzacja w pokoju
składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATY OBLIGATORYJNE:


Opłata klimatyczna i meldunkowa 30 EUR/os. płatna na miejscu w Chorwacji - opłata płatna od każdego uczestnika (również od dzieci)

ZNIŻKI:


Dzieci do 3 lat – opłata stała 350 zł bez świadczeń
Dzieci do lat 12 zniżka - 200 zł jako trzecia osoba w pokoju.

RODZAJE POKOI:

2OSG - pokój 2 os w kierunku gór
2OSM - pokój 2 os w kierunku morza
QDBL - pokój 4 osobowy


MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 18:15 -
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 15:00 50 PLN
Cieszyn McDonald's (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 18:45 -
Częstochowa McDonald's ul. Wojska Polskiego 263-271 14:30 70 PLN
Dąbrowa Górnicza parking przy Auchan, ul. Katowicka 16:00 50 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 14:45 50 PLN
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka, ul. Podhalańska 14:15 60 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 17:00 -
Kielce dworzec PKP - zatoczki Plac Niepodległości 12:15 90 PLN
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 14:15 60 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 08:15 140 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 11:30 110 PLN
Opole McDonald's/Stacja BP, ul. Wrocławska 13:15 70 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 12:45 90 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 07:00 140 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 16:45 -
Radom dworzec PKP - parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 10:30 110 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald's, ul. Budowlanych 4 14:45 50 PLN
Rzeszów dworzec PKP - zatoczki Plac Dworcowy 11:00 120 PLN
Sosnowiec McDonalds's stacja Shell ul. Kresowa 15:15 40 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 12:30 100 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 16:30 -
Warszawa parking PKiN Muzeum Techniki, al. Jerozolimskie 11:00 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 11:30 100 PLN

UWAGI:


- Każdy uczestnik bez względu na wiek musi posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy!

- Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.